Fitness salonu hakkında soru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve droLL tarafından 21 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. droLL

droLL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    izmitte ikamet ediyorum burda bodybuilding ile prof olarak uğraşan bir salon pek yok malesef..bazı basit salonlarda arkadaşlarımla çalışmıştım bir süre fakat bir kaç aydır antrenman yapmıyorum.. burada işini bilerek yapan sadece sporuim var benim bildiğim kadarıyla..ama orası da "Sporium Gym Cardio" salonu diye geçiyor.. pek bilgim yok ama fitness salonu bizim amacımızla biraz alakasız mı acaba bunu öğrenmek istiyorum..kilo vermeye yönelik mi yani acaba?
    kilo vermek gibi bir derdim yok aksine almam gerekiyor.. 180cm boy ve 68 kg değerlere sahibim
    amacım başımda bir antrenör olsun ve gerek beslenmemde gerek çalışmamda gerekse alacağım takviyelerde bana yol göstersin..
    Sizce buraya gönül rahatlığıyla gidip antrenörüme işi bırakıp sporuma devam mı etmeliyim, yoksa eski usulle vücut geliştirme salonumda devam edip forumu daha yakından takip ederek kendi işimi kendimmi halletmeliyim ?

resmi web sitesinden alıntı;

Sporium Gym Cardio Çalışma Sistemi

Sporium’a gelen her müşteri çalışacağı birimler hakkında satış temsilcilileri aracılığıyla gym cardio bölümlerine yönlendirilir. Buradaki eğitmenlerimiz tarafından bilgilendirerek aktivitelere başlatılır.

İlk randevuda öncelikle üyenin ölçümleri ( kas, yağ vb. gibi ) yapılır. Daha sonra welless expert sistemine kaydı yapılan üyenin kimlik bilgileri, üyeliğinin başlangıç tarihi, bu tarihteki değerleri ve sağlık durumuyla ilgili tüm ayrıntılar her eğitmenin görmesi için sisteme kaydedilir. Ayrıca kişinin aerobik kapasitesi hakkında bilgi almak için performans testleri yapılır, test sonuçları sisteme girilir.

İlk program: üyemiz ilk randevusunda tüm eğitmen ekibiyle tanıştırılır. Sporium içinde uygulanan aktiviteler programlar, ekipmanlar ve kendisinin kullanacağı aletler hakkında bilgi verilir.

İlk fitness programı kişinin kardiovasküler kapasitesini ölçmek amacıyla aerobik test yapılmasıyla başlar, daha sonra testtin sonucuna göre kişiye 3 ile 4 haftalık gym cardio programı hazırlanır

İkinci program: üye 4 haftalık programın sonunda eğitmeniyle tekrar randevulaşır ve yeni çalışma programına başlamadan önce “maksimal” güç testi yapılır.
    Test sonucunda göstermiş olduğu performansa göre aletli çalışma programımız eğitmenimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar gösterilir. Çalışma sırasında her ay uygulanan bütün testlerle üyenin gelişim grafiği takip edilir. Üye programı her yenilediğinde eğitmeniyle ortak hareket edilip randevuları ayarlanarak, antrenman programlarına eğitmenin direktifleri doğrultusunda devam edilir.

2. droLL

droLL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sorumu cevaplayabilcek biri yokmu acaba? :S

Sayfayı Paylaş