Fakir Sporu BODY BUİLDİNG

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve modexl16 tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim de yaklaşık 1 yıllık bir bb geçmişim var bu işin zorlugunu da kolaylıgını da ve gerçekten ciddi masraf gerektiren bir iş oldugunu sizin kadar biliyorum.Lütfen o sözleri ben sarfetmişim gibi bana yüklenmeyin.

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    saçmalık bb hakkında hiçbir şey bilmeyen bir insandan ancak böyle bir yorum gelir . Bir kere insanı inanılmz tımar eden bir spor . Hayatımıza düzen ve disiplin katıyor . Bizi inanılmaz sağlıklı kılıyor . Eziklikle alakasını hele hiç anlayadım . Kedi ulaşamadığı ciğere mudar dermiş zaten . Ama evet genelde böyle bir ön yargı var ve nasıl bunu kıracağımızı bilmiyorum . Benim başıma geldiğinde sanırım uzatmam bu konuyu düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim der kalkarım.

3. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul

4. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Profesyonel sporcu değilim.Ağırlık çalışırım ama kas yığını da değilim.Bugüne kadar tanıdığım,vücut geliştirme sporuyla dalga geçen insanların tamamı çelimsiz ve hiçbir sporla alakası olmayan insanlardı.Esas dalga geçenler kendi eziklilerini gizlemek için dal geçiyorlar.Cehalet diyip geçelim.

5. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sporu yapanın hiçbir lüksünün olmadığı doğruda :)
    parası olmayan yapamaz
    ezik insanlar işte
    sepetten top geçirmeye, fileden top atlatmaya ne demeli
    uzakdoğuyu hiç karıştırma :)

6. racır

racır Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle bu aga muhtemelen fazla eziktir.. tabir-i caizse kedi uzanamadığı ciğere pis der.

7. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    vg nin masrafli bir spor oldugu tartisilamaz bise. diyelimki fakiriz bu sporda fakir sporu parayi namusunla helal yoldan kazandiktan sonra zengin fakir insan ayrimi yapmasida ayri bir sacmalik. vg kendine saygisi olan , sabirli, azimli insanlarin yapabilecegi cinsten bir spordur eger o adam kendini yag tulumu olarak gormekten hoslaniyorsa , buna tahammulu varsa kendine saygisi yok demekdir.ama benim bu durumlara tahammulum yok. disaridan bu tip olumsuz seslerin cikmasi dogru yolda oldugumuzun bir gostergesidir biliyoruz ki meyve veren agac taslanir:)

Son düzenleme: 1 Kasım 2009
  8. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    istediği kadar sınıf ayrımı yapılsın biz bu sporu sevıyormuyuz evet biz bu sporu yaşam tarzı olarak benimsedikmi evet ee sorun ne ister zengin ister fakir olsun senı ilgilendiren ne bu spor fakir sporu diye vg yapmıyıcakmıyız 10 numara bir fiziğe sahip olmıyıcakmıyız.
    istisnalar dışında aslında vg yapanlar kültürlü ve yardımsever insanlardır en azından bodyforumtr'de öyle gözüküyor.

zhu.zhq bunu beğendi.
  9. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    bende çok karşılaştım tabi çekememezkik var bişekilde egolarını tatmin ettiklerini sanıyorlar kafana takma

10. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    gerçek anlamda bu sporu yapmak yüklü para gerektiriyor.Adam tamamiyle bilinçsiz konuşmuş..Salonda şahit olduğum bir laf var mesela aklıma geldikçe gülüyorum.Hocam arabamı sattım üstüme yatırdım demişti mesela..

11. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocanın lafını tuttum iyi söylemiş :)

12. completely

completely Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Amcanın eline diyet listesini verecen fakir sporu olup olmadığını anlar.Body denildiğinde aklına zenciler falan geliyor herhaldeki böyle düşünüyor olmalı forumun adresini vermekle en iyisini yapmışın burdaki üyeleri mesajlarını görse kendisi ezilir kesin...

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    zencilik=fakirlik gibi bir bag kurmussun ne alaka anlayamadım?..
    Aklına zenciler gediginde, "bu spor fakir sporu" diye niye dusunsunki?..

14. completely

completely Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Tabiki kendi düşüncem değil ama amerikada zenciler hep ikinci sınıf gibi görünmezler mi birçok filmde de beyazları daha üstün zencileri suç işleyen işe yaramayan adamlar gibi gösterirler işte bu nedenle böyle düşünmüş olabilir(zenci denilince benim aklıma iri kaslı adamlar gelir onada çağrışım yapmış olabilir.) benimki sadece bi neden açıklaması sonuçda herkes insandır benimkisi ırkçılık değil...

15. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    senin ne demek istediğini anladım merak etme ama şu amerikan filmleri senın bazı şeyleri kafanda yer tutmasına izin verme.amerikan filmlerine göre iyi hep amerikadır amerika dünyayı kurtarır vsthums:

16. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    amerikada halkin yarisi obez ama tvlerde erkekleri 6packli hatunlarida manken gibi

17. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    aman şu amerika zorla kendini üstün yapıcak illede dediğin gibi abi halkın yarısı obez ama kamera karşısındaki insanlar hem süperman gibi hatta hatırlıyosam şişman ünlülerin kameraya çıkması da yasaklanmıştı orda

18. STD-FREE-LONDON

STD-FREE-LONDON Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satis muduru
    Yer:
    londra
    Fakir Sporu BODY BUİLDİNG
    Modelx16 arkadasa:
    Kesinlikle cahil ve yuzsuz bir adamin yaptigi sig yorumlara bu kadar sinirlenmeye gerek yok.O adamda biraz seviye kultur olsa hic tanimadigi nasil tepki alacagini bilmedigi bir yabanciya bu kadar munasebetsiz ve kiroluk kokan yorumlarda bulunmaz. Sen sinirlerine hakim oldugun icin tebrikler.

VG sporu Turkiye'de yeni yeni taniniyor ozellikle bodyforum'um bu konuda cok katkisi var. Bizler de bu isin icinde amatorce yillarca olsak ta burda bu isin kitabini yazmis cok degerli ustatlar var ve bu sporun bilgisisin siniri yok.
    VG nin zengin sporu olup olmadigina gelince: zengin sporu olmasada kesinlikle bazi spor branslarindan daha cok bakim gerektiren bir spor oldugu kesin. Akilli davranilirsa harcamalar minimumda tutulabilir, ancak duzenli protein ve vitamin (diger supplementleri saymiyorum) ihtiyaci oldugundan dolayi bunlarindan karsilanmasi mutlaka madiiyat gerektirecektir.

19. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    dogru soyluyorsun cok bılmıslık salonda yok neden o kadar agır gırıyorsun,ben bu ıste 5 yıl egıtım aldım cok calısıyorsun vb

sanane lan benim calısmamdan su an boyle dıyenlerı dınleseydım 20 kg dumbell 1.5 yıl ıcınde arttırarak nasıl kaldırıyor olucaktım :mad:

bilmislere kulagınızı kapatın yolunuza bakın hatta bi faydaları olur salonda sızi sinirlendirerek adrenalınızı arttırır.baskada bısey yaptıkları yoktur.

cok konusan degıl az konusan bılır

20. LSG

LSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Fakir sporu diye birşey oldugunu düşünmüyorum,
    İmkanı olan imkanları dahilinde spor yapar olmayan yürüyüş yapar, nihayetinde yürüyüşte yapsa, body'de yapsa, kendi için faydalı bir iş yapıyor.

Vücudunu çalıştıracağına kafanı çalıştır gibi laflar ise tamamen saçmalık, ne yani vücut çalıştırınca kafa basmıyor mu, tenis oynayan, basketbol oynayan neresini çalıştırıyor, vücudunu değil mi, kaldı ki farklı dallardaki bir çok sporcu ağırlık çalışmasıda yapar, bkz basketbolcular..

İnsanlar, vücudunu geliştiren insanları günde 5 saat salonda halter altından çıkmıyor zannediyor herhalde..

Fitness yada vg yapanlar insanların beslenmelerine ne kadar dikkat ettiklerine bakarmısınız, forumda atılan mesajların birçoğuda beslenme üzerine ve bu sayede birçokları nefslerine hakim olup iradelerini kuvvetlendirdiklerini düşünüyorum.
    Birçoğumuz aslında çok severek tükettiğimiz; bira, hamurişi, tatlı, asitli içecekleri artık tüketmiyoruz, hangi sebepten olursa olsun, etrafa hava basmak, iyi gözükmek, sağlıklı olmak, özgüven sahibi olmak...sonuçta sağlık adına birşey yapmış oluyoruz.

Ne mutlu sporla uğraşana...

Sayfayı Paylaş