Fazla tekrar !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve azad_57 tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. azad_57

azad_57 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar spora başlayalı 10 gün oldu. ilk günler antreman süresi 30 45 dk arası değişiyordu ve hareketleri hızlı yapıyordum.Şimdi ise hareketleri daha yavas yapıyorum ve antreman süresi 1 1,5 saat arası değişiyo.Salonda hoca sayılan bir arkadaş cok fazla spor yapıyosun,.kasların büyümez aksine küçülür dedi.Ama ben kendi programım dalinde spor yapıyorum.arada gaza gelip 4 set yaptıgım hareketleri 5 set yapıyorum ama nadiren.ağırlıkları arttırdığım zaman tekrar sayısını azaltıp set sayısnı artıyorum.sizce fazla tekrar kasların gelişimini engeller mi ?

2. kerembas54

kerembas54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    10 günlük birinin saten hareketleri 3x8 yapması lazımken sen 4 5 set yapıyorsun eminimki tekrar sayısınıda fazla tutuyorsun yeni başlamanın iştahıyla kaslar dinlenirken gelişir haftada 3 maksimum 4 gun gitmen yeterli şimdilik bu arada ordaki hoca gibi dedigin kişide bu işte senden daha üstün oldugu için onu dinlemeni tavsiye ederim fazla tekrar piramit sete giriyor set sayısını fazla tutarsan güç kazanırsın

Sayfayı Paylaş