Fizyoloji

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve redk tarafından 2 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. redk

redk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar size danismak istedigim bi mevzu var simdi ben bu hafta onezite servisine gittim kilom 88 obez degilim ama kilolu sinifina giriyorum doktor bana 17 tane haraket gosterdi bu haraketleri gunde 5 kere yap dedi gercekten cok zor haraketler aerobik haraketler doktorun dedigine gore 23 kilo olan fazlami kaldiriyormusum ayrica %98 yag %2 seker yakiyormusum yaptigim haraketlerin hepsi 300-400 kalori arasnda 5 seans toplami yani.1 seans 65 kkal beslememe karismiyor duzenli beslen yeter diyor.yuruyus fazla kilolu insanlarda meniskus yapiyormus ayrica yaptigim haraketler gunde 7km yuruyus 4.5 km kosuya denk geliyormus.Ayda 4 kilo verirsin dedi doktor sizce bu verdigi program ise yararmi ha bide haraketleri yaparken kalp atisim 140 in uzerinde 142 fln oluyor.
    Yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim...bol sporlu gunler.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    aerobik hareketler genelde zor olmayan hareketlerdir...

günde 5 kez yapılacak hareketler ,ancak "kas toparlanma "konsuunda yardımcı olan,ancak tali olarak da "enerji kaybı "yaratan hareketlerdir...

kilo vermek, "diet ve antrenman süresinin uzunluğu ile "ilgili olup, yağ yakımı ,genelde (hipotermi haricinde) "aerobik fazda "yani uzun süreçte oluşturulan egzersiz tiplemeleri ile oluşur...koşu, ip atlama vb...ancak ,rutin 30 dakika dan sonra esas verimi, yağ yakımını oluşturmaya başlar...kısaca, içten tatlı bir ısınmanın geldiğini hissetmeniz çok önemli...bu da ancak, normal şartlarda ,ancak 30 dakika dan sonra oluşan bir süreç...

yağ oranını ,kütle yağ oranını nasıl ölçtüler_...zor, uzun bir işlemidr...tabi, son derece gelişmiş,pahalı araçlar yoksa?..havuz, tarı ,hesaplama gerektirir ..

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş