1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Azi, sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Tamam bunuda anladım..yumurtayı bırakıyorum an itibariyle...peki kahvaltı için ( çalışıyorum sabah erken hemen yip çıkmam lazım) ne önerebilirsiniz...sizide fazla yormak istemiyorum..ancak bilmemek ayıp değil öğrenmemk ayıp :)

saygılar...

3. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili demircan256,

Rica ederim, her türlü sualinizi sormakta özgür olduğunuzu öncelikle bilmenizi isterim. Tabi ki öğrenmek hakkınız. Bendeniz de fırsat buldukça, bilgim yettiğince yardımcı olmaya çalışırım seve seve, size ve diğer öğrenmek isteyen değerli arkadaşlara.

Sualinize gelince, anladığım kadarıyla diyettesiniz. Eğer doğru anladıysam, her ne kadar diyette de olsa vücut uyandıktan sonra katabolizma evresindedir. Buna istinaden, az kahvaltı yapmak yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir. Yeteri miktarda lifli ve uzun süre sindirime tabi tutulabilecek bir karbonhidrat seçimi ve kaliteli bir protein bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Size tavsiyem şu şekilde olacaktır...

Öğütülmüş tahıl ürün, yulaf veya buğday olabilir, yanına da falanca markadan, kaliteli whey proteinden yanadır. Mikser yardımı ile ikisini hızlıca tek bir çatı altında karıştırabilir ve kafaya dikebilirsiniz. Oranlarını size bırakıyorum... ama 40 gram karbonhidrat ile 40 gram protein uygundur tahminimce her ne kadar kilonu, buna bağlı durumunuzu bilmesem de. Bu size gün boyunca gerekecek enerjiyi sağlaması açısından çok önemli bir yere sahiptir...

Saygılarımla,

Azi, sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Şöyle diim ben size..kilom 85 boy 1.81

hedefim ayda 2 kilo vererk 5 ayda 70-75 kg arasına gelmek...fazla kasmadan vede sıkmadan...ben 1-1,5 yıl arasında oluyor başladım bu spora arada 3-4 aylık maddiyattan dolayı ara vermişiliğim oldu..ancak mayıs 10 itibeiyle ve haende devam etmekyetim spora..ve bu zaman dilimi içerisnde taaaki 3-4 gün öncesine kadar sadece creatin aldım..ve bugün onuda bıraktım kullanmicam..sizin protein tozu dediğinizide sanırım kuyllanmicam açıkça söyliimki ona gre bir fikir beyan edebilesiniz bana....

esela sabah kavaltıda yulaf ezmesi sütle karıştırp içsem nasıl olur sizce...yada sizin dediklerinizin duışında ?

(201 ocakta spora başaldığımda kilom 84 idi ara verdiğiöde ise 78 ile bıraktım.. sonra 2011 mayıs 10 da kilom 85 şua an yani)

şimdi burda dmeek istediğmi sanırım anlamışsınızdır...85 kiloyum ve 70-75 arasına gelmek istiyorum...

5. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Butun sayfalari okudum. Konu disinda benim soyleyecegim, konu sahibi Fitness&Model, herkese tek tek gayet detayli hem de bilgisini paylasan seviyeli cevaplar vermis. Keske hergun boyle topicler okuyabilsek.

Fitness&Model bunu beğendi.
  6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Evet katılıyorum sana..var bu tarz kişiler ve tabiki tersi kişilerde var deneyimli olupta üstten tepeden bakan kişilerede rastladım ben burda...diyecek birşey yok emeğine sağlık yardımcı olan kişilrin Allah hepisinden razı olsun...

Fitness&Model bunu beğendi.
  7. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili demircan256,

Kahvaltı için alternatif olarak geriye 2 şık kalıyor.

1.ci olana göz atmak gerekirse;

Bir mikrodalga fırına ihtiyacımız olacak. Öğütülmüş olan tam tahıl serisini bir kaseye koyarak 6 dakikalık pişirme için mikrodalgaya atarız. 120 ile 150 derece diye aklımda kalmış. Teyit ederek bulabilirsiniz ideal sıcaklığı. Bu esnada 6 dakika içerisinde pişmeye bırakılan tahıl ürünümüz pişe dursun, bizde tavada yumurta akını hazırlayalım. Püskürtme sprey yağlarını temin edememişsek, size tavsiyem, cam sil tarzı ürünlerin içerisini uygun bir yıkama sabunu ile iyice temizleyerek duruladıktan sonra, istenilen zeytinyağı markası ile doldurmanızdan yanadır. Bu şekilde hem yağ tasarrufu yaparsınız, hem de tavanın bütün alanına yağı püskürtme işlemiyle gezdirmiş olursunuz.

Yumurta akını ml olarak değerlendirirsek. 1000 ml 60 yumurta akına denk gelir, günlük kg başına alınması gereken protein miktarı en az 1.5 olacağından 85+42.5=127.5. Ki benim tavsiyem 2 gr diyet döneminde özellikle alınması gerekir. Gün içerisinde yapacağınız beslenmelerinizin sıklığına bağlı olarak kahvaltı için seçtiğiniz yumurta akınızın kaç ml olması gerektiğini siz hesaplayabilirsiniz... Tavada yumurta akını pişirmek en fazla sürse sürse 4-6 dakika sürer. Mikrodalga ile eş değerde süren yumurta hazırlayışınız sonrasında, tahıl ile yumurtayı kaşık yardımı ile karıştırır. Bir 5-7 dakika soğumaya bırakırsınız. Toplamda 12 dakika eder. 8 dakikada da yeme işlemini tamamlasanız 20 dakikalık bir süreç size yeterli gelecektir.

Zaman sıkıntısından bahsetmiştiniz, benim size naçizane fikrim, biraz fedâkarlık yaparak erken kalkmanız yönünde olacaktır eğer bu süre sizin için fazla gelecekse...

2.c. şık ise...

Sizin de bahsini ettiğiniz falanca markanın %0 yağ diye raflarda yerini almış light sütünden yana olmalı. Yine yavaş sindirilen tahıl ürünü de olabilir, hızlandırmak istiyorsanız zamanı falanca markanın yulaflı ya da yanlış hatırlıyorsam da en fazla buğdaylı krakerleri var. Yağdan arındırılmış. İkisini bir arada tüketerek güne başlayabilirsiniz...

D.N= Rutin Kompleks vitaminlerinizi de almayı ihmal etmeyiniz...

Saygılarımla,

Son düzenleme: 12 Haziran 2011
    rgurcay, Azi ve demircan256 bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    O zaman şöyle özetleyebilirmiyim..anladığım kadarını ; sabah kahvaltı olayını 1 adey yumurta beyazı( eğer 1 adet yumurtada kilo yapacaksa onuda kullanmayabilirim siz söyleyin) yulaf ezmesini yağsız süt ile bir kase yip işe gitmek nasıl olur ..bunlar yeterli olacakmıdır...

son olarak ryitn komplex vitaminlerinizden kastınız nedir...ek besin takviyelrimi yani protein tozu,creatin..v.s mi..eğer onlarsa dediğim gibi ben onları kullanka istemiyorum...

9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili demircan256,

Günlük vücuda alınan kalori ile, vücuttan çıkan kalori birbirine eşit ise, vücut dengededir. Bu kalorinin diyet döneminde nerelerden sağlandığı önemli, 0 karbonhidrat diyeti var, ketosis. Forumda mevcut konusu. Veya Yağ sıfıra yaklaştırmak karbonhidratı azaltmak kg başına 1 grama kadar çekilebilir Protein arttırmı.

Yaptığınız diyeti, günlük beslenme öğünlerinizden yola çıkarak kalori formuyla hesaplayabilirsiniz. Bu sayede bazal metabolizmanızdan bu miktarı çıkarır. Üstüne haftalık koyduğunuz egzersizler ile de detstekleyebilirsiniz. Örneğin: bir başka konu altında da yazmıştım bunu...

Kabaca özetlersek, gereken hassas ayarlamaları siz yaparsınız. Sizin yerinizde ben olsam, mevcut kilonuza karşın günlük 160 gram protein alırım. Bunun yanı sıra kademeli olarak karbonhidratı düşürürüm. öncelikle şu anda kaç alıyorsunuz bilmiyorum ama, kg başına 2 gramken bunu 1.5 a hatta hedefe yaklaşabilmek için en sonunda 1 grama kadar düşürürüm. mevcut yağı da keten tohumu yağı veya zeytin yağı gibi doğal yağlardan karşılamayı tercih ederek zayıflamaya yardımcı olması açısından devam ederim.

Her hafta sabah kalkar kalkmaz tartılmanızda bu sürece katkısı açısından ehemmiyetlidir.

D.N= Kompleks vitaminler bilindiği üzere, supplementlerin dışında olan a b c d e vitaminleri gibi, mineraller, antioksidanlar ihtiva eden bir ürün olabilir.

Saygılarımla,

Azi ve demircan256 bunu beğendi.
  10. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bir resim daha ekleyeyim. Resim cepten çekildi, buna benzer bir kaç bacak pozu daha var yalnız, ışık öyle bir vuruyor ki abdominal bölgeye, hatlar tamamen kayboluyor. Özel ışık silici bir program var ise bildiğiniz çok makbule geçer.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Azi bunu beğendi.
  11. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra

Cep telefonlarinda da calisan High Dynamic Range (HDR) programlari, ortamdaki en koyu ve en acik isik degerini alarak 2 poz ceker. Daha sonra bunlarin ortalamasini alarak, cok koyu yada patlamis bir nokta birakmadan heryere ortalama ayni isik derecesi ile bir fotograf verirler. Ancak kisisel gozlemim henuz bu program cok basarisiz oldugu yonunde.

Fitness&Model, ancak senin bahsettigin daha cok ortam aydinlatmasi sorunu. Benzeri bir sorun bende de var. Ornegin spor salonunda aynalarinda cok iyi ve detayli gorunurken, evimin tuvaletinde hatlarin hicbiri gorulmuyor. Mumkunse gunisiginda, olmadi herzaman ayni ortam isiginda fotograf cektirmeni tavsiye ederim. Karsilastirmalarin daha objektif olacaktir.
    Malum cok fazla goruntu var hangisi en dogrusu dersen, yuzune bak, cilt koyulugun hangisinde daha mantikli ise onu sec yada seni en mutlu edeni :)

12. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    Fitness anlamında çok güzel bir çalışma

13. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    omuz ölçün neden okadar fazla,üst kanatlarından kaynaklanıyor olabilrmi,hangi hareketi öneriyorsun üst kanat için

omuz kısmımın daha hacimli ve geniş gözükmesi için hangi hareketlere önem vermelym sence

14. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili akinkadi,

SIRTI GENİŞLETMEK İÇİN EN İYİ EGZERSİZ:

Wide-Grip Lat Pulldown

Miami Üniversitesi araştırmacıları, 10 deneyimli sporcuya, "wide-grip pulldown to the front"(öne doğru) "reverse grip pulldown"(alttan tutuş) ve "neutral grip pulldown" (avuç içleri birbirine bakar pozisyonda tutuş) ile "wide grip pulldown behind the neck" (enseye çekiş) uygulaması yaptılar ve elektromiyografi ile kas aktivitelerini ölçtüler. "Wide-grip pulldown to the front" egzersizinde daha fazla sırt(Latissimus) kas lifi harekete dahil oldu. "Reverse-grip" ise ikinci sırada yer aldı.

"MF"

Ek olarak D.N= Sırtın külte kazanımı için en iyi hareketin Barbell Rowing olduğu sonucu ortaya çıkmış. İzole bir şekilde çalışılmak üzere ise, Deadlift tavsiye edilmekte. Deadlift'in en iyi tutuş şekli ise, Staggered olduğu sonucu ortaya çıkmış. Şöyle ki;

Weider Araştırma Grubu'nun 2007 yılında Atlanta'daki Ulusal Güç ve Kondisyon Birliği'nin yıllık toplantısında sunduğu çalışmada, antrenmanlı haltercilerin staggered grip(bir avuç içi yukarı, diğeri aşağı bakacak şekilde) ile deadlift yaparken, standart tutuşa (avuç içleri aşağı bakacak şekilde) oranla %50 daha fazla tekrar yaptıklarını ortaya koydu. Güç ve kas gelişimi arasında dengeyi sağlamak için, staggered grip'te çeşitlilik yapın ve ellerinizin yönünü her sette değiştirin(aşağı bakan el diğer sette yukarı, yukarı bakan el ise aşağı baksın.)

