Farkli Noktalardan Etkileyerek Bicep(pazuyu) Geliştirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 6 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Merhaba arkadaşlar,

Sizlere faydalı olabilecek başka bir video sunmak istiyorum...
    Bu video da Milos Sarcev, farklı bicep gruplarını nasıl en etkin şekilde çalıştıracağımızı (ingilizce) anlatıyor...

Video linki aşağıda :
    http://webcast.bodybuilding.com/fitshow/fitshow/fitshow.php?episode=32

Ben size tutuş şekilleriyle ilgili en önemli noktaları ileteyim:

Birincisi; barı normal tutuşta(omuz genişliğinde) bicep kasının geneli çalıştırılmış olur, ancak yine de en çok etkilenen nokta kısa kas olan ve bicep kasını yukrıya doğru sivrilten kısımdır...

İkincisi; ellerimizi biraz daha açtığımızda(omuz genişliğinden daha açık tutuş) tamamen kısa kas olan ve bicepsi yukarıya doğru uzatmak için kullanılan kası çalıştırmış olacağız...

Üçüncüsü; ellerimizi tamamen bitiştirdiğimizde, brachialis(aşağı bicep olarak da bilinen ve uzun ve kısa kasları parçalayarak pazunun ayrıntısını artıran bir kas) kası çalıştırmış olacağız...Bu kas, bicep'in uzun bölümünü oluşturur...

Dörüncüsü; dumbell kullanılarak yapılan hammer curl hareketinde, daha çok bicep'in uzun bölümü ve önkol çalışır...

Beşincisi; concentration curl hareketi; tamamen bicep'in uzun bölümünü ve brachialis kasını çalıştırır ve bitirici hareket olarak önerilir...

NOT : Video nun 7:25 zamanından sonra Milos Sarcev; bu yukarıda anlattığım adımların bir özetini sunuyor...

Burada benim fikrim; biceps antrenmanını haftaiçi ikiye bölerek bir gün uzun kas grubunu diğer gün ise kısa kas grubunu çalıştırarak ve tabii ki mükemmel bir dinlenmeyle ölçülü ve sağlam pazulara sahip olabiliriz ;) Bu konuda ayrıntılı programı sitedeki hocalarım sunabilir...

Saygılarımla...Bol sağlıklı ve mutlu günler...;)

mericbkl, qKn, Taketoshi ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bilgiler icin saol.ise yarar galioba

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    beatboxer güzel paylaşım teşekkürler..
    milos sarcev aksanlı ingilizce konuştuğu için aslında çok daha anlaşılır geldi bana..bazı yerlerde yuvarlasada tabi..ama bir pro.nun bu kadar detaylı anlatım yaptığına ilk defa rastlasım ki 2 -3 kere tekrarlıyor..

kısaca geniş tutarsanız peak/short head/tepe/iç
    dar tutarsanız long head/dış kısma vuruyor
    bacak ve kolda zaten bilinen bu kural geçerli..dar-dışa geniş-içe

bahsettiği diğer nokta supination yani içe çevirme(alt.curldeki gibi) tepenin etkileneceği pronation da yani dışa çevirme (hammer yada reverse) ön kol,birachialis ve brachioradialis etkileneceği..

incline curl de ise long head yani dış bicepsin etkileceğininden bahsediyor..
    benchte oturarak yapılan barbell curl'ün ise finish exercise olduğundan bahsediyor..

4. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    adamın ingilizcesine hasta oldum.grammer bilgim iyi olduğu halde anlamakta çok zorluk çekerim fakat her kelimeyi anladım valla.keşke edebiyatçı olsaymış :) çok düzgün konuşuyor.

Sayfayı Paylaş