Fitness&Model Motivation

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 6 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Uzun uğraşlar sonucunda, amatör çabalarımın eşliğinde videomu hazırlamayı başardım. Çok mutluyum, olmayacak diye endişelerim vardı. Şükür becerebildim.

Herkese iyi seyirler diler, devamını beğenilere göre değerlendirerek çekeceğim.

D.N= İlgili link:
    https://www.youtube.com/watch?v=rPEka5VUJUo&feature=youtu.be

Saygılarımla,

OvO, spine, ZeusS_ ve diğer 35 kişi bunu beğendi.
  2. Deliormanlı1

Deliormanlı1 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Emeğine sağlık güzel video.

3. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    fitness&model videoda dikkatimi en çok çeken şey fotoğraflarda çok belli olmayan müthiş kütle oldu. özellikle 8.-9. dk lar arası vücudunun uzaktan görünümü çok estetik ve muhteşem. ancak video kalitesi yüksek olsa daha güzel olurdu ancak yüklemesi baya bir zor sanırım. bunun dışında video gerçekten motive edici bir olmuş.

bilmiyorum hiç düşündün mü ama scott herman tarzı (hareketin püf noktalarıyla falan) bir rutin antrenman videosu çekersen(mide ve omuz için özellikle :) ) gerçekten çok yakışacağını ve beğenileceğini düşünüyorum :)

videolarının ve fotoğrafların devamını bekliyoruz. umarım hedefine ulaşırsın.
    başarılar...

4. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Fitness&Model çok güzel olmuş eline koluna sağlık fakat şöyle biri olsa çekse arada kol

çalışırken yakınlaştırsa uzaklaştırsa farklı açılardan falan baksa çok daha güzel olurdu :)

ama genede çok güzel olmuş bu videoyu bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz :)

5. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Fitness&Model motivasyon açısından bize böyle bir video hazırladığın için teşekkürler ayrıca video çok güzel olmuş eline koluna sağlık.. :)

Videoda giydiğin kıyafet üstüne tam oturmuş , özellikle de Biceps antrenmanındaki kollarının kütlesi gerçekten muazzam , çalışmalarında başarılar.

Kazasız , belasız spor hayatına devam etmen dileğiyle , iyi günler...

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle emeğine sağlık uğraşıp zaman ayırmış buraya koymuşsun videoyu fakat biceps antremanın dışında pek gaza getirecek bir şey yok bence ve video kaliteside maalesef düşük olunca bu videoyu olumsuz etkilemiş bence ortalama bir antreman videosu olmuş sonuç olarak

7. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Herkese ayrı, ayrı teşekkürlerimi sunarım. İlginiz ve sevginiz için çok mutlu olduğumu da belirtmek isterim.

Sırasıyla;

- İlk antrenman videom olduğu için amatör karşılanabilir.
    -Video çekim partnerimin geleceğini tahminen hazıarladığım film kurgusu sıfırlanıp tekrardan ele alınmıştır. - Not
    -Sırf bu işler için Full HD makine aldım. Yalnız bir şeyi göz ardı etmişim, kalite çok üst düzey olunca, kapladığı alan çok yüksek oluyor. Gelebilecek eleştirilere şunu söyleyebilirim. 1.8GB'ı bir yere upload etmek ve üzerinde oynamalar yapmak, hele hele benim gibi amatör, bilgisayardan üst düzey anlamayan birisi için de oldukça da zor.
    -Programın işleyişindeki bazı teknik bilgi eksikliğinden ötürü, daha iyi bir kurulum yapılamaması da olağan.
    -Video hem ilk, hem deneme amaçlı, hem de ilerde izleyebileceğim bir anı olması vesilesi ile kendi kişisel beklentilerim ön planda tutularak çekilmiştir.

Videomu izleyen Sevgili Arkadaşlarımdan Ricam,

*Eksik görülen, şu şekilde olsaydı daha iyi olurdu denebilecek fikirlerinize ihtiyacım var, ki kendimi geliştirebileyim.
    *Belirttiğim hususlar dışında katkılar da yapılırsa ayrıca sevinirim.

Herkese kucak dolusu sevgiler...

D.N=Şimdilik antrenman vakti.

2 hafta sonra, sırt, bilek, Kalf, Oblique antrenmanım olacak. Orası için de bazı düzenlemeler yapmaya, kafamda kurgular oluşturmaya başladım. Bu yönde de katkılarınız olursa sevinirim.

Saygılarımla,

8. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    videoyu izlerken antremanı yapmış kadar oldum valla :D emeğine sağlık diyorum devamının gelmesini çok istiyorum. İyi günler =)

9. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    bir dahaki videoyu da motivasyon videosu olarak düşünüyorsan bence sırt ve oblique antrenmanlarının en tepe noktalarını da koymalısın. mesela barfiks çekerken kasılan tüm sırtın bir görüntüsü olmalı :) ya da oblique çalışırken müziğin en gaz verici yerinde normal duruştan yan profil bir oblique pozu verirsen çok daha faydalı olur bence motivasyon için ki bir sürü fitness modelin (greg plitt,rob riches) motivasyon videoları bu şekilde seyrediyor ve işe yarıyor motivasyon adına.

örnek bir link koymak istiyorum :
    https://www.youtube.com/watch?v=Yl3NGvna2KA
    daha önce de verilmişti gerçi bir başlıkta.

ancak eğer antrenman sistemini ve şeklini de bizimle paylaşmak istersen ki en azından ben bekliyorum açıkçası :) o zaman scott herman tarzı bir video koyabilirsin. yani püf noktaları ve yapılış şeklillerini kameranla ve bizimle :) paylaşarak bir video çekebilirsin. bence bu seviye gelmiş bir sporcusun. bu da bir örnek bir video :
    https://www.youtube.com/watch?v=LX8gbhth-rk

Ocensers bunu beğendi.
  10. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle özel mesajlarda verdiğiniz bilgiler için sonsuz teşekkürler, kafamda her zaman bir vidyo yapmanın hayalini kurmuşumdur tabiki benim için bu daha çok erken 6. ayımda, ama size kafamdaki tavsiyeleri vermek istiyorum

Öncelikle kamera sabit yer değilde, partnerinizin elinde farklı açılardan görsek daha iyi olabilir.
    Set sayılarının sonuna kadar göstermek yerine, esneme, dinlenme, set araları görüntülerini çıkarabilirsiniz, görüntü biraz daha yakından çekilebilir, ve benim için motive vidyosundaki en önemli husus, üstsüz antremandır. Aksi taktirde beklenen motive elde edilememektedir. Muhtemelen salonda üstsüz çalışmak yasaktır bu yüzden erken saatte insanlar yokken bu işi halledebilirsiniz. Ve demin dediğim gibi tekrarların tamamını çekmek yerine kesik kesik koyabilirsiniz, benim amatör favori motive videom ise alttaki gibi, yapan kişi 18 yaşında bu forumda üyeliği olan bir arkadaşımız,
    https://www.youtube.com/watch?v=FIx2XthMzmM

saygılarla.

11. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Fitness&Model;
    Videoya daha antremana giderkenki anları dahi almanız hoş olmuş.
    Bence bu kısmı birazcık daha uzun tutarak o anki ruh halinizden, hissettiklerinizden de bahsedebilirsiniz.
    Ben dahil bu sitede birçok kişi sizi gıpta ve şevk ile takip ediyor.
    Diğer yorum yapan kişilerin de söylediği gibi hareketleri yapmadan önce o harektle ilgili
    ipuçları ve bilgiyi de verirseniz çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum bizler için.
    Son olarak; hareketlerin tüm setlerini koymak yerine sadece ilk setlerini koyarsanız;
    video hem daha ilgi çekici olacak, hem de süreden ve dolayısıyla video boyutundan kazanacaksınız. ;)
    Emeğiniz için teşekkürler.
    Saygılar.

12. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Videoyu antremandan eve döner dönmez izledim, tekrar antreman yapasım geldi. Çok güzel bir video, çok sağlam vücut. Kollar süper. Sormak istediğim bir şey var; Hareketlerin stroku çok kısa kısa yapıyorsun, bu özel bir teknik mi hacim için? Yani neredeyse 15cm kadar. Teşekkür ederim.

13. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Baştan sona güzel kurgulanmış bir video olmuş emeğin sonucu zaten ortada başarılarının devamını diliyorum tabiki yeni videolarıda dört gözle beklemekteyiz

14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    baştaki konuşmaların müzik yüzünden anlaşılmıyor ama bilgin olsun :)
    eline sağlık tabiki

Ocensers bunu beğendi.
  15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

İlk video için fena değil tabi. Ben profesyonel motivasyon videosu hastası olarak eleştirilerimi belirtmek isterim. Eleştirimi yanlış anlamayacağını biliyorum ama yinede belirtmek isterim. Bu önerilerim her anlamda çok daha iyi videolar çıkarman için

Öncelikle ben iyi vücutlu bir insanın idmanını izlerken her zaman %100 eş zamanlı idman izlemek isteirm yani aralarda hiç kesinti olmadan hangi ağırlıkla başlıyor idman stratejisi ne dinlenme süresi ne kadar hangi hareketi kaç set kaç tekrar yapıyor gibi. Örneğin scott herman fitness. Adam tüm idmanını izletmese bile %100 eş zamanlıya yakın idmanlarını belirtip şu şekilde 2 set daha yapın gibi idmanını belirtiyor.

Görüntü kalitesi çok kötü ama sen zaten bunun farkındasın.

Video çekim açısı ortamın ışıklandırması vs. yetersiz.

Ayrıca gerçekten normalde zorladığın kadar bu idmanlarda da kendini zorladın mı.

Mesela decline benchteki ağırlık iyiydi ama o drop set son setin miydi ilk setin miydi ya da çok farklı bir zamanda mı çekildi bunlar izleyenler için önemlidir.

Limp bizkit iyi gitmiş videoya.

Nice çekimler. Yeni video kameran da hayırlı uğurlu olsun.

Fitness&Model ve Ocensers bunu beğendi.
  16. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Tekil olarak herkese ayrı, ayrı cevap veremediğim için özür diler ve üzgün olduğumu belirtirim. Vakit pek bulamıyorum, bilgisayarın teknik durumundan ötürü.

Herkesin değerli fikirlerini kayda aldığımı belirtmek ve teşekkür ettiğimi söylemek isterim.

Gelecek video için kafamda bazı kurgulamalar oluştu.(Yapımcı-Yönetmen-Oyuncu) :D

Sürpriz bir video olması için kurgudan ve içerikten pek bahsetmeyeceğim.

Ortak kanaat gelecek video için, fazla uzun olmayan, çarpıcı sahnelerin olduğu, aynı zamanda eğitici olması yönünde.

Beklentileri karşılayabilecek miyim henüz pek fikrim yok. Yalnız, çekim yapmam için o gün için şimdiden sözleştiğim başka bir arkadaşımın eğer işi çıkmazsa, daha merkez odaklı bir video çıkacağından da şüphem yok.

Şimdilik kalınız sağlıcakla...

Saygılarımla,

bravehearts, HUMOR, lewstherin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Elinize Sağlık Güzel Video Ancak Müziğin Sesi Biraz Daha Az Olursa Ne Dediğinizi Anlayabiliriz :D

18. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    1,30 da yaptığınız 'omuz döndürme kaslarını' ısıtma hareketini neden yapıyorsunuz acaba.

19. drkhn

drkhn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi iş çıkarıyorsun fakat bence arka plan müziğini kıs hatta koyma bile sesini duymak kdaha iyi. Tabi bu benimö düşüncem. Saygılar

Ocensers bunu beğendi.
  20. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Bence de bir daha ki video da müzik koyma senin konuşman daha önemli :)

Sayfayı Paylaş