Fazla kiloda vg

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kaypuz tarafından 29 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba

111 kiloyum ağırlık çalışması yapmak bu kilolardaki insanlar için ne kadar dogru olabilir yapmamak mı gerekir yoksa az kilolarla fazla tekrar olmak şartıylamı yapılmalı bu konuda nasıl tavsiyeleriniz olabilir :)

Bu konu sadece benim için değil kilolu olan diğer arkadaşlarımıza faydalı olabilir.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    selam,

ağırlık çalışması denince akla "olimpik halter ve/veay powerlifting "gelir...

sanırım kasıt "vücut geliştirme"...)

bu işe başlarken önünüzde 2yol mevcut:

**ya işin içine "fitness "türü yaklaşımları , yani "aerobik faz çalışmalarının " bolca olduğu

**ya da "salt vg" ile ilgili bir yol

seçeceksiniz ...ki ikinci yol biraz daha uzun ancak , vg-açsısndan çok daha verimli olabilecek bi yoldur...

demircan256 bunu beğendi.
  3. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Ben daha çok bu kilolarda vg yapmak ne kadar doğru diye sormak istemiştim yani ben 111 kg yim 100 kiloluk birini çok kolay kaldırıyorum eminimki bi salona gitsem orda çalışan en iyi kişilerin kaldırdıgı agırlık kadar kaldırabilirim ama çok fazla yağlıyım eger bu kadar fazla ağırlıkla çalışırsam yağlara nasıl bi etkisi olur çalışmanın bunu merak etmekteyim

4. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    benim sana tavsiyem düzenli kardiyo - mide hareketleri- vede az ağırlık çok tekrar ile bazı hareketleri yapman

demircan256 ve Kaypuz bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Benim kişisel tavsiyem önce kilo verin daha sonra kas kütlesi kazanmaya çalışın veya hemkardio hem body çalışın ama kendımdende biliyorum kilo verirken kas kazanmanız zor ister istemez kas kaybı oluyor

demircan256 ve Kaypuz bunu beğendi.
  6. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Suan keto diyeti yapıyorum ve extradan akşamları isten gelirken 30 ile 40 dk arası dışarıda tempolu yürüyüş yapıyorum şimdiye kadar 111.5 den 109.8 e düştüm 5 günde sanırım fakat kollarımda bacaklarımda göbeğimde çatlaklar oluşmaya başladı bu yüzden biraz endişelendim vg ile belki toplarım diye düşündüm
    Aslında çatlakların cogu 130 kilodan 111 e düştügümde oluşmuştu

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    anladığım kadarıyla , talep daha ziyade "fitness" ...

bu durumda evde de bu tip çalışmaları rahatlıkla yapabilirsiniz...

yürüyüşü 1 saate çıkarmaya çalışın...

eve gelince evde yapacağınız "mekik, crunch, çakı ,şınav ,barfiks ,kültür fizik ile " son derece olumlu sonuçlar alabilirsiniz...

zaten ,diet de yapıyor muşsunuz , toparlanma oluşur, çatlak falan hepis gider...ancak, diyetiniz çok katı,radikal olmasın...

uzunca bir süreyi tercih etmeniz daha uygun olacak...kısa sürede alınan sonuçlara pek rağbet etmeyin, riskli ve kalıcı olmazlar genelde...)

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Ağırlık+carido ile istediğiniz gibi çalışırsınız...

dino_55 ve Kaypuz bunu beğendi.
  9. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Malum havalar sogudu yagmuru karı artık dışarda yürümek zor olcak biraz fatih çevresinde bi spor salonuna yazılıcam artık orda ufaktan bişeyler yaparım heralde :)

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  11. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Karagümrük

12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    özelden yazıyorum sana ...burayı kirletmeyelim...

13. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    protein agırlıklı bi beslenme programı ile çok tekrarlı bi antreman programı + cardio calısmaları uygular ilk önce kilo veririm senin yerinde olsam bu süre içinde protein tozu + bcaa gibi ürünlerle kas kütleni koruyabilirsin. sonrasında başlarsın vg ye

Kaypuz bunu beğendi.
  14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Sizce ne kadar doğru vg ye yeni başlayan birinin suplement kullanması ?(protein tozu+bcaa)

15. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    İmkanı varsa kullansın. Kombine kulalnmadıktan sonra günde 1 ölcek toz içmekle ztn bişey olmuyo buna artık hepimiz kanaat getirmişizdir... :) Kişinin tercihine kalmıs bişey kullanır veya kullanmaz seçim onun :)

16. Player

Player Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de konu kirliliği olmaması adına 1-2 soru sormak istiyorum.

Bende 1.83 boyunda 110 kiloyum , aslın da hiç bir zaman fit bir vucudum olmamıştır fakat 17 yaşındayken tam ergenlik bitimin de çok güzel kilo verimi (Yazın her gün basketbol vs gereksiz yemek yememe) ile vucut yerine oturmuş 80-82 kilo civarındaydım , ancak Öss - Dersane hayatı sokağa çıkmama spor yapmama derken bu 2 yılda bu kilolara çıktık.

Ben aslında gayet hiperaktif biriyim enerjik biriyim fakat yine de bir türlü düzgün bir fiziki yapıya ulaşamadım genlerden midir nedir çözemedim :D

P90X , P90 programlarını falan gördüm elbet duymuşluğunuz vardır bunları evde uygulamayı düşünüyorum, P90X inceledim o benim durumum da biri için fazla zorlayıcı malum normal hayatımız da var üniversite'ye gidiyoruz derslere de enerjim kalmalı :)

Arkadaşın da belki bilgisi yoktur diye yazdım bir iki soruyu da araya sıkıştıralım.
    2 Adet dumbell aldım bunlar başlangıçta benim için yeterli , özellikle kalça ve basen bölgesinde ciddi sorunlarım var çok büyük yağ kütleleri var ve bu benim normal hayatta kafa olarak rahat edememi etkiliyor.

Bugun ' lunge ' hareketini 40'a yakın yaptım çok sağlam basenleri ağrıttı şimdide otururken dikkat etmem gerekti :D bunun dışın da , squat hareketi varmış onu da deneyeceğim.

Bana ne gibi şeyler önerirsiniz ben özellikle kalça ve basenlerde kilo vermek , zayıflamak istiyorum daha sonra mumkun oldugunca vucudu şekle sokmak adına kas yüklemesi yapabilirim.

Çok uzun yazdım kbakmayın biraz detay almak için yaptım baya sıkıntılı bi durumdayım.

Şimdiden Teşekkurler...

17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Öncelikle 2 adet dambılla o bahsettiğiniz yerdeki yağların erimesi kii bu bölgesel yağ yakımına girer ve zaten öyle bir şey yoktur..

size tavsiyem aşağıda verdiğim linki inceleyin ve evde düzenli şekilde çalışmaya başlayın...zamanal vücudun her bölgesinde eşit şekilde kilo verilecektir...ancak önemle hatırlatmak isterimki...yağ yakımında ilk seçenek düzenli cardio ve beslenme dir..sonrasında ise ağırlık idmanı gelir...

link aşşağıda umarım işinize yarar..

EVDE ÇALIŞMA PROGRAMI(DAMBILLA)

Kolay gelsin...

18. Player

Player Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncellikle cevap verdiğiniz için teşekkur ederim.
    Demek istediğim o değil di aslında tabiki 2 adet dumbell'la dünyayı değiştirecek değilim :)
    Ben P90 için konuşmuştum , peki siz hiç P90 falan duydunuz videolarını gördünüz mü onu evde uygulamayı düşünüyordum onu evde uygulasım nasıl olur ? dediğiniz linkteki konuyu da dikkate alacağım...

19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    evet bahsettiğiniz şeyi duydum birazda olsa izledim...gereksiz değil hatta sonuç alanalr çoktur da..ancak ben pek itibar etmiyorum o tarz şeylere...karar senindir...

20. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ameliyat olalım senle beraber bana 10-15 kilo nakletsinler senden olurmu?

Sayfayı Paylaş