"MF"

Saygılarımla,

Azi, elk1979 ve akinkadi bunu beğendi.
  15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Fitness son resmine baktım gidişat çok iyi maşallah. Son yazın da çok güzel bende her ayın ilk haftası alıp 3 günde bitiriyorum. Bir de şunu eklicem bu sitede pump foreverın bir konusu vardı lat pulldownı nasıl yaprsan sırayla neye etki ediyor diye. Örneğin geniş tutuş yerine dar tutuş avuç içi sana bakarsa alt sırt çalışıyor+ biceps vs. gibi.

16. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    L-carnitine, cla gibi yağ yakımı amaçlı ürünleri kardiyo yapmadığınız günler yani sadece standart ağırlık çalışması yapıldığında da antreman öncesi veya sonrası kullanıyor musunuz? Kullanılsa faydası olur mu? Bu arada tebrikler definasyonun çok güzel gidiyor göründüğü kadarıyla..

17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili omrbrk,

Öncelikle teşekkürler.

Sualinizde yer alan kısımlara cevap vereyim. Daha sonrasında da bunu en iyi ve hızlı sonuçla nasıl geliştirilebileceğinize değineyim.

Sabah kalkar kalkmaz, Antrenman öncesi ve sonrası olmak üzere L-Carnitine kullandım. Antrenman yapmadığım günlerde ise, sadece sabahları kalkar kalkmaz kullandım. CLA ise, ister antrenman olsun ister olmasın, günün sabah, öğle, akşam periyotlarında 1 kapsül olmak koşuluyla aldım. Sadece bunlara ilaveten, gece yatmadan önce 3-4 tane de Omega 3-6-9 diye adlandırılan bir markanın ürünü var. Onu kullandım.

Standart ağırlık çalışmasını müteakiben, bu antrenmanı nasıl süslediğinizle alakalıdır.

KURAL 1:

İdmanları akşam üzeri 18:00'den sonra yapın. Size %3 daha fazla kas elde etmeniz yönünde yardım etmekle birlikte %9 daha fazla yağ kaybettirecektir.

KURAL 2:

Yüksek ağırlık, Kısa Dinlenme Periyotları seçiniz. 6-8 tekrar kaldırabileceğiniz bir ağırlık ile yapılan çalışmalar ile, 12 tekrar yapmaya izin veren bir ağırlıkla çalışan deneklerin, 6-8 tekrar çalışanlara nazaran daha az (%50) yağ yaktıkları ortaya çıkmış. 1 Dakikayı geçmeyecek dinlenmeler ile bu süreci daha verimli kılabilirsiniz.

KURAL 3:

Yağ yakmak için en iyi egzersiz türü olarak serbest ağırlıklarla yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkmış. Kısaca machine'de yapılan bir bench ile barbell'la yapılan bir bench arasında %50'ye varabilecek kadar fark ile yağ yakımı söz konusudur.

KURAL 4:

Ağırlık çalışmalarını müteakiben, kardiyo çalışması ise, bu sürece olumlu katkıları bilinen diğer bir prensiptir.

KURAL 5:

En iyi kardiyo çalışması olarak bir çok aletin kullanıldığı deneyde, koşu bandı açık ara öndedir.

KURAL 6:

En iyi yağ yakma tekniği kardiyoda HIIT'tir.

High intensity interval Cardio. Yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman.

KURAL 7:

Metabolizma hızınızı buna bağlı olarak yağ yakım hızınızı arttırmanın en iyi yolu 2 bardak soğuk su içmektir. Düzenli yağ yakımı için bunu günde bir kaç kez deneyiniz.

Saygılarımla,

Azi, remymaier ve omrbrk bunu beğendi.
  18. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Güzel vücut , güzel ve kaliteli paylaşımlar ..
    Arkadaşlara vermiş olduğun bilgiler için Emeğine sağlık
    Başarılarının devamını dilerim...

Azi ve AngryHun bunu beğendi.
  19. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Bodyforumtr Kullanıcıları,

Uzunca bir aradan sonra, önümüzdeki 19 Eylül itibari ile salona tekrardan yazılarak sporsal yaşamımı devam ettirmeyi düşünüyorum. (2 ay 10 gündür tatildeyim)

Malum tatil deyince akla; deniz, kum, güneş, gelir. Aynen bol bol, güneşlendim. Denize de girip yüzdüm herkes için. Formumu koruyabildiğimi düşünüyorum. Kilo olarak 92 gibi gittiğim tatilden 89 olarak dönüş yaptım.

Bu da biraz evvel çekindiğim resmim.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Azi bunu beğendi.
  20. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager