FEDERASYONUN HİZMETLERİ( YORUMSUZ)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve kim tarafından 8 Kasım 2006 başlatılmıştır.

 1. kim
  Offline

  kim Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2005
  Mesajlar:
  160
  Beğenileri:
  26
  Ödül Puanları:
  0
  BASINDAN
  Ödenek verilmediği için dünya şampiyonasına gidilemedi
  Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu çatısı altında bulunan Bilek Güreşi Milli Takımı'na ödenek verilmediği için sporcuların bir kısmı turnuvaya katılamazken, bir kısmı da kendi paraları ile dünya şampiyonasına gitti.


  Dünya şampiyonasına gidemeyen milli sporcular, "Bileğimizin hakkı ile altın madalyaları alıyor, bayrağımızı göndere çektiriyoruz. Dünya şampiyonasına gitmek için yapılacak ödeneği bize çok mu görüyorlar? Biz başka ülke için mi yarışalım?" diye sitem diyor. Federasyon ise cezanın 7 Ekim'de bittiğini söyleyerek kendilerine maçlar için ödenek verilmediğini belirtiyor. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası İngiltere'de 1 Kasım'da başladı. Şampiyonaya katılacak kadroda Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu çatısı altında bulunan Bilek Güreşi Milli Takımı kadrosundaki 11 sporcu da yer alıyor. Şampiyonaya katılan sporcuların bazılarını kulüpleri desteklerken kimi sporcular da kendi ceplerinden ücretlerini karşılayarak turnuvaya katılıyor. Ancak oyuncularından bazıları ödenek verilmediği için parasızlık nedeniyle İngiltere'de yapılan dünya şampiyonasına katılamadı. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Gökhan Çalışırişçi (29), parası olmadığı için şampiyonaya katılamadığını belirterek, "Vücut geliştirmede 8 Ekim'de 60 sporcunun dopingli çıkması sonucu Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu'na 2 yıl, aynı federasyona bağlı bilek güreşi branşına da 1 yıl ceza verildi. Eylül 2005-Eylül 2006 arası geçerli olan ceza yüzünden iki dünya ve bir de Avrupa şampiyonası kaçırdık. Federas-yon yetkilileri 18 Ekim 2005 tarihinde verilen cezanın 7 Ekim'de biteceğini söyledi. İngiltere'de 1-9 Kasım 2006 tarihleri arasında yapılan dünya şampiyonası için çalışmalara başladık. Gidiş için pasaportlarımızı hazırladık. Ancak son anda ödenek ayrılmadığı için müsabakalara katılamayacağımızı öğrendik. Bu kadar iyi konsantre olmuşken gelen haber üzerine yıkıldık." diye konuşuyor. Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Genel Sekreteri Dursun Ali Pehlivan, cezanın yeni bittiği için Bilek Güreşi Milli Takımı'na ödenek verilmediğini belirtti. Federasyona verilen cezanın 7 Ekim'de bittiğini açıklayan Pehlivan, "Bazı sporcu arkadaşlarımız sponsorlar vasıtasıyla müsabakalara gitti. Bazıları gerekli masrafı bulamadığı için gidemedi. Bunda olağanüstü bir şey yok. Umut ediyorum ki hepsi madalya ile Türkiye'ye döner." diye konuşuyor.
  07/11/2006  Gülay Savaş, bilek güreşinde iddialı
  Üniversite öğrencisi Gülay Savaş, okulunun desteğiyle, İngiltere'de yapılacak Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'na katılıp ülkemizi temsil edecek.
  Türkiye şampiyonlukları bulunan Savaş, ailesindeki birçok erkeğin bilek güreşiyle ilgilendiğini belirterek, "Dört arkadaşımla birlikte altın madalya hedefliyoruz." dedi. 03/10/2006


  vgf.org sitesinden
  İNGİLTERE' NİN MANCHASTER ŞEHRİNDE YAPILAN DÜNYA BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASINA KATILAN SPORCULARIMIZ;
  ÜLKEMİZE 5 ALTIN, 2 GÜMÜŞ, 3 BRONZ MADALYA KAZANDIRMIŞLARDIR.

  BÜYÜKLERDE;
  75kG DA ENGİN TERZİ - ALTIN MADALYA
  85 KG TUNCAY BAŞARAN - ALTIN MADALYA

  BÜYÜK BAYANLARDA;
  +80 KG NURCİHAN GÖNÜL - BRONZ MADALYA
  55 KG ARZU DÖNMEZ - BRONZ MADALAYA

  GENÇ BAYANLAR;
  50 KG GÜLŞEN SAVAŞ - SAĞ VE SOL BİLEKTE 2 ALTIN MADALYA
  52 KG GÜLAY SAVAŞ - ALTIN MADALYA - SOL BİLEKTE
  55 KG ARZU DÖNMEZ - SAĞ VE SOL BİLEKTE - 2 GÜMÜŞ MADALYA
  MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ MUSATAFA TAVUSKARLI.

  ALDIĞIMIZ BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA İLK DEFA DÜNYA ŞAMPİYONASINA 40 DAN FAZLA ÜLKE VE 1400 ÜZERİNDE SPORCU KATILMIŞTIR. DETAYLI AYRINTILAR SİTEMİZDE YAYINLANACAKTIR.
  BİLEK GÜREŞİ TARİHİNDE İLK DEFA BÖYLE YÜKSEK KATILIM GERÇEKLEŞMİŞTİR.

  FEDERASYONUMUZ VE ÜLKEMİZ ADINA , DERECEYE GİREN VE MADALYA KAZAN TÜM SPORCULARA VE MİLLİ TAKIMIMIZIN İDARECİLERİNE TEŞEKKÜR EDER, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

  DIŞ ETKİLERDEN ARINMIŞ VE FEDERASYONUMUZUN ÇİZGİSİNDE ANTRENMANLARINA DÜZENLİ OLARAK VE YILMADAN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDEN BİLEK GÜREŞİ MİLLİ TAKIMIMIZIN; SABIRLA BEKLENEN SPORCULARININ, BELİRLİ KURAL VE YASALAR ÇERÇEVESİNDE ELDE ETTİKLERİ BU BAŞARI AYRICA FEDERASYONUMUZ TARAFINDAN DA TAKTİRLE KARŞILANMIŞTIR.
   
 2. zülküf turan
  Offline

  zülküf turan Özel Üye

  Katılım:
  9 Nisan 2006
  Mesajlar:
  122
  Beğenileri:
  123
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  vücut geliştirme kitap yazarı.
  Yer:
  mersin
  bilek güreşi takımını en içten duygularımla kutluyorum. fed. bilek güreşi için ödeneği olduğunu biliyorum her halde bir yanlış anlaşılma oldu çünkü takımı bilek güreşi milli takım ant hazırlayıp seçmeleri yapıp gitiler ve birde her ülkenin belirili kontenjanları bunun dışına cıkamazlar veya bunun dışında gideçek sporcu kendi imkanları ile giderleri. tekrar kutluyorum.

  zülküf turan
   
 3. conanthebarbarian
  Offline

  conanthebarbarian Üye

  Katılım:
  13 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  182
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  İnsanın asabı bozuluyor benzer şey dövüş sporları içinde geçerli
   

Sayfayı Paylaş