Fazla Yumurtanın Zararları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve zero59 tarafından 14 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Arkadaşlar Hergün 8 Tane Yumurta Beyazı Ve 1 Tane Sarısını Yiyorum Vücudumda Kabarcıklar Oluşmaya Başladı Ve Çok Kaşıntı Yapıyor Bu Yumurtadanmış Ve Karaciğer Yağlanması Yapıyormuş Doğrumu Acaba Bu Ama Kaşıntı Yumurtadanmış Napmam Lazım ?

2. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Doğrudur.bende günde 4 tam yiyordum vücudumda kabarcıklar oluyordu.sanırım karaciğer le alakalı

3. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bu olay yumurta alerjisi olarak adlandırılır.Yumurtada ovalbumin, ovomukoid ve ovotransferrin adında proteinler bulunur.
    Bu sorun genellikle yumurtadaki proteinin
    %60 - %65'ini oluşturan ovalbumin'den kaynaklanmaktadır.

Yumurtanın beyazında sarısına göre daha çok alerjen madde vardır.Yani bunun çözümü olarak şunu önerebilirim.
    Bu alerji yetişkinlik dönemlerinde giderek azalır.Yaşınız kaç bilmiyorum ama bazı uzmanlar
    13-20 yaşına kadar bu alerjiye bağışıklığı olmayanlar için yumurtayı azaltıp tavuk eti yemelerini önermiş.
    Neden tavuk etidir onu tam bilmiyorum ama ileri düzeye gelmeye başladığında böyle yapabilirsiniz.
    Aynısı bende oluyordu bende günde
    7-8 yumurta beyazı 1 tanede sarısını yiyordum.Sırtımda sivilce tarzı şeyler çıkıyordu.Bu bilgiyi öğrendikten sonra yumurtayı ilk 6'ya düşürdüm.
    Sonra
    yavaşladı ama yine vardı.Sonra 5 yaptım + günlük belli miktarda tavuk eti yiyordum dengelemek için.Sonra sivilceler yok denecek kadar azaldı :)

4. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Diyette 28. günüm bugün. Her gün 3 tam 10 beyaz yedim. 4-5 gün önce kaşınmalar başladı ve kaşıdıktan sonra sinek ısırığı gibi kabardı. Sarılık taşıyıcılığı da olduğu için hemen anladım karaciğeri yorduğumu. 2-3 gün önce sabah 1 tam 3 beyaz, akşam antrenman sonrası 3 beyaz toplam 6 ya düşürdüm kaşıntılar hemen bitti. Ama yinede test yaptırıp değerlere bir bakacağım.

5. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    terzi312 yumurtaya alerjim yok eskiden toza ve polene vardı şuan hiçbirşeye yok yeni yaptırdım kabarcıklar dün oluşmuştu acıyodu bugün kaşıntı yaptı bazı yerlerimde çıkıyo özellikle sırt ben bunu araştırdım arkadaşlar karaciğer zorlamanın belirtileriymiş yumurtayı azaltmam ve fazla yüklenmemem lazımmış bu süreçte sıkıntı olmaz dediler ben 8 beyaz 1 sarı yiyiodum artık 5 beyaz yarı sarı yiyeceğim.

6. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Bu yumurta bi bana yan etki yapmıyor herhalde günlük 10-14 tam yumurta yiyorum birkaç haftadır en ufak yan etki yok

7. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Demek karaciğerin sağlam ;)

8. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Fazlası sivilce yapıyor diye duymuştum.

9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bendede sivilceler basladi ama protein tozundanda olabilecegini dusunuyorum.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş