Feci Şekilde..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bukatto tarafından 22 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar, haber bültenlerinde yanarak, yüksektendüşerek, ezilerek...vs. şekilde ölen birileri için neden feci şekilde can verdi deniliyor? hiç dikkat ediyormusunuz?

ya biz zaten tahmin edebiliyoruz haberi izleyince bu kişilerin ne şekilde öldüklerini. ya insanın içini karartıyorlar resmen.

az önce izledim bir haberde; çıkan yangında 2 yaşındaki bir çocuk, yanarak feci şekilde can verdi.

Allah aşkına ya. bir haber böyle verilir mi ya?

şuna 2 yaşındaki cocuk hayatını kaybetti desene şu haberi anlatırken. niye detaylarına kadar anlatıyorsun ki böyle bir ölümü?

bu kişinin ailesi dinlemiyor mu bu haberleri? anlayamıyorum bu kafa yapısını.

arkadaşlar var mı bunun neden yapıldığının mantıklı bir açıklamasını bilen?

2. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    haberi daha çok vurgulamak için yapıyor olabilrler

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence eleştirilmesi gereken habercilerin klise kelimelerle haberleri hep aynı şekilde lanse etmeleri.
    Yoksa benim tanıdığım insanın başına gelen, oto sanayi sitesinde, reklam bezlerine sarılarak öldürülme olayını, "yanarak can verdi" diyerek vermek cok yavan kalır.
    Gazetelerin özelliği zaten insanlara en önce kendi çevrelerinde olan olaylardan detaylı bir şekilde haberdar etmek.
    Benim yaşadığım örnekte olduğu gibi, her gün gördüğünüz bir insanin cinayete kurban gittiğini öğreniyorsunuz.
    Cinayetin işleniş şeklini, sebeplerini öğrenmek istersiniz doğal olarak, gazete bunu vermezse, zaten varoluş amacına hiztmet etmemiş olur.
    Kanaatimce asıl mesele, birkaç şablondan yararlanarak gazete sayfalarını doldurmak.
    Bir diğer meselede, tekel gazeteleri olarak adlandırılan, isimleri farklı, sahipleri aynı gazetelerin, aynı haber havuzundan aldıkları haberleri, masa başında birkaç klavye darbesiyle değiştirerek masa başı haberciliği yapmaları.
    Gerçekten içler acınası bir tablo...

Sayfayı Paylaş