Farklı Bölgeler İçin Değişik Şınav Teknikleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aNtyDuHRiNq tarafından 9 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. aNtyDuHRiNq

aNtyDuHRiNq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evde şınav çekerek göğüs kaslarımı geliştirmeye çalışıyorum fakat sürekli olarak aynı yoğunlukla ve aynı biçimde antreman yapmanın belli bir aşamadan sonra işe yaramadığını biliyorum. Ben özellikle şınavın değişik türlerini merak ediyorum mesela iç göğüs ve alt göğüs bölgesini çalıştıracak şınav türleri veya yine yazdığım bölgeler için evde yapabileceğim farklı egzersizler var mı? Varsa resim veya video da paylaşırsanız ve hangisinin hangi bölgeyi çalıştırdığını yazarsanız sevinirim.(Forumda yeniyim konuyu bulamadım) Ayrıca mesela ellerin arası ne kadar kapalı olursa triceps ve iç göğüs daha fazla çalışır diye duymuştum doğru mudur?

ErtGrsl bunu beğendi.
  2. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    üst göğüs istiyosan ayaklarını yüksek bi yere koy ve öyle şınav çek bide çakı şınav vardır omuz için araştırırsan bulursun :)

ErtGrsl bunu beğendi.
  3. aNtyDuHRiNq

aNtyDuHRiNq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tsk ama ben iç göğüs yani göğüslerin arası ve alt göğüs için şınav arıyorum

ErtGrsl bunu beğendi.
  4. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
  5. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Ellerin kapalı olucak fakat kolların yere indiğin zaman yanlara acılması lazım biraz bileklere sıkıntı yaratıyor ama iç göğüse etkili.

ErtGrsl bunu beğendi.
  6. ziya_41

ziya_41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    kocaeli/gölcük
    ayaklarını sandalye yüksekliginde biryere koy öncelikle.sonra elleri omuzlarının hizzasına getir.1 veya 2 karış ellerini karnınla paralel olacak şekilde kendine cek.yani kollar biraz daha arkada kalıcak gövde önde durucak.maximum yap.alt gögüs için cok güzel

ErtGrsl bunu beğendi.
  7. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlış bilgi vermeyin şu forumda bilmeden ya.Senin dediğin hareket üst gögüsü çalıştırıyor.

Alt gögüs için ellerini yüksek yere koyucaksın.Mesala yerdeysen ellerini sandalye,koltuk,sehpa gibi yerlere koyup öle çekiceksin şınavı.Alt gögüse vuruyor.

8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    alt gogus için imkanın varsa dips yapabilirsin. şınavda ellerini birbirine daha yakın olacak sekilde koyarsanda iç gogusedaha cok etki eder ama tricepslerede daha fazla yuk biner yere inerken kollarını yana dogru acmalısın ama

Sayfayı Paylaş