Fazla Kahve ve Kardiyo çarpıntısı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve agirvasita tarafından 15 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. agirvasita

agirvasita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba

geçen forumda Kafein in yağ yakımını hızlandırdıgını ve kahve icilebileceini okumustum tabi ki gittim hemen NESCAFE CLassic aldım

1 yemek kaşığı (dolu) olarak sabah kahvaltı sırasında içtim ama kardiyo esnasında daha çnce hiç başıma gelmeyen bi olay başıma geldi ve göğsümde bir sıkışma oldu sizce ne yapmalıyım?

+

2 gündür kahve içiyorum her sabah ve midemden boğazıma doğru bi ekşime var bu da kahve etkisi olabilir mi acaba?

2. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Midenden boğazına kadar olan ekşimede kahvenin payı yüksektir , kahve kafein içerdiği için metabolizmayı hızlandırır ve kalori yakımın artar ancak , reflu gastirit yada ülser vb. mide sorunu olan kişilerde bu ekşime olayını tetikler , bendede çok olurdu kahveyi ve asitli gıdaları kestikten birkaç ay sonra ağrı sızı ekşime kalmadı çok şükür , kahve yerine alternatif ne önerirsin dersen yeşil çay bol bol tüketebilirsin , içerdiği hem yararlı maddelerden yararlanırsın hemde kafein almış olursun ...

agirvasita bunu beğendi.
  3. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    kahvenin yan etkilerinin azalması için bol su içmelisin.

Umutun dediği gibi yeşil çayda yağ yakımında etkilidir.Ama kahveyi bırakma derim

agirvasita bunu beğendi.
  4. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    kahveyi bırakma birde bol su ile dene, ben kafeini bir suplementten alıyorum, yan etkisi yok ama kahveden alıyorsan batgunun dedigi gibi su onemli gerçekten

agirvasita bunu beğendi.
  5. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Anlaşılan o ki miden hassas. Ve kave miktarını abartmışsın,1 tatlı kaşığı yeterlidir. Eğer kahveyi azaltmazsan ve de aç karna içersen şekil1 deki gibi yani ben ülsere doğru gidersin. Hergün proton pompası ilaç kullanıyorum,asit inhibitörü,ve 3 ay kullanmak zorundayım.
    Bir de kahveyi yemekten 1 saat sonra(yemeklerden alınacak demiri azaltmaması için) ve öğleden sonraları içmeye çalış.

6. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    1 yemek kaşığı dolusu çok fazla alıyorsun, 1 tatlı kaşığı yeterli olur.Mümkünse yemekten en az 40dk sonra içmen daha iyi olur.Çünkü kahve ve çayı yemekten hemen sonra içmek olumsuz etkiler bırakıyor.Antrenmandan 40-45dk önce 1tk. kahve gayet yeterli olur, gün içerisinde de artık kilonla orantılı olarak yaklaşık her 25kg için 1lt su içmelisin en az...

7. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    % kahve ekşime yapıyor mide de,beni koşturmuyor bile.Ben bir poşeti geçmiyorum classic 2gr olanı fazlası koşuda hep ekşime yaptı.

Sayfayı Paylaş