Fenerbahce'nin Yeni Transferleri ANDRE DOS SANTOS Ve CRİSTİAN OLİVEİRA..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve umur35 tarafından 20 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Yeni transferler takıma fayda saglar mı??...

Anketin kapanma tarihi 20 Temmuz 2010.
  1. Evet..

58,8%
  2. Hayır..

41,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Dos Santos ve Oliveira Fenerbahçe'de

Fenerbahçe Kulübü, Cruzeiro'dan Andre Dos Santos ve Corinthians'tan Cristian Oliveira ile sözleşme imzaladı. Sarı lacivertli kulübün resmi televizyonu FB TV de transferleri doğruladı.

ANDRE DOS SANTOS
    Güney Afrika'da düzenlenen 2009 FIFA Konfederasyon Kupası'nda şampiyon olan Brezilya Milli Takımı'nın kadrosunda da yer alan Andre Dos Santos, 26 yaşında ve 1.80 boyunda. Sol bek ve sol açık mevkiinde görev yapıyor.
    2005-2006 yıllarında Flamengo ve Atletico Mineiro takımlarında forma giyen Brezilyalı futbolcu, son olarak Cruzeiro'da görev yapıyordu.

CRİSTİAN OLİVEİRA
    25 Haziran 1983 doğumlu olan Cristian Oliveira, defansif orta saha oyuncusu olarak görev yapıyor.
    Uzaktan sert şutlarlarıyla tanınan Cristian, 2007-08 yıllarında Flamengo'da 45 maçta görev aldı ve fileleri 2 kez havalandırdı. Daha sonra 2008 yılının sonunda Corinthians takımına transfer olan orta saha oyuncusu, 13 maçta 90 dakika forma giydi ve 2 gol kaydetti.

Evet sevgili forum uyeleri Fenerbahce'nin yeni transferleri hakkında ne dusunuyorsunuz??...

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Usttekı mesajımda bırtakım hatalar mevcut sımdı en dogru bılgılerı yazacagım..

Andre Clarindo dos Santos kimdir?
    8 Mart 1983 doğumlu Andre Clarindo dos Santos Brezilya'nın Corinthians kulübünden transfer edildi.Futbolculuk kariyerine Figueirense takımında başlayan 26 yaşındaki sol bek, 1,80 boyunda ve atletik yapısıyla Brezilya'nın efsane oyuncularından Cafu'ya çok benziyor. Sol ayağını raket gibi kullanabilen Andre Santos, saha içinde çabukluğu ile ön plana çıkıyor. 2005-2006 yıllarında Flamengo ve Atletico Mineiro takımlarında forma giyen Andre Dos Santos, 2008'den beri Corinthians'ta oynuyor... Sergilediği futbolla Brezilya Milli Takımı'na kadar yükselen Andre Dos Santos 2009 Konfederasyon Kupası'nda Brezilya'nın Mısır'a karşı oynadığı maçta ilk kez milli oldu. Andre dos Santos bu maçtan sonra turnuva boyunca Brezilya Milli Takımı ile ilk 11'de maçlara çıktı ve final mücadelesinde de yer aldı.Brezilya Milli Takımı'nda 5 maçta forma giyen Andre Dos Santos 2009 kariyerinin en büyük başarısı olan Konfederasyon Kupası şampiyonluğunu elde etti.

Cristian Oliveira Baroni kimdir?
    25 Haziran 1983 tarihinde Brezilya'nın Belo Horizonte bölgesinde dünyaya gelen Cristian Oliveira Baroni Brezilya Serie A takımlarından Corinthians'ta forma giyiyordu. Brezilyanın en iyi defansif orta sahalarından birisi olarak tanınan Cristian Oliveira üstün top tekniği ve mücadeleci karakteriyle tanınıyor...Uzaktan sert şutlarla etkili olabilen başarılı orta saha oyuncusu aynı zamanda golcü kimliğine de sahip…Birçok mevkide başarılı olabilen Cristian Oliveira Brezilya'da Corinthians takımının orta sahada yükünü sırtlayan isim olarak nitelendiriliyor… Futbol kariyerine Brezilya'nın Atletico Paranense takımında başlayan 25 yaşındaki orta saha oyuncusu bu kulüpte forma giydiği 57 maçta 6 gol kaydetti. 2007 - 2008 yıllarında Atletico Paranense takımından Flamengo'ya kiralık olarak giden Cristian 45 maçta görev aldı ve fileleri 2 kez havalandırdı.
    2008 yılının sonunda Corinthians takımına transfer olan başarılı orta saha oyuncusu 13 maçta 90 dakika forma giydi ve 2 gol kaydetme başarısını gösterdi. Cristian 2005 yılında Brezilya Kupası'nı, 2008 yılında Taça Guanabara, Rio Janeiro şampiyonasını ve Serie B şampiyonluğunu kazanırken, corinthians ile Paulista liginde zafere ulaştı.

3. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    görürsünüz maldonado ve josico gibi çıkıcak ikiside maldonado da geldiği zaman top çalma kralı diyolardı adam fos çıktı eğer takımlarımız bi yerlere gelmek istiyorlarsa çok daha iyi transferler yapmalılar bkz galatasaray keita(lyon) leo franc(at.madrid)kewell(liverpool)baros(lyon)

4. onur10

onur10 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    dos santos iyi bir oyuncu türkiye de iş yapar
    hayırlı olsun fenerlilere

5. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    iyiki gs gibi transfer yapmadık... mazallah 5. fln olurduk gsden 4 yerdik fln :D :D konuya gelecek olursa bende bunu açmayı düşündüm fbtvden tranfer alt yazısını gördüğümde... dos santos süper bir adam konfederasyon kupası maçlarını izleyenler bilir... oliveriayı tartışmaya gerek bile yok bence

6. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    10 numara transfer ıkısıde tartısmaya bıle gerek yok keita baros fln hıkaye bunların yanında

TuGhAn bunu beğendi.
  7. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    muahahahah maldonadoya da süper adam diyodunuz siz

8. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    maldonadoya kim süper dedi hatırlamıyorum en azında lincoln gibi futbol ahlakından uzak bir oyuncuya 10 alex 35 delgado eder gibi patavatsız sözler edip ardından elimizde patlamadı :)

TuGhAn bunu beğendi.
  9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Eger adam gibi futbol ve futbolcuları tartışmayacaksanız başlık kilitlenecektir.

Despo bunu beğendi.
  10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

saydam'a katılıyorum..Konuyu bunun ıcın acmadım..Sevıyelı bır sekılde transferlerı Fb'yı ve futbolu tartısın dıye actım arkadaslar..

11. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle her alacağımız adam Josico, Maldonado gibi çıkacak değil. Bu iki oyuncu için aynı şey diyen olursa art niyet ararım. Dos Santosu zaten konfederasyon kupasında izledik. Nasıl bir futbolcu oldğunu biliyoruz. Fenerbahçe tarihinin en iyi sol kanat adamı olcak bence. Diğer adam için tam fikrimiz yok. Ama çok kötü bi seçim olmadığı kesin. Lugano ile de anlaşılması çok güzel oldu. Lugano-Bilica iyi ikili olabilceklerini ümidediyorum. Bence Fenerbahçe son anda işi kurtardı. Çok alternatifli en iyi orta sahanın olduğu bir takım yarattı. Mehmet Topuz ve ÖZer Hurmacıdanda çok şeyler bekliyorum.
    --------------------------------
    Josico-Maldonoda konusuna tekrar gelmek istiyorum. Gördüğüm kadarıyla bu iki oyuncu ile çok dalga geçiliyor. Her takım böle yanlış transferler yapabilir. Dünya klüpleri bile aldığı bazı oyuncuar hiç verim alamıyor. Fenerbahçeyle bu 2 futbolcu için dalga geçeceğinize önce kendi takımınıza bakacaksınız sizin listeniz bizden daha kabarık. Aşağıdaki listedeki futbolculara bakın. Bunlardan kaç tane Josico-Maldonado çıkar söyleyin bana.
    -----
    Abel Xavier
    Ali Lukunku
    Amur Gonzalez
    Andres Fleurquin
    Cesar Prates
    Daniel Tozser
    Fabio Pinto
    Flavio Conceiçao
    Flroin Bratu
    Gabriel Tamas
    Joao Batista
    Felipe Jorge Loureiro
    Marek Heinz
    Mohammed Sarr
    Mbo Mpenza
    Ovidiu Petre
    Sergio Almaguer
    Klodian Duro
    Robert Spehar
    Christian Correa
    Frank De Boer
    Gustave Victoria
    Marcio Santos
    Richard Kingston
    Pavel Horvath
    Radu Niculescu
    Sebastian Perez
    Marcelo Carrusca
    Ahmed Barrusso
    Yaser Yıldız
    Tobias Linderoth
    Lincoln
    Ismael Bouzid
    Junichi Inamoto
    Florin Bratu

cemddd ve TuGhAn bunu beğendi.
  12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Her futbolcu Turk futboluna uyum saglayamiyor. Bu sebeple de ister istemez transer yanlislarini butun takimlar yapiyor. Mutsuz, uyumusuz sporcudan verim almak cok zor. Bizim listemizdeki adamlarin da bazilari cok kariyerli idi ama uymadilar iste. Az mi seyrettik de boer'i, conceicao'yu, linderoth'u, xavieri, ve lincoln'u hayranlikla GS'a gelmeden once?

Isimsiz rumenler muhtemelen bir ilie daha cikar mi diye transfer edilmistir. Spehar, mpenza, horvath'i satmak icin aldik zaten jardel'i yolladigimiz zaman. Adamlarin satamadigi adamlari pazarlamak neden bize dustu halen anlamis degilim.

Bi listede perez olmamaliydi. Iyi bir performans sergiledi GS'da. Zaten kiralikti, geri gitti Fransaya. Yaser Turk, o da listede olmamaliydi.

Turkiye icinden alinan yabancilara nedense disaridan alinanlara gosterilen sabir gosterilmiyor. Bunu kiran bir tek Aurelio var. Bizim listede ise bu dertten muzdarip batista ve duroyu goruyorum. Kingston' da aslinda GS'da oynamadi ama iyi bir kaleciydi. Orkun ya da Aykut yerine hayli hayli oynardi.

Diger yabanci transflerinin fos olduguna katiliyorum. Ya tutarsa diye alinmis luzumsuz adamlar.

Maldonado aslinda iyi bir oyuncu, eskiden CM oynayanlar bilir, bayagi saglam bir DMC'iydi. Olmadi iste fenerde, yeteri kadar sans da verilmedi adama zaten. Josicoyu ise zaten extra yabanci diye aldi fener. Ya lazim olursa diye. 6 + 2 degismezse boyle yedek yabanci transferler gormemiz gayet normal. Biz de simdi Nonda var. Atamazsin da satamazsin da. Oturacak kenarda sozlesmesi bitene kadar.

13. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    modlar fenerli anlaşılan bnm mesaj silinmiş ama arkadaşı nmesaj duruyo oke...

14. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Valla ben GS'liyim. Cifte standart olmamasi adina diger mesaji da ben sildim simdi ;). Gercekten de forumun her bolumunde oldugu gibi birbirimize saygiyi kaybetmemiz lazim. Futbolu futbol icin sevelim, millete kufredebilmek, onlari asagilmak icin degil. Insanlik bunu gerektirir.

zhu.zhq, Rpac, saydam ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    striker ben fenerliyim fakat bizim takımı tutanların fanatik yazılarından hiç zevk almıyorum bence çok daha düzeyli tartışmaları lazım.

Sanırım sen yıllardır bu forumu tam tanıyamadın.

zhu.zhq ve TuGhAn bunu beğendi.
  16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Tam olarak katılıyorum. ve ne zamandır bu kadar para harcanıpta karşılığı alacağı günü göremedik.

17. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    fenerin bu 2 transferi bence kumar brezilyadaki futbolla turkiyedeki cok farkli. ya uyum sorunu yasarlar cok kotu oynarlar yada farklarini ortaya koyarlar cosarlar. avrupada oynamis oyuncu almak cok daha makul geliyor bana

Striker bunu beğendi.
  18. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    SaydAm senin fenerli olduğun hr halinden belli:) zamanında az başlığımı kilitlemedin ön yargılı yaklaşmadın heralde 6.hissin kuvvetli ki Barosun gs ye gelceğini biliyordun thums:

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Striker bugune kadar kitledigim ve kitlemedigim basliklari ve sana verdigim uyarilari dikkatli oku,seni forumdan uzaklastirmak icin az 10 kural ihlali sayabilirim,fakat biz seni kazanmaya calistik,fanatik galatasarayli bir admin olsa bile sana tahamul edemezdi, goruyurum ki bos a ugrasmisiz.

Striker bunu beğendi.
  20. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    http://www.cbf.com.br/xmlnoticias/noticias.php?e=1&n=10251

Dos Santos yine milli takıma seçildi. Bazıları Konfederasyon kupasında oynaması iyi olması anlamına gelmiyor Brezilya ümit vadeden futbolcularıda deniyor demişti ama gördüğünüz gibi Dünya kupası elemeleri için yine davet edildi. Bolu Spor maçında zaten ögrdük Dos Santosun çok iyi bi transfer oldğunu. Kanatları çok iyi çalışan bir Fenerbahçe izleyeceğiz bu sene.

Sayfayı Paylaş