fazla protein alımının ne gibi zararları olabilir?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve acemicocuk tarafından 2 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. acemicocuk

acemicocuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.multipower weight gainer ürününü satın aldım kilo almak için.fakat spor salonundaki hocanın yaptığı kullanmamı istediği ölçek aşağıdaki gibi. fazla tükettiğim taktirde bir zararı var mı?
    antrenman günleri 4*4 kaşık
    yapmadığım günler 4*2 kaşık

bu şekilde kullanmamın bir zararı var mıdır?

2. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    BIROL ve acemicocuk bunu beğendi.
  3. acemicocuk

acemicocuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tam olarak ne olmuş bu adama?proteinin zararı mı bu yoksa fazla tüketildiği zamanki yan etkisi mi?ayrıca bu adamdaki etkileri kalıcı mı geçici midir? korktum şimdi :)

4. gcagrici

gcagrici Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatın tüm alanında olduğu gibi beslenmede de aşırıya kaçılmamalı. Protein yıkımı sonrasında kanda ürik asit oluşur ve bu madde böbrekler vasıtasıyla atılır.

Ancak böbreklerin birim zamanda atamayacağı kadar çok protein yıkımı olursa yani aşırı protein tüketilirse kandaki ürik asit miktarı yükselir ve bu madde eklemlere çökmeye başlar ki buna "gut hastalığı" denir. Osmanlılar zamanında çok et tüketen padişahlarda görüldüğü için geçmişte "zengin hastalığı" olarak dile gelmiştir.

"Gut hastalığı" tedavi edilmezse ne olur? Bu hastalık genellikle kendini ayak baş parmağı eklemindeki ağrılarla belli eder ve zamanla diğer eklemlere de nüfuz ederek kristalleşir ve eklem bozukluklarına yol açar.

Sonuç olarak önce eğitim, önce sağlık.

Acaba kaç kişi kolestrol seviyesini, kan şekerini, kreatinin değerini, tiroid fonksiyonlarını, tansiyonunu kontrol ediyor? Bir düşünelim...

acemicocuk bunu beğendi.
  5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    galıba markhusun gaz problemıne vurgu yapılmak ıstenmıs tabı bu kısıden kıseye degısır bazısında gaza yapar basızında yapmaz

6. acemicocuk

acemicocuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu videodaki kalıcı birşey değil sanırım yanılıyor muyum?peki benim yazdığım ölçek hakkında yorumunuzu alabilir miyim?1-2 ay bu şekilde yükleme yaparsam zararlı olur mu?

7. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla proteinin gaz yaptigi konusunda komik bir video atayim dedim. Gercekten bu kadar ciddiye alacagini tahmin etmedim. :)
    Soyledigin urun proteinden cok karbonhidrat iceriyor. Hedef kitlesi ciddi kilo alma problemi olup alamayanlar icin.
    Antreman sonrasi ve sabah kalktiginda kana hizli karisacak protein icin whey protein almalisin. Belirttigin urunun kullanim zamani sitesinde soyle yazilmis:
    "Recommended intake: one or two Weight Gainer plus Shakes per day. Preferrably as a second breakfast and in the afternoon."
    Gunde bir veya iki ölçü. İkinci bir kahvaltı ve öğleden sonra alımı tavsiye edilir." Kaşık yerine kendi ölçeği bulunmuyor mu?
    Urunu kullananlar daha detayli vereceklerdir kesin.
    Iyi calismalar.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2009
  8. acemicocuk

acemicocuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hehe kendimi aptal gibi hissettim şimdi :Dne bileyim pek normal bişey değil gibi geldi bana adamın hali devamlı bi sesler çıkardığı için şaşırdım cahilliğime ver :)
    kendi ölçeği var ama ben spor salonundaki hocanın yönlendirmesiyle kaşık kullanıyorum tepeleme 4 yemek kaşığıyla koy dediği için öyle yapıyorum fakat bana günde 16 yemek kaşığı çokgibi geldi bunun zararı olur mu diye düşündüm.ilginiz için çok tşk ederim

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş