Fitness'a Başlayalı 1 Ay oldu Ve Sorularım Var

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve JrDante tarafından 12 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. JrDante

JrDante Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba abiler, arkadaşlar. Ben 17 yaşındayım ve Fitness'a başlayalı 1 ay oldu fakat her gün 500 - 600 gram tavuk eti yemekten gıdaklıcam. Yemin ederim bıktım. Onun yerine protein tozu kullanmayı planlıyorum. Zaten et haricinde yumurta beyazı falan vb. türlerden proteinim az çok alıyorum. Bana neler önerirsiniz ?
    Beslenme şeklim ise ;

Sabahları ( Okula giderkenki kahvaltı ) : Beyaz peynir 2-3 Dilim , 1 ekmek bal, 2 tane yumurta beyazı , 1 tane yumurta beyazı ve sarısı, 2 tane siyah zeytin ve yanında sıkma ( hazır değil ) portakal suyu.

Öğle Yemeği ( Okuldan gelince, Fitness'a gitmeden önceki 1,5 saat ) : 500-600 Gram et ve yanında azcık sebze. Kuru gitmesin diye de meyve suyu ile içiyorum.

Akşam yemeği : Evde ne pişiyorsa :D Ama genellikle annem sağolsun hep sebze pişirir. Yanında da kuru yemek olur ama o zamana kadar biraz doyarım.

En son yatmadan yarım saat önce de 1 bardak süt içerim.

Şimdi demek istediğim ben protein tozları bölümüne falan girdim hep anket var ben en doğrusunu bualmıyorum yaşıma kiloma uygun ne yapmalıyım cinsinden. Belki de ne gerekli bilmiyorum
    Boyum : 1.79
    Kilom : 80 ( Yağ olarak değil kalıplıyım sadece alt baklavaların olduğu yerde çok az yağ var eritmeye çalısıyorum :D )

Yardım ederseniz şimdiden teşekkürler ♥

2. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle iyi antremanlar DrJante Fakat belirtmek isterim ki konuyu yanlış yere açmışssın :) Aslında Beslenme Programın Gayet düzgün 1 biçimde saat saat de dilimlemişssin çok hoş. protein kaynakalrını değiştirebilirsin örneğin bir gün 400-500 gr tavuk tüketiyorsan ertesi gün 400-500 gram ton balığı tüket böylece hem sıkılmazsında :) Akşam yatmadan önce süt çok doğru ve güzel 1 tercih fakat işin ucunu kaçırma 1 bardak gayet yeterli :) sana iyi antremanlar dilerim. Protein Tozu Meselesine elince o iş için daha çok erken bu kadar çabuk acele etmeyin supplement kullanma meselesinde. Yaş daha genç dur bakalım bir 7-8 ay düzenli olarak sporumuzu yapalım hemen pat diye supplementlere atlamayalım. Bu 6-7 aylık süreç içindede kendine uygun supplementleri araştırabilir VG hakkında daha çok şey öğrenmeye çalışarak zamanını harcayabilirsin :)

Sayfayı Paylaş