Fitness yazıldım Yardımınıza ihtiyacım var.. Teşekkür ederim şimdiden

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve HarunLee tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. HarunLee

HarunLee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Fitness hocam Ölçülerimi Ölçtü

OMUZ: 96
    Göğüs: 86
    Kol:26
    Bel:68
    Kilo:49.5

En son boyumu ölçtüğümde 170 di ama heralde şimdi 174 varımdır :)

Neyse Protein Tozu aldım Whey Gold Fakat hiç faydasını göremiyorum.

Ben Göğüs ve kol kası istiyorum bir yandanda boyumun uzamasını

Ve Karın kaslarım Simetrik Deyil Daha karım kası oluşmamış çok eğilince belli oluor ..

Sizce Ne yapmalıyım En çok neyi çalıştırmalıyım.. Acemiyim...

2. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Okuyarak öğrenmeyi alışkanlık haline getirmelisin.

3. Börteçine

Börteçine Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi - İşlem
    Yer:
    İstanbuL
    Kaç yaşındasın boyun uzar mı bilmiyorum ama bildiğin gibi yaş ilerledikçe boy uzaması yavaşlıyor. Bu yüzden boyda çok bir değişiklik olmayabilir ama sen bol kalsiyum almaya çalış.

Şimdilik her bölgeye eşit ağırlık vermeni bir de protein yerine gainer kullanmanı tavsiye ederim.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Neden göğüs, kol ve karın istiyorsun? Sırt, bacak omuz neden istemiyorsun? Salonda etrafına bak, göğsü kolu şişirmiş bir tane barfiks çekemeyen çırpı bacaklı tipleri görürsün. Onlardan olma. Her tarafa aynı özeni göstererek çalış.

49 kilosun, şu anda senin için önemli olan karın kası falan değil, kilo almak, kütle edinmek. Bu kiloda karın kası yapsan bile önemli değil, karın kaslı bir iskelet olursun. "Zayıf erkekte karın kası şişman kadında büyük göğüs gibidir, sayılmaz".

Tek başına wheyden ne yapmasını bekliyorsun anlamadım. Günlük ihtiyacının üzerinde kalori alacaksın ve kilo*2 yani 100 gr en az protein alacaksın. Kilon arttıkça da bu sayıyı güncelleyeceksin,55 kilo olduğunda 110 gr'a çıkacak. Kilo alman için en az 2500-3000 kalori arası alman lazım.İnternette besinlerin kalori değerlerini öğrenip buna göre beslen. Haftada 1 sabah aç karnına tartıl. Haftada-10 günde 1 kilo alman lazım.Bunu alamadığın müddetçe az yiyorsun demektir, yediklerini arttır. Squat, deadlit, bench press, omuz press temel hareketler, kütle artışının çoğunu bunlar gerçekleştirir, bunlara odaklan. Her yöne aynı sertlikte çalış, iyi uyu, çok ye. Gerisi gelir. Aradan bir süre geçtikten sonra (belki 1 yıl) bu şekilde sağlam kütle yapmış olursun, vücuttaki fazla yağları yakınca altından karın kası da çıkar merak etme. Önce kütle edinmeye bak.

Sayfayı Paylaş