Farklı bir antreman sistemi. Deneyen var mı bu programı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cnks tarafından 26 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. cnks

cnks Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar forumu dikkatle takip ediyorum ve antreman sistemlerini de dikkatlice okudum. Genel prensip olarak göğüs-biceps ve omuz-sırt-triceps tercih ediliyor. Benim sorum şu;

Pazartesi-perşembe Göğüs-Sırt
    Salı-cuma: Omuz-Biceps-Triceps
    Çarşamba: Bacak

Böyle bir programı uygulayan oldu mu? Uygulanmadıysa dahi fikirleriniz nelerdir?

Şimdiden cevaplayan arkadaşların hepsine teşekkür ederim.

2. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Göğüs ve sırt büyük bölgelerdir bence ıkı büyük bölgeyı aynı gün çalıştırmak yerıne büyük+küçük daha mantıklıdır ayrıca kanat çekici göğüs ise itici egzersizlerdir bu yüzden birbirlerine zıt düşerler
    2. günde 3 bölge koymuşsun genel olarak omuz zor gelişen bir bölgedir ve antremanda en cok zorlayan yorulan bölgelerden birdir bu yüzden omuzun yanına önemli bir bölge olan biceps uygun gelmedi , omuz tek çalışılmalıdır bence .
    kış dönemi için tek bölge programı öneririm.

cnks bunu beğendi.
  3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    pazartesi gögüs biceps
    salı sırt triceps
    cars bacak
    pers omuz
    cuma kol (biceps+triceps)
    bu da denenebilir...

cnks bunu beğendi.
  4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben dediğin programı 1 ay denedim, overtraining olmadım, iyi de hacim verdi ama yorucu geldi bıraktım, bir küçük bir büyük kas grubuna döndüm...

Yani göğüs-biceps / sırt-triceps / bacak-omuz ;)

cnks bunu beğendi.
  5. cnks

cnks Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Zeuss cevap için teşekkür ederim. Peki bahsettiğin programın haftanın günlerine nasıl bölmek gerekli. Yani haftada üç gün idman çok az gibi geliyor. Bahsettiğin programı günlere bölerek örnekleyebilir misin? Teşekkür ederim şimdiden ilgin ve yardımın için.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:56 ----------

Dostum teşekkür ederim cevabın için. bu programı denedin mi ya da deneyen oldu mu çevrende? Sonuçlarından memnun musun?

ZeusS_ bunu beğendi.
  6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bacak en büyük kas grubudur bu yüzden tek calısmak daha iyidir yeterince yorucu ve zorlayıcı bir bölge bir kücük bir büyük kas grubu olarak calısabilirsin

cnks bunu beğendi.
  7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

ben denedim şahsen gayet iyi ama dedigim gibi denenebilir baktın begenmedin boşver gitsin :):)

cnks bunu beğendi.
  8. cnks

cnks Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    eyvallah onbir:)

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bahsettiğim programı yani bir büyük bir küçük kas grubunun girildiği programı, gün önemsemeden 3gün git 1gün dinlen yani 4 günlük döngü şeklinde yapıyorum, haftalık 4-5 antremana denk geliyor işte ;)

10. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Benim programımda Zeusunkinin aynısı.Pazartesi göğüs biceps-çarşamba triceps sırt-cuma omuz bacak yapıyorum ben.Cumartesiye omuz sarkarsa üst göğüs çalışırken pazartesi günü etkileri geçmemiş oluyor buda zorlanmama sebeb oluyor açıkcası.

cnks bunu beğendi.
  11. cnks

cnks Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    PAZARTESİ - GÖĞÜS/BİCEPS
    SALI - SIRT/TRICEPS
    ÇARŞAMBA - OMUZ/BACAK
    PERŞEMBE - GÖĞÜS/BİCEPS
    CUMA - SIRT/TRICEPS
    CUMARTESİ - OMUZ/BACAK

Buna ne dersiniz? Sizce ağır mı olur haftada 6 idman? Ustaların görüşleri nedir?

viva-zapata bunu beğendi.
  12. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    fazlasıyla agır hemde

cnks bunu beğendi.
  13. cnks

cnks Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    her aktif çalışan kas grubu 48 saat dinleniyor bu programda, ağır olduğunu söyleme sebebin nedir moothy? kas gruplarında mı sıkıntı olduğunu söylüyorsun yoksa gün sayısındqa mı? biraz açabilir misin?

Son düzenleme: 28 Ocak 2012
  14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    vücudun nefes almıyor hocam,dinlenmesi lazım,evet kasların 48 saat dinleniyor gibi görünüyor ama hareketleri yaparken dinlenen kaslarıda kullanıyorsun

cnks ve ZeusS_ bunu beğendi.
  15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Aynı sistemi uyguladım yaklaşık 2 ay boyunca. Ayrıca her idmanda farklı bir şekilde çalışarak. Mesela ilk 2 günde yüksek ağırlık düşük tekrar, tekrar o kas gruplarına sıra gelince orta ağırlık, 12-15 tekrar, superset veya giant setler.

Ama gelelim asıl soruna, bunu yeni başlamış birine önermem en az 1.5-2 yıllık ağırlık çalışması geçmişi olmalı. Ayrıca protein tüketimin ve kompleks karbonhidrat tüketimin çok iyi olmalı aksi takdirde kas inşaası yerine kas kaybı kaçınılmaz. Uyku falan hepsi tam olacak. Ondan sonra çok güzel sonuç verir. Şahsen bende 2-2,5 ayda 3kg lik bir değişime sebep oldu. Ama dediğim gibi 2 yıldan a ağırlık çalışıyorsan çok fazla bir program.

cnks, as55 ve ZeusS_ bunu beğendi.
  16. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    draft kesinlikle haklı. en az 1.5-2 yıllık spor geçmişi lazım. şahsen ben denedim omuzu bacakla aynı güne koyarak. göğüs ve sırt günleri tam anlamıyla perte çıktım. beslenme oldu uyku olmadı, uyku oldu beslenme olmadı. antrenmanlar zaten çok yorucu geçiyor bu sistemde sonuçta 1-1,5 ay sonunda 0 verim aldım. :) ayrıca göğüsle sırt zaten zıt birbirlerine. biri itme diğeri çekme. tricepsle biceps de aynı şekilde. ben özellikle sertlik konusunda baya sıkıntı yaşamıştım kollarda.

cnks bunu beğendi.
  17. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    peki haftada her bölgeyi 2 kere çalıştırmayı nasıl denk getiricez

cnks bunu beğendi.
  18. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    moothy, haftada her bölgenin 2 defa çalışmasının verimli olmayacağı görüşündeyim. Ama vücudunuzu bilip verip elde edeceğinize inanıyorsanız olabilir. Ben bu programı günlük 8 saat uyku, 320gr protein girişiyle yaptım. Ayrıca ağrısız bir gününüz bile yok. Hergün muhakkak bir yerleriniz ağrıyor. Kardiyo yapmaya haliniz bile olmuyor. Ama denemek isteyene birşey diyemem. Ama bunun yerine birgün alt vücut, ertesi gün üst vücut şeklinde çalışılıp yapılabilir.

Pazartesi: üst vücut
    Salı: dinlenme
    Çarşamba: alt vücut
    Perşembe: dinlenme
    ...
    bu şekilde 4 günlük bir rutin olabilir ama hareket sayıları ve set sayılarını azaltmanız lazım. Aksi takdirde yine kas kaybı kaçınılmaz olur.

mesut8209, cnks ve moothy bunu beğendi.
  19. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    açıkcası 1.5 aydır haftada 1 bölge sistemiyle gidiyordum ama yeni başlayanlar ilk başlarda mutlaka haftada 2 defa çalıştırmalılar tarzı yazılar okudum kafam karıştı :) haftada 1 den iyi verim aldım birde 1-2 ay böyle deniyim istedim

cnks bunu beğendi.
  20. cnks

cnks Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    bende aynı şekilde haftada aynı bölgenin 2 gün çalıştırılması gerektiğini okudum ama tabii yazılanlardan ziyade tecrüler çok daha önde geliyor benim için. bu ay pazartesi-perşembe göğüs önkol, salı-cuma sırt-arkakol, çarşamba omuz bacak şeklinde çalışmayı hedefliyorum. umarım iyi sonuç verir. sizlerin fikirleri elbette çok önemli. fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. tüm cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş