Fit Omlet - Murat Tavman

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Dexter_Morgan tarafından 19 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
  2. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    srn denedinmi yapmayi.tadi nasil:)

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    organik yumurtanın akı 60' a 1 oranlı dünyanın en saf yüksek protein içeriğine sahiptir diyor video da. Bu konuda bir bilgisi olan var mı ? Organik yumurta da bu kadar fazla protein olduğunu bilmiyordum ve açıkcası sanmıyorum da

4. brhmcr

brhmcr Guest

Yasasin Murat Tavman 60 a 1 en saf proteinli organik yumurtalari, yakinda marketlerde :)

Yahu organik urunlerin besin degerlerinde bir farklilik olmadigi en son ki arastirmalarda ortaya koyuldu sadece - onemli-- ilac, agir metal bardindirmiyorlar.

5. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Benim bildiğim de öyle. Hatta market alışverişlerimde özellikle besin değerlerine bakarak alırım. Ki böyle bir ibare görmedim. Bence kendisi fark etmeden böyle bir cümle kullandı yada başka bir şey ima ediyor :)

6. brhmcr

brhmcr Guest

Belki genel anlamda yumurtanin amino asit degerlerinin cok yuksek olmasi ile iliskilendirmistir, biz ise algimiz sebebiyle organik noktasinda takili kaldik.

7. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ekmeğinin peşinde adamcagız ne yapsın , güzel tarif ama bir espirisi yok yani valla ben neler yapıyorum yaratıcılıgın sınırı yok :) Bu aralar brokolili yumurtaya sardım allah bozmasın.

Ayrıca tarif basit gibi görünsede malzemeleri toplamak sıkıntı ,

yani uğraştıracak biraz
    - omega 3 yumurtasını alıcaz (ben fesleğen yerıne omg3 deposu semizotu koyarım mesela omega3 yumurtası aramakla uğrasmak yerıne )
    - sonra sodyumu düşük ama potasyumu yüksek bir tuz bulucaz
    - kırmızı soğan ve frenk soğan alacaz.
    - light kaşar bulacaz dilimlemiş (ki minnacık kaşarın yağlısı olsa ne yazar)

ayrıca yüksek ateşte biolojik değer yitirdiğini söyledi yumurtanın , gerçi tabi omlet olarak tüketildğinde dahada çok yitirildiğnden haberıde vardır muhakkak :).
    masa üstündeki paket sütlerde dikkatimi çekti , ambalajlı ürünü nasıl organik yapıyorlarsa valla helal yani :)
    Geçensene hatırlıyorm sitesine bakmıştım MuratTavman'ın , baya güzel yemek tarifleri vardı çok bilgili biri gerçekten.

8. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Evet yaptım. Fesleğen yerine dereotu,maydonoz,brokoli, kırmızı soğan ve 3-4 dilim kasar. Müthiş leziz. :)

9. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    kesinlikle senin tarifin cok daha leziz:)

Dexter_Morgan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş