Fitness tüm bölgeler aynı gün

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Erotomaniac tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Erotomaniac

Erotomaniac Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaklaşık 2 ayda, 2-3 kg kas kütlesi artırarak hacim hedefime aşağı yukarı ulaştım. Salondaki iki hocayla da ayrı ayrı, yağ yakımı konusunda konuştum ve ikisi de "Eğer daha fazla irileşmek istemiyorsan bb yerine fitness yap, kardiyoyu unut, haftada 3 gün bütün bölgelerini çalıştır, set aralarında 15 sn dinlen ve protein ağırlıklı beslenip 2500 kaloriyi aşma." dediler.

Bu konuşmadan sonra tabularım tabiri caizse bendeki tabuları yıktılar.

1) Bazı kas gruplarının haftada 3 kez çalıştırılması sağlıklı mı?
    X Salı X Perşembe X X Pazar şeklinde çalışıyorum, 1 gün dinlenme ile kaslarım rejenere olur mu?

2)Kardiyo yerine 45 dakikalık yüksek tekrar, düşük ağırlık, setler arası az dinlenme gibi bir antrenman önerdiler. Sizce bu şekilde yağ yakabilir miyim?

2. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    selam,

Vücutaki yağ miktarı veya oranı nedir?
    Kaç kilosun, boy?
    Bunları şunun için soruyorum, yağ yakmayla kaslarda haliyle küçülmüş gibi gözükür.
    Anladığım kadarıyla kas yapmak için beslenmeden dolayı yağlanmışsın.
    2 ayda 2-3 kilo kas olması olağanüstü.
    O kadar kas yapabiliyorsan yağlarını yakmış olman gerekir.
    Veya beslenmeni azalt.

Bence hızlı kas hacmi için en ideali bütün kasları çalıştırmak.

başarılar.

3. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    2 ayda 2-3 kılo kas belli bı spor geçmişi varsa hiçde olaganustu bı durum degıl 4. ayım sonunda yagoranım sabıtken 9 kılo almıştım .

1- 2-3 kasla hedefıne ulastıysan hedeflerın baya dusukmus daha ıyı bısıler yapabılırsın bence. senın hedeflerın için hocanın dedıklerı bence uygun rejenere olmaz tabı beslenme uyku fılan gıbı faktorlerede baglı

2- evet yakılabılır ama kardıyo kadar etkılı olurmu onu bılemıycem hiç denemedim bu bırazda yag oranına baglı salonda daha cok gordgum yagoranı bya dusmus olanlar yuzde 8 mesela adam 4 fılan dusmek ıstıyo onlar bu yontemı ızledıklerını gozlemledım . umarım yardımcı olmusumdur

Erotomaniac bunu beğendi.
  4. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    sizin spor geçmişiniz nedir?
    9 u 4 bölersek 2 ayda 4,5 kilo eder. nerdeyse arkadaşın dediği gibi.
    o kadar bu işi iyi biliyordunuz nasıl yağ yakamadınız?

Son düzenleme: 1 Aralık 2012
  5. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    4 ayda 9 kilo alinabilinir ama kas olmasi imkansizdir, Vucutta odem olusabilir, su tutabilir , hemde 4-5 kiloya kadar, Ayrica yag oranida mutlaka artar, Tek basina kas almak asil bir mucizedir.Ama dedigim gibi, ayda 1 kilo kas 3 ayda 7 kilo kas , gibi seyler imkansizdir.Steroidler ile bile gercekten zordur.

6. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    8 ay onceden yapmıstım onun dısında 8 yıl basketbol oynadım gecmısım budur. sadece kas yapımı zaten ımkaansızdır ama yag oranı artmadan 4 ayda 9 kılo aldım
    yag yakımı gıbı derdım yok yag oranım yuzde spora baslıgımda 7 ıydı 4 ayın sonundada 8 dı suan 9 10 ...

7. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    vücut su tutmustur...o kadar kas kütlesi imkansız...keske öyle olsa da senelerce uğrasmasak...

8. Erotomaniac

Erotomaniac Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranım yaklaşık %20 (Ölçtürmedim, yaklaşık)
    Kilo 83, boy 183

O iki ayda gerçekten "sınırları zorladım". Çok disiplinli çalıştım-beslendim, ayrıca şöyle bir spor geçmişim olduğu için eski kas kütleme, daha önce o kütleye hiç sahip olmayanlara göre daha çabuk ulaşılabileceğini forumda okumuştum. Zannediyorum bu sayede bu denli büyüdüm.

