Finasterid (proscar, propecia) kullanan bodyciler.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve YüzYıllıkYalnızlık tarafından 23 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. YüzYıllıkYalnızlık

YüzYıllıkYalnızlık Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaklaşık 4 aydır ağırlık çalışıyorum. Aynı zamanda saç dökülmesi için proscar kullanıyorum. Duyduğum kadarıyla proscar aynı zamanda bacaklarda ve kalcalarda kalınlaşma, kas kütlesinde azalma, kilo artışı gibi yan etkilere neden oluyor. Açıkçası kilo artışı ve bacak kalınlaşma benim için pek sorun değil, nitekim biraz kilo alsam ve bacaklarım biraz kalınlaşsa üzerine para bile veririm de. :) Ancak bu proscar denilen ilaç, ağırlık çalışmada bir engel teşkil eder mi? Var mı uzun dönem kullanıp ağırlık çalışan bu şekilde?

2. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    6 yıl kullandım finasterid içeren ilaçlar vucud geliştirmede malesef olmuyor sağlıkçıyım aynı zamanda 10 yıllık bir dermatoloji deneyimim var ciddi güç kaybı yaşayacaksın..

3. YüzYıllıkYalnızlık

YüzYıllıkYalnızlık Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam peki bacaklar da kalınlaşma, kilo artışı oluyor mu? Ve ne kadar zamanda oldu?

4. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Kilo alımı olabilir lakin bu daha çok yan etki olarak görülmez bir ileri derecede VG'cinin belirli bir standartı yakaladıysa gerilemeye neden olacağını sanmıyorum ama güç kaybı ve unutkanlık gibi yan etkileri bilinen etkilerdendir..

5. amrel

amrel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben 5 senedir proscar kullaniyorum kullanmasaydim keldim suanda cok ahim sacim bi sacim yok ama genede sacim var kafamda, bu surec icinde finastrid kullanarak basladim spora kaslarda guc kaybi olabilir daha yavasta gelisirsin dogrudur bunlar ama kas yapamazsin buyuyemezsin diye bi durum yok.

6. tpk

tpk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    7 aydır vg yapıyorum. bu süre içinde de hep proscar kullandım (1/6 ya bölerek içiyorum) . gelişme fazlasıyla var hiç bir sorunum yok abartılacak bir durum yok yani dümdüz vücudum şekillendi şişti. herhangi bir zararını görmedim ben

7. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Bende bir fiil 6 sene kullandım,libidoda azalma ve bir çok yan etkisi ile kesinlikle yapay testesterondan bile tehlikeli olarak görürüm finasterid'i 10 yıllık dermatoloji geçmişim var,geri dönüşü mümkün olmayan arızalara neden olabiliyor,hatta mağdurlar bir site dahi açtılar dünyada 20 binden fazla erkek mağdur olduğu biliniyor ki bu steroidten bile daha yüksek bir rakkam..

8. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Bu ilacı genelde saç dökülmesinden psikolojisi bozulmuş insanlar herşeyi göze alarak kullanır.Baya tehlikeli bir şey kalıcı yan etkileri olduguda söyleniyor kalın bacak için malafattan olmayın sonra.7 ay kullanan arkadaş bu ilacı 5 yıl kullanırsın bir şey olmaz ama 6.yılda sana büyük süprizler yapabilir :D uzun vadeli kullanımlarda tam sertleşememe sabah ereksiyonunun kayboluşu cinsel istekte azalma nerdeyse herkeste görülen yanetkiler arasında karşı cinse tamamen ilgisizlikte yarattığı oluyor.Bacaak kalınlaşsın diye kullananlar böyle bi sebep için hiç kullanmyın gidin steroit kullanın daha iyi.Birkaç doktorla görüşmüştüm bu ilaç için ciddi anlamda uyardılar kullanmamam için.

9. tpk

tpk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yapar veya yapmaz FDA onaylı Propecia ve benzeri finasterid ler var tabi siz FDA den daha iyi bildiğiniz için doğrudur dedikleriniz :D Her ilacın yan etkisi vardır bunu bilerek içersin veya içmezsin. bence steroid kullanmak çok daha tehlikeli kendinizi kandırmayın boşuna ;) finasterid i sadece saç için kullanacaksanız kullanın yoksa bacak bilmemne için kullanılacak bir ilaç değildir

10. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Bu yanetkiler de zaten fda tarafından onaylanmış fda bu ilacın yanetkisi yok mu diyor sanıyosun o onay daha çok ilacın işlerliğiyle alakalı gerçekten de saç konusunda işe yarıyor onda sıkıntı yok:D Kalıcı yanetkiler yarattığı insanlar da var.Tabi malafat senin karar senin ama genelde kullananlar belli periyotlarla hormon testine girerler dhtyi engelliyorsun vücuttaki kendine mukayyet ol :D

11. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam yan etkiler de FDA tarafından onaylı , prospektüsünde yazıyor hali hazırda. Zaten FDA onayının hele ki son yıllarda tamamen lobiye döndüğü söyleniyor.

