Fitness | Haftada kaç gün yapılmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Samacle tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Samacle

Samacle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar 15 yaşındayım, 16 olacağım. 72 - 75 kilo civarıyım, boyum da 1.62 cm civarı, biliyorum çok fazlalık var. 2 haftadır sağlıklı beslenmeye başladım, eğer sabah çok şeker içeren bir şey yersem gün içinde ona göre alacağım şeker miktarını düzenliyorum yağ ve karbonhidratlar da aynı şekilde. Kendim kalistenik olarak yani kendi vücut ağırlığımla şınav ve mekik gibi hareketlerin çeşitlerini ve kendilerini yapıyorum, ancak zayıflamamı kolaylaştırmak açısından Fitness'a başlayıp koşu bandı kardiyo ve bisiklet içeren güzel bir program yaptıracağım kendime. Yarın başlayacağım spora, ama kafama takılan bir sorum var; Fitness'ın üyelik çeşidi haftada 3 ve ya 5 gün üyelik aylık tabi ki, sizce haftada kaç gün gitmeliyim? Bu konuda kafam karışık, yardım ederseniz sevinirim. :)

2. YoLYoRGuNu

YoLYoRGuNu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Açıkçası bende yarın başlamayı düşünüyorum bendede 176 boy var kilo 85 benimde fazlam var . Hocamla konuştuğumda haftada 4-5 günün ideal olabileceğini söylemişti bana .

3. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    İyi günler,diyet + kardio ile güzel bir şekilde zayıflarsın fakat diyet + kardio + ağırlık çalışmasıyla sadece yağdan veririsn ki bu en iyisi :) haftada en az 3 gün gitmen gerekli etki alabilmen için. 3 günlük kaydolursan illaki haftaiçinde bir işin vs bişiler çıkar gidemezsin çok boşluk kalmış olur 5 günlük kaydol bence :) diyet + kardio + ağırlık çalışması yaparsan 3 gün yeterli olmaz zaten,şimdiden başarılar ;)

4. Samacle

Samacle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evde 1 aydır kalistenik olarak çalışıyorum, ve artık yediklerime dikkat ediyorum şekeri tamamen doğal yollar ile alıyorum, günde 2 - 2.5 lt su içiyorum, hareketli bir yaşam sürmeye çalışıyorum ve bunu yaşam tarzım haline getirdim. Ben de 3 gün de çok boşluk olacağını düşündüm, zaten tatildeyiz, o yüzden 5 gün olarak kaydolmaya karar verdim. Sizin yorumunuzla da tamamen kesinleştirdim şuan. :) Salonda da normal derece ağırlık çalışması yapacağım. Sporu artık hayatımın bir parçası haline getirmek istiyorum. :) Yorumunuz için teşekkür ederim.

Ben de 5 gün olarak karar verdim. :)

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bu yaşta 3 gün yeterde artar bile. Aratştırırsan görürsün Arnold-zyzz gibi sporcularda 3-4 gün idmanlar yapıyorlardı. ( kardio hariç o sana bağlı )

Balboa7 bunu beğendi.
  6. Samacle

Samacle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    5 gün dedim mesajda ama şöyle düşününce 3 gun olarak kaydoldum bugün. Cardio çalışıyorum, 73 kiloyum.

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    şekeri tamamen kes.

8. Majestic.

Majestic. Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    bence 3 gün yeterli vucut biraz toparlandıktan sonra 4-5-6 kendi gide zaten bence 4 gün idealdir kolay gelsin

9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    3 gun agirlik,kilo problemi varsa 2 gunde kardio ekle.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    sadece kardio calisiyosan 7 gunde yapabilirsin

11. Samacle

Samacle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet 3 beyazdan uzak duruyorum. Yalnız akşamları küçük bir tabağa yarım salkım üzüm 1 tane şeftali 3 4 dilimde elma yiyorum yani doğal yollarla alıyorum, bu bir sorun teşkil eder mi?

Evet vücut toparlandıktan sonra artıracağım.

Ağırlık şuanlık yok abi, cardio çalışıyorum sadece, yağları yakmak için.

Sadece cardio çalışıyorum şuan, fakat yeni olduğum için önce bir ay 3 gün gideyim dedim, vücudum majesticin de dediği gibi toparlasın yavaş yavaş artıracağım.

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    afedersin ama yuh diyorum. okadar früktoz alınırmı yahu . meyveyi yağ yakma döneminde tamamen kes. şekerin hertürlüsünü.

13. Samacle

Samacle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam hocam, büyük yanlıştan döndürdüğünüz için teşekkür ederim. İrade sıkıntım yok, o yüzden istediğim zaman istediğim şeyi kesebiliyorum.

14. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    seftali ve uzumde cok seker var. ama gunduz bir tane yesil elma ye. programina agirlikta ekle.faydasini gorursun.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. Samacle

Samacle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Zaten öyle her akşam yemiyordum, ama artık tamamen kestim şekeri her türlü. Yeşil elma tavsiyenizi dikkate alacağım.

Sayfayı Paylaş