Ayrıca "ayberk123", forumdakiler diyince kızıyor ama ben Brad Pitt vücudu istiyorum :) Çok irileşmek istemiyorum. Tercih meselesi, bu kütle bana yeter. Yağ oranım %10-12 arasında, kilom da 75'lerde olsun ben mutlu olurum.

Edit: Haftada 3 yerine 4 gün çalışma kararı aldım, Pazar günleri de çalışacağım artık. 2 günlük deneyimime dayanarak, yaklaşık 40 dakikalık antrenmanda resmen "nefes almakta güçlük çektim". Hayatımda bu kadar ter attığımı hatırlamıyorum. Kalp atışımı set aralarında kontrol ettiğimde kardiyo seviyesinde bir kalp atış hızım vardı. Herkese de tavsiye ederim. Zaman zaman tekrar bilgilendirme yapacağım.

Son düzenleme: 2 Aralık 2012
  9. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Erotomaniac brad pitt in hangı vucudunu ıstedgıne baglı truvadaki ise sonucunda husrana ugrayabılırsın soylım :)

calısma sıstemını bıraz acabılırmısın ne kadar dınlenıosun hareketler ve setler arasında ?

10. Erotomaniac

Erotomaniac Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Fight Club vücudunun 3-4 kilo daha hacimlisini istiyorum. Yaza define girmek istediğim için yapacağım ilk ve son bulk'ı zaten erken bitirdim. Bu yaza kadar zaten hedefime ulaşacağımı düşünmüyorum. Hedefim 2014 yazına istediğim vücutla girmek :)

Çalışma sistemim; haftada 4 gün 40-45 dakikalık antrenmanlar yapıyorum, her antrenmanda bütün bölgelerimi (Biceps-Triceps-Sırt-Bacak-Göğüs-Ön Kol-Karın-Omuz) 3x15 ve düşük ağırlıkta çalıştırıyorum, setler arası dinlenmemi 10-20 saniye arasında tutuyorum (Nefesimi toparladığımı düşündüğüm an diğer sete giriyorum), hareketler arası dinlenme 10 sn'den 1 dakikaya kadar uzayabiliyor (eğer barı ya da makineyi kullanan birini bekliyorsam). Yaptığım 2 antrenmanda da hayatımda atmadığım kadar ter attım. Faydalı olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca yağ yakımı hedeflediğim için, şu zamanlarda 1500-2000 kalori aldığımı düşünüyorum yaklaşık. Protein hesabı yapmadım ama bir günde aldığım protein aşağı yukarı şöyle; Günde 2-3 yumurta (En az 2), 50-100 gr lor peyniri, 2 bardak yarım yağlı süt, 1 öğün et yemeği (Tavuk göğüs, köfte, balık vs.) veya o gün et yemeği yapılmadıysa 1 konserve ton balığı. Bu protein alımımı okuldan dolayı 6 öğüne yayamasam da bir öğünde en fazla 30 gr protein alıyorum ve en azından 3 farklı öğünde almaya özen gösteriyorum. Antrenmandan 45 dakika önce karbonhidrat alıyorum, onun dışında gün içinde çok fazla karbonhidrat almamaya çalışıyorum.

Yorum ve tavsiyelerinizi de bekliyorum.

11. Erotomaniac

Erotomaniac Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tüm bölgeleri aynı gün çalıştırıp çalıştıramamam yerine aldığım kütle tartışma konusu olmuş, asıl soruma cevap verebilecek birisi var mı?

12. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Erotomaniac bence calısma sistemin güzel ama bu sıstem için vucudun yeterlı olurmu onu bılemıyorum işin acıkcası

boyle sistemler genelde daha ılerı safhalarda denenıyor ama sana tavsıyem 1 2 ay yap beslenmen ve dınlenmen ıyıyse negatıf bısı olmaz zaten aynadakı durumuna gore calsıma seklını sekıllendırırsın

Erotomaniac bunu beğendi.
  13. Erotomaniac

Erotomaniac Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Dün bu programla 3. idmanımı da bitirdim. Açıkçası ilk idman sonunda o kadar çok ağrım vardı ki (Cumartesi), ertesi günkü idmana hazır olabileceğimi zannetmiyordum ancak hocam protein alımım yeterli olduğu sürece çok ağır girmediğim için 1 gün dinlenmenin bile yeterli olduğunu söyledi. Gerçekten hocamın dediği gibi, hafif bir ağrım olsa da, rahatlıkla tüm hareketleri yapabiliyorum. Sanırım tek haneli yağ oranlarına düşene kadar bu programla devam edeceğim. Daha sonra duruma göre bulk yapabilirim.

Sayfayı Paylaş