Etki kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum ben. Sonuçta testosteronun etkilerini azaltacak DHEA-5 aracılığıyla. Ama ne kadar olur ne our bilmiyorum. Benim de saçım dökülüyor 24 yaşındayım. Minoxil vs. kullandım etkili olan tek ürün zaten odur. Ama sürekli kullanılacak bir ürün değil ve ona rağmen dökülüyor. Ayda 50 küsür liradan yıllık 600 lira masrafınız olur. Yaşınız çok küçük değilse veya dökülmeniz az ise bırakın dökülsün , 2.500 - 5000 Tl' fiyat aralığında orjinali gibi olmasa da sizi tatmin edecek saç ekimleri yapılıyor. Bence çok daha mantıklı olacaktır

12. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Minoxil aliyorum ben de arkadaşlar. Icerisinde finasterid var. YaKlasik bi senedir de kullaniyorum. Bunun vg sporuna olumsuz etkisi var midir? Kendim olumlu veya olumsuz bir yonde etki gormedim.
    Aslinda, etkisinin ne oldugunu da bilemiyorum.

13. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    E
    Etkisi basitçe testosteronun aktif formu olan Dihidrotestosteronun etkilerini azaltmak. Yanlış anlaşılmasın testosteronun yüksek olmayabilir , kafadaki saç reseptörlerin fazla olabilir veya fazla duyarlı olabilir. Bin çeşit durumu var. Vücut geliştirmeyi olumsuz yönde etkilemiyor , lokal etkili bu ürünler. Sistemik etkli olan proscar ve finasterid gibi ilaçların etkisi olduğu söyleniyor ancak bunda öyle bir durum söz konusu değil.
    Kesinlikle dökülme varsa bunu kullanınız. Piyasada binlerce ürün geziyor yok rephair yok şu yok bu. Birçoğunu düzenli kullandım ve hiçbir işe yaramadığını kendim gördüm. Minoksil en etkili olanı , tıp fakültesinde okuyorum hocalarımızın söyledikleri de bu konuda.

14. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53

haklısn hocam. ürünün etki eşiğini beğendim. saçımın seyreklik olan kısımlarında kuvvetlenme yaptığı gibi, seyrelmeye de set çekti.
    ama bıraktın sonra yeniden eski haline döneceği söyleniyor. ömür boyu da kullanamayız, sıkıntı yani.

15. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ben bugün ilk finasteridi vücuduma aldım:(. Ama emin değilim kullanmak konusunda. 1 ay sonra 20 yaşına giriyorum. Saçlarım hala yerinde ama önlerden hafif açılma var ve üstü biraz seyrek. Kullananlar yardımcı olabilirmi?

16. jarkas

jarkas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    5 - 7 yıldır proscar kullanıyorum diyen dostlar durumlarınız ne alemde ..ozellikle yan etki ve vg 'ye olan etkisi bakımından ..bende de 30 'dan sonra dökülme basladi ..cinko, guatr ..vb degilsek 2-3 yıla kel kalıcam malesef ..köpük minox + proscar kullaniyorum diyorum ama y. etkileri cok korkutuyor :(

17. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Aynen yan etkileri sıkıntı. 3 gün oldu alalı ağırlıklar bi tık düştü. Cinselliktede az bi azalma var. Hemen etki gösterdi. Gerçi bunlar benim için pek sorun değil ama uzun süreli kullanımında ne gibi zararları dokunur acaba. Uzun süre kullananlar detaylı etkilerini yazsalar çok yardımcı olurlar

18. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Finasterid antiandrojenik minoxidil daha iyidir

19. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Selam herkese. Proscar adli ilaci 5-6 parcaya bolerek 6 -7 ay kadar kullandim. Sac dokulmesini tamamen durdurdu. Hersey cok guzel giderken 6. Ayin sonunda sag goguste jinekomasti belirtisi gozlemledim. Meme ucu hafiften sivrilesti ve one dogru sarkmaya basladi. 1 ay boyle gitti ve daha sonra kullanmayi biraktim. Suan 2 ay kadar oluyor kullanmayi birakali ve gogus yeni yeni eski haline dondu. Fakat ayni zamanda sac dokulmeside oldukca artti.
    Neyse dert etmiyorum artik. Hicbisey sagliktan onemli degil. En kotu ihtimal ektiririm. Teknoloji cok gelisti zaten.
    Sizinle paylasmak istedim bunu. Sagliginiza dikkat edin

Sayfayı Paylaş