Fitnessa Yeni Başladım

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve damla12 tarafından 14 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. damla12

damla12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bodyforum
    16 yaşındayım. Boyum 1.68, kilom 66. Yağ oranım %35. Ölçülerim 85, 80, 100.
    Hem kilo vermek, hem de ergenlik döneminde vücudumu şekle sokmak için spora başladım. Haftada dört gün, bir saat fitness, iki gün, bir saat step-aerobik yapıyorum.
    1- En az altı kilo vermek istiyorum. Günde 1200 kalorilik bir diyetle bu ne kadar sürer?
    2- Bacaklarım çok kalın, inceltmek istiyorum. Kilo verirsem bacaklarım da incelir mi? Sürekli bacak kaslarımı çalıştıracak aletler kullanıyorum. Ben incelsinler diye uğraşırken hepten kaslanıp kalınlaşırlar mı? Bir de kalf yapmak istemiyorum, hangi egzersizden uzak durmalıyım?
    3- Kollarım şekilsiz. Özellikle kollarımın incelmesi ve kaslanması için hangi egzersizlere ağırlık vermeliyim? Hangi aletler, ağırlıklar vs. kolları biçimlendirir?
    4- Genel olarak vücudumun şekle girmesi ne kadar sürer? (Lütfen 1 yıldan fazla zaman vermeyin.)
    5- Boyumun uzaması için ne yapmam gerekir? Fitness ya da step-aerobik boy uzamasını sağlar mı?

Cevaplayacaklara şimdiden teşekkürler.

2. cazablanka

cazablanka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bacak bölgesi için çalışmaktan korkmayın çalıştıkça kaslanır mantığını artık üzerinizden atın , bacaklarınızın dersinin altında o kadar yağ kütlesi varken zaten pıt diye kaslanmaz ki herşeyi geçtim bacaklar vücudun temeli ve en zor gelişen bölgedir .

squat
    leg curll
    leg exte.
    calf
    hack squat yapmaktan korkmayın

özellikle squat bacaklarınızı zayıflatırken afedersiniz özür dileyerek söylüyorum kalçalarınızıda şekle sokacaktır

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Başlıkta ilginç cümleler var :)

'özellikle squat bacaklarınızı zayıflatırken...' squat bacakları nasıl oluyor da zayıflatıyor? Squat bacakları çalıştırır, geliştirir ve büyütür.

' Genel olarak vücudumun şekle girmesi ne kadar sürer? (Lütfen 1 yıldan fazla zaman vermeyin.)'
    sürenin uzunluğu bizim elimizde olsa 'bir hafta' demek isterdim ama maalesef..

Genel olarak düzgün bir vücut yağsız bir vücut anlamında düşünülmesin. Yağsız bir vücutta şekilsiz olabilir. Ama yeterli ağırlık çalışmasıyla şekillenmiş ve yağsız vücut ise istenilen, arzu edilen vücuttur. (cümleyi sonradan tekrar okudum da amma çok 'vücut' yazmışım :) )

Bacaklar ve kollar için hafif kilolarla form tutmaya ve kasları uyarmaya gayret gösterin. Ama yağları yakmak için silahınız cardio ve diyet.. Nasıl cardio ve diyet.. sorularının cevabı için de forumu araştırabilirsiniz.

diez ve Azi bunu beğendi.
  4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili damla12 ;

Yaşın yanlış değilse 16 sanırım , bu yaşlarda kızlarda tam bir gelişim için çok düşük kalorili diyetleri asla önermiyorum , zaten hiçbir uzmanda önermez ,

Sorularına tek tek cevap verim ,

1- 1200 kcal oldukça düşük bu yaşlarda enerji ihtiyacı zaten yüksek olur min 1600kcal diyetler uygundur senin için bu diyette ise alınan kalorinin %65 ı karbonhidrattan %20 i proteinden %15 i ise sağlıklı yağlardan gelmelidir , yani günde 80gr protein alman gerekiyor , hem bu şekilde çokça bilinen protein ağırlıklı bir diyet yapmış olacaksın hemde bu yaşlarda gerekli olan besinleri alabilirsin ,

2- Evet kilo verdiğinde inceleceklerdir , ve unutma toplumun dayattığı o incecik kürdan bacaklar asla sağlıklı değildir i ki inan hiçbir erkek beğenmiyor , kas çalışmalarına devam et ama hocanın programından çıkma ,

3- Özel bir şey yapmana gerek yok kolların yaptığın egzersizler ve kilo verimi ile zamanla çok güzel şekil kazanacaklardır ,

4- Eğer antrenmanlarını ve diyetini yaparsan tam olarak bu kısa sürer ama 6-8 ay sürer yinede ve biz değil kimse sana aslında tam süre veremez ,

5- Zaten ağırlık çalışırken yüksek kilolar kullanmayacaksın korkmana gerek yok ve step-aerobik derslerine devam et kesinlikle ,

Saygılarımla , Danny Boy ...

diez, selim4141, rockybalboa7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. damla12

damla12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Cevap veren herkese teşekkür ederim.
    cazablanka, söylediklerinizi yanlış anlamadıysam, vücutta bir bölgenin kas yapmaya başlaması için önce orada depolanmış yağların yakılması gerekiyor. Bu durumda bacaklarımda birikmiş yağlar erimeden kas yapmaya başlamayacağım. Böyle düşününce mantıklı geldi gerçekten, teşekkür ederim. Bu arada estağfurullah yahu niye yanlış anlayayım. Sağlığım için soruyorum sonuçta.
    StrongToMan, hiç erkek arkadaşım olmadığı için bu soruyu pas geçiyorum. -.-
    wrestler, squat da her egzersiz gibi kalori yaktırıyor. Kalori yakınca da vücudun herhangi bir bölgesinin (mesela bacaklar) erimesi mümkün bence. Bunu kastetmiştim cümlemde.
    Kardio ve diyet önerileri için teşekkürler, araştıracağım.
    Danny Boy, spora başlama amacım, kas yapmaktan, sağlıklı yaşamdan filan önce kilo vermekti. Bu yüzden diyet yapıyorum. Ama protein almaya dikkat ediyorum. Doğuştan kemikle ilgili problemlerim var. Bu yüzden mutlaka beyaz et, süt ve süt ürünleri tüketiyorum her gün.
    Çok ince bacaklarımın olmasını istemiyorum, güzel görünmediklerinin ve erkeklere çekici gelmediğinin ben de farkındayım. Ama benim bacaklarım da çok şekilsiz ve kalınlar. Özellikle basenlerimden çok kilo aldım ve bu durumu düzeltmek istiyorum. Çöp gibi olmak gibi bir niyetim zaten yok, istesem de olamam biliyorum.
    6-8 ay iyi bir süre. Step-aerobik de yapacağım tabii bu sürede. Eğer dediğiniz gibi 6-8 ayda şekil almaya başlarsam harika olur.
    Teşekkürler.

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş