Fırında Peynirli Yumurta

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve zHeMpa tarafından 9 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar, bu tarifi 1 aydır haftada 1 felan yapıyorum. Yanlız, diyet dönemi için değilde bulk dönemi için biraz daha uygun diyebilirim...

Siz dilerseniz kendinizde derleyebilirsiniz fakat ben resimdeki yemeğin tarifini söyleyeyim

Haşlanmış 3 tam yumurtayı ve 2 yumurta beyazını, 200gr beyaz peynir, ve 100gr rendelenmiş kaşar peynirini aynı kokoreç gibi hepsini bi arada iyice ince ince doğradım... bu karışımın içinede sumak, kırmızı biber, kara biber, kekik ve işte farklı baharatlar lada karıştırdım. Fırın tepsisinin üzeindeki yağlı kağıda boca edip iyice yaydım. Üzerine yine 200gr rendelenmiş kaşar peynirini serptim. Ve onun üzerine yine birtakım baharatlar attıktan sonra önceden ısıtılmış fırında derecesi işte farketmez 150 felan bi 10-15 dk bıraktım...

Tadı harika dilim yapıp yemesi gerçekten çok lezzetli oluyor.

İşte eksileride, 1-çok uğraş gerektiriyor, 2-300gr kaşar peyniri çok fazla

yani bulk döneminde hep yumurta haşlamasını yanlız yemekten sıkılanlar için arada bir uygulayabilecek değişik bir tarif... :)

2 tane resmi çekip ekledim......:)

31082011382.jpg
    31082011384.jpg

pastnova, temogra, murat2 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler içine lor,süt ve yulafda katılabilir , sabah kahvaltısı için besleyici bir öğün olur

zHeMpa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş