Foreams-bilek çalışmanın biceps gelişimine etkisi...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KemiK tarafından 11 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. KemiK

KemiK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Evet biceps antrenmanından sonra forearms çalışmanın, kanın kolun daha çok aşağı bölgesine pompalanmasına sebebiyet verip bicepsleri mahrum bıraktığı gibi bir şey duydum.
    Böyle bir şey var mıdır?

Diğer bir soru ise;
    Ne kadar hareket yapmanın uygun olduğu?
    barbell curls+hummer+concentration'lu biceps antrenmanlarımdan sonra forearms için şu şekilde çalışıyorum;
    dumbbell wrist curls(ısınma seti+3 set)
    reverse dumbbell wrist curls (ısınma seti+3 set)
    adını bilmiyorum bu hareket; (3 set)
    ve wrist roller hareketi( ben tahta sopaya bağlayıp hallettim (3 set))

Toplamda 4 hareket yapıyor.Forearms'ı biceps ve triceps gibi düşündüm yani alt ve üst kısım olarak.O sebeple bu şeklilde çalışıyorum ama derseniz ki az hareket daha verimli olur.O zaman sadece ilk 2 hareketi yapıp bırakacağım.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    önkol kasları son derece küçük kaslardır ...

ayrıca, "kan pompalanması" hipertrofi ile birebir yakından ilgili olay değilir...

çalışabilirsiniz...ama, 4 hareketbiraz fazla değil mi?!...(

ama, yine de kafada şüpheniz,takıntı kalıyorsa , önkol wrist hareketlerini hareketlerini "dambıl veya halterle " ayakta kolu sabit tutararak çalıştırabilirsiniz ...bu sayede "bisepslerde " ve bağlantı yerlerinde de "gerilme yaratarak" bunları da içerikte tutmuş olursunuz..)

3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    yaw 2. resimdeki amcamız türk bilek güreşcisi bildiğim kadarıyla ama ne bilek var adamda öyle ya

4. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    1 ve 2.ci Hareket Tamamen Yeterli :) 3 ve 4 e şimdilik gerek yok. Bilek Kasları Biceps Gelişimine doğrudan etki etmesede dolaylı Yoldan yardımcı olur. Örneğin Curls Yaparken dumbeller yere doksan derece olana kadar ağırlığı %70 Oranında bilekler taşır. Mahrum Bırakma Meselesine gelince bu konuya hiç kafanı bile takma derim. Yoksa Antreman günlerimizde aman şu bölgem mahrum kalır bu bölgem mahrum kalır diyerek Spor salonunda tek hareketten tek bölge ile günü geçiririz :D Bu konuya hiç kafanı takmamanı Öneriyorum. Bilek Çalışıcaksan Şimdilik 1 ve 2 ci hareketler yeterde artar bile :)

5. KemiK

KemiK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Cevaplar için çok teşekkür ederim.
    Peki ben yaklaşık 1 aydır bilek antrenmanlarında güç ve performans artışı yaşıyorum ona rağmen ölçü olarak milim bile oynamadı.
    Protein tüketimim normal, dinlenmede de problem yok.Bu kas olarak gelişmeme olayı overtraining kaynaklı mı oluyor.Ve bunun etkilerini atlatmak için bölgesel dinlenmemi lazımdır toptan dinlenme mi acaba?

6. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    overtraining olayı değil senin. 1 ayda bilek kısmında pek bir ölçü bekleme. bileği çalıştırıyor dedğin bu hareketler ön kolu çalıştırır. bilek kısmında kemik var ve kemiği ne kadar ve nasıl büyütüceksin.

1 ay önce ön kollarının ölçüsü ile şimdiki aynı mı ?

7. KemiK

KemiK Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Pardon bilekten kastım önkoldu.
    1 ay önceki önkol ölçülerim hala aynı.

Sayfayı Paylaş