Fitness Programıma Yorum Yapar mısınız?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bet10 tarafından 28 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Allahını seven bir akıl versin bu sefer bari sallayın yahu...

daha ilk defa başladım fitness a ve öncelikli olarak belde incelme ve kilo vermek sonrada birazda kas kütlemi arttırmak istiyorum. Carnitine ve CLA almıştım bunların en çok etkiyi cardio ile gösterdiğini okudum. fakat spor hocasının bana verdiği program pek öyle değil gibi. program şu şekilde;
    önce eliptic denen bisiklet benzeri aletle 12 dk hareket, ardından karın kasları için hareketler (mekik, abdominal machine, plates toplarıyla hareketler vs. ), bundan sonra da kol kaslarına yönelik hareketler (bench press, butterfly, biceps, triceps v.s) yapıyorum toplamda 45-50 dk kadar süren bu programı 2 hafta daha uygulamamı söyledi.

sizce bu programla zayıflama ya da belde incelme söz konusu olur mu? ya da ne kadar süre sonra sonuç alırım?
    sanki koşu bandı daha etkili olurmuş gibi geliyor bana...

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Vücudu görmeden yorum yapılması biraz saçma olur sonuçta hocanız sizi görerek değerlendirip program yazmış diyorum ben.

bet10 bunu beğendi.
  3. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle allah razı olsun yorumuna

ben çok genel soruyorum vücudu görmekle ilgili değil... kilo vermek yağları yakmak için carnitine ile birlikte en etkili çalışma cardio olarak bililniyor. fakat bana verilen program bu şekilde. antreman sonrası doğru dürüst terlemiyorum bile. yağ yakmak için doğru bir program mı acaba???

4. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Abi yağ illa ki yakılır.Ama senin umduğun ölçüde mi olur onu ben bilemem.Eğer hareketleri doğru yapıyorsan vede beslenmene dikkat ediyorsan tabikide inceleceksin zamanla.Aslında benimde 1-2 sormak istediğim bir şey var fakat konu açamıyorum bulamadım nerden açacağımı kafa_

bet10 bunu beğendi.
  5. redk

redk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben hafatanın 6 günü gidiyorum salona 3 günü kardiyo 3 günü vücut parçalama şeklinde ilk hafta kilom aynı kaldı ama 2 cm inceldim bütün bölgelerimden omuzlarımda 2 cm genişledi o da işin değişik yanı :D diyeti de birlikte uygulasam cok hızlı kilo veririm carnitin kullanıyorum bende cuts 3 fln yaziyo üstünde 2 kocaman tablet t-shirt ümde terden ıslanmaya yer kalmıyor zayıflamak istiyorsan salonda kardiyo yap ben öyle yapıyorum 30 dk bisiklet 30 dk bant 30 dk twist 4x20 ters mekik 4x20 yarım mekik en son 10 dk yatay bisiklet ile bitiriyorum düşün 6 günde 2 cm inceldim sadece kilo kaybetmedm :D

bet10 bunu beğendi.
  6. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Ter yağ yakımının gerçekleştirildiği anlamına gelmiyor redk. Bir makale de soğukta çalışan insanların normal ısı da çalışanlara oranla 30% daha fazla yağ yakımı yaptığını söylüyordu yani terle alakasız bir durum yağ yakımı.
    Bet10 senin yaptığına yaparsa incecik kalır redk naptın.:)

Eğer gitme imkanınız varsa haftada 6 gün gidin salona 3 günü cardio ve mide 3 günü ise ağırlıklara ayırın hocanızla görüşüp. 15 dakika yürüyüş, 15 dakika bisiklet yeterli olacaktır eğer yapabiliyosanız interval cardio öneririm. Bu arada bu süreçte kesinlikle whey protein almanızı da öneriyorum kayıpları engelleme amaçlı. Üstte yazdığım gibi terlemek yağ yakmak değildir.thums:

7. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bet10 bende senın gıbı öyle kılo verdım ben 185 boy wardı 90 kgloydum 15 kg felan yagım wardı bende senın programım uygalımıtım fakat benımkısı ısınma agırlık cardıo karın'dı. ben öle 6 ay ıcerınde cok ıyı bır yag yaktım suan 80 kgyım 15 kg yag yaktım 5 kg felanda almaya basladım gıttıkc vucudun guzellesecektır sen hocanın programına dewam et ve en önemlısı de YEDIKLERINE DIKKAT ET

bet10 bunu beğendi.
  8. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar cevaplarınız için gerçekten teşekkürler...
    ben zaten bir süredir düzensiz spor ve diyet yapıyordum. sonra bu spor salonuna yazıldım. bana göre çok hafif gelecek bir program verdi(ilk mesajda yazdığım) hoca 1 hafta böyle dedi. ağrılara bakacakmış. bende ağrı falan olmadı tabi sonrada aynı programda sayıları arttırdı. şimdide 2 hafta böyle diyor.
    tamam hareketler güzel ama terlemiyorum bile bu şekilde evet kas gelişir ama sanki kilo veremem gibi...

ayrıca yeni bir konu açacam ama burada da bahsedeyim;
    fitness hocama bu konuyu sorduğumda "cardio ile zayıflama 90larda kalmış bir yöntem, artık benim verdiğim program uygulanıyor" dedi!!!
    siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

9. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Valla kimin 90 larda kaldığını bi araştırmak lazım demek isterim ama saygısızca bir cevap olur heralde...:evil:

10. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    mesaj yazan herkese teşekkürler....bazı arkadaşlara cevap vereyim;

@provision: L'carnitine ve CLA ilaçları aldım bunları etkin ve profesyonelce kullanabilmek için spor salonuna yazıldım, ucuz karbonhidratlı yiyeceklerden uzaklaşmak için pahalı sağlıklı ürünler, diyet ürünler alıyorum bunların hepsini toplayınca mali olarak bir külfet sayılır benim için. bu kadar emeğe karşı da artık zayıflamak için beklentilerim oluyor. eriyip gitmek beklentisinde değilim ama kilomda bir değişiklik yok ve farkı nasıl ölçeceğimi bilmiyorum... ayrıca konu açmak için 1hafta beklemelisin:D

@teddie: 2 haftadır 2 gün gidebiliyorum ama 1 gün halı saha 1 günde yüzmem var daha fazla beklenti oluşuyor tabi....ama bende fitnessı 4 güne çıkarma niyetindeyim....

@ canberkdinç: herkes bunu diyor ve yediklerime dikkat ettiğimi sanıyorum ama bunun ölçüsü nedirki? yani bana nasıl bir ölçü verebilirsiniz? öncelikli olarak yediklerimin kalitesini arttırdım şimdilik....pide, börek yağlı salçalı yemekler yerine, antrikot ızgara tavuk salata tonbalığı meyve gibi....

Sayfayı Paylaş