Fazla yemek yemiyorum,ama kiloluyum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve voLwy tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. voLwy

voLwy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.78 Boyundayım 94 Kiloyum ama vucudum 75-80 KG Olan birinin vucudundan çok daha sıkı ve diri duruyor göbeğim yok yanlar fazla değil yarım tabak yemek yemekte doyuyorum ekmeğe elimi bile sürmüyorum ama böyleyim pc başında 10 11 saat kalıyorum arkadaşlar 2-3 yıldır bu şekildeyim dışarı çıkıp yapabilieceğim bişey olmadığı için bu arada yaşım 16 kilolu göstermiyorum ama daha zayıf ve fit vucudum olsun istiyorum sizce ne yapmalıyım

2. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    aynen dostum aynı sorun bende de var fazla asosyelim benim dde kilom 79 ama göbek var.malesef sana tavsiyem body salonuna gitmen çünkü fitleşmek için spor şart tabii ki diyette lazım ama spor kesinlikle olmalı ayrıca spor salonuna giderken bilgisayardan uzaklaşmak için alternatif bir yol.günde en azından 40 dk kardiyoyla ve düzenli bir diyetle 2 ay da 8-10 kilo verebilirsin hafta başına 1 kilo yani...dostm ayrıca fazla yemek yemiyorum demişsin.Bende yemiyorum ama kiloluyum.eğer ki o az yediğin şey fast food tarzıysa abur cubursa kilo normaldir.

mesela diğelim ki her öğlen hamburger yiyosun o hamburger yerine ızgara tavuk göğsü yesen daha iyi.Çünkü bir hamburgerde 260-360 kalori var halbu ki bi tavuk göğsünde 132 kalori var ve hamburgerde ki doymuş yağlar da fazla

pastnova bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sorunun ceavbını zaten yazında da belirtmişsin. Gününün yarısından fazlasını bilgisayar başında hareketsiz geçiriyosun. Böylece vucut tembelliğe aloşıyor ve metabolizman yavaşlıyor. Az dahi yesen bir şişkinlik ve kilo alma oluyor. Ne yazık ki yeni nesilde butür sorunlar çok fazla. Bizim çocukluğumuzdaki çeşitli sokak oyunlarının , arkadaşlıkların , doslukların yerini online oyunlar sosyal ağlar aldı. Biz günlerce 3 kuruş biriktirip bir lastik top aldıkmı dünyalar bizim olurdu şimdi ise durum çok farklı. Sana tavsiyem bilgisayar başında geçirdiğin zamanı yavaş yavaş azalt 1-2 saat yeterli olur. Hayatına hareket katacak hobiler edin . Ayrıca sporada başlıyabilirsin. Daha 16 yaşındasın senin yerinde olsam binlerce yapıcak güzelşey bulabilirim.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben yazın hayatımı 360 derece degısıyorum ve vucutda degısıyor bu sene spora basladım en azından yaza kadar kılo almıyorum zayıflıyorum suan ve sekle sokuyorum vucudu.

normalde yazdan sonra bılgısayar okul hayat bundan ıbadet oluyor bu sene sporuda koydum en azından haftada 3 gun spor yapıp rahatlıyorum.

yazın evde pc yok babamda cahşi bir hayat oluyor denzıe gıdıyoruz bazen denzıde sabahlıyoruz ates yakıyoruz vahsı bır hayat dusun gece 3 -4 gecenın bı yarısında denzıde yuzuyoruz balık tutup mangal yapıyoruz bahcede calsııyorum yemekte yıyemıyor ınsan yazın bıde oruc gelıyor yazın zayıflıyorum vucut da fıt oluyor ama kışın kılo alıyordum dogal oalrak ama artık spora gıttıgım ıcın kılo almıyorum çok sukur

5. voLwy

voLwy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spora gidiyorum ama ağırlık çalıştım biraz kilo aldırdı şuan açık havada koşu-yüryüş felan yapıcam evimizin yakınları tmeiz hava orman vs. ama şöyle bir şey var diyet yap demişsiniz ama gün boyu zaten pek bişey yemiyorum cola ve abur cubur alışkanlğım vardı bıraktım şuan ilginize teşekkürler

6. emo95

emo95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    dostum insan iki şekilde kilo alır 1-yağ olarak 2-kas olarak eğer ki beslenmeye flan dikkat ettiysen ve en az 40-45 dk kardio yapıp kilo aldıysan bu kas olarak aldın anlamına gelir...

7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    vücudunu ancak sporla forma sokarsın kılo almanın sebebi az yedigine göre kas kazanmandır hic bir zaman tartıya takılma seni yanıltır ölcüm al ve buna bak

Sayfayı Paylaş