Fazla Kilolar ve Fitness

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Takamura tarafından 21 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Takamura

Takamura Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Ben 21 yaşında, 1.80 boyunda ve şu an 97 kilo biriyim. Kilo geçmişime bakacak olursak aslında hep hafif kilolu iri biriydim. Ama lisede yaşadığım bazı sorunlardan 100 kiloya kadar çıktım. Sonra diyetisyenle 80e indim. Ama bu sefer de ÖSS yüzünden kendimi yemeğe verdim ve 105 kilo oldum. Neyse ki sınavda hedefime ulaştım da şiştiğime değdi. :D

Diyetisyene bir daha gitmeyi kendime yediremediğimden eski diyet listelerini uygulayarak 97 kiloya indim. Ama baya yavaş ilerliyorum kilo vermede. Bu 8 kiloyu tam 4 ayda verdim. Bu sürecin hızlanmasını istediğimden fitness bir çözüm olabilir diye düşündüm.

Benim asıl amacım fazla yağlarımı yakmak. Acaba fitness buna bir çözüm müdür? Yani orada verilecek kardio, ağırlık çalışması ve diyet programı bu amacıma beni ulaştırır mı yoksa bu çalışmayla kaslarım da şişeceğinden olduğumdan daha şişman mı görünürüm? Şimdiden teşekkürler. :)

2. slamon12

slamon12 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Her zaman aynı cevap;

Düzenli bir diyet+kardiyo=yağ yakımı(hedefe ulaşma)

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Soruların biraz "garip" olmakla birlikte cevapları içinde saklı sanki. Fitness beni şişmanlatır mı demişsin. Adı üstünde fitness :D Yağ yakmadan nasıl spor yapabilir ki insan. Fitness/body/kardiyo+ağırlık çalışması. Adına ne dersen de spor senin yağ yakmana sebep olur. İlave ek ürünler kullanmadan şişmeyi istesen de o senin gördüğün şişkin kaslı vücutlara erişemezsin zaten kolay kolay. Sen o diyetini kardiyo ve fitness ile birlikte uygula 70'e bile düşebilirsin.

4. Takamura

Takamura Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler cevabın için :)

fitness beni şişmanlatır mı değil şişirir mi dedim. yani kaslarımı da şişireceğini düşündüğümden yağların üstüne bir de şişmiş kaslar gelirse daha da şişmiş dururum diye düşündüm. ama öyle değilmiş :D cevabın için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş