Fly machine ve Dumbell fly farkı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve just4forme tarafından 15 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. just4forme

just4forme Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar herkese, bir şey merak ediyorum göğüs günlerimde önceden dumbell fly yapıyordum ancak sonradan bir arkadaş tavsiyesi üzerine fly machine yapmaya başladım ve fly machine yaptığın için dumbell fly'a gerek olmadığını söylemişti sizce haklı mı ? Fly machine ve dumbell fly ikisini bir yapmak mantıksız mı ?

Birde bu omuz günleri front raise hareketlerini kolum düz olarak önce açıyorum doğru mudur ? Yoksa hafif kırmak mı gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim kaç gündür kafama takılıyor da bu sorular...

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba fly machine ve dumbell fly hareketleri aynı biri makinada diğeri ise serbest ağırlıkla yapılıyor aralarındaki fark bu ama dumbell fly hareketinde çoğumuz hata yaparız makinada ise kaçışı yoktur direk bölgeye vurur..
    Söylediğin hareket içinde lateral raisede nasıl kolları yana kaldırırken hafif kırıyorduk bu harekettede o kural geçerlidir hafif kırmalısın.

just4forme bunu beğendi.
  3. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Makinede yaparken omuz ağrısından dolayı hemen bırakıyordum. Dün denedim, dambılla yaparken bi sıkıntı olmuyor. Nizami yapabildikten sonra serbest ağırlık daha iyi bence.

just4forme bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş