extreme_sports definisyon günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve extreme_sports tarafından 25 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar, uzun süredir fakat aralıklı olarak vg yapıyorum fakat hiç supplement kullanmadım. Yaşım 26 Boyum 180 kilom 87.

Hiç definisyon deneyimim olmadı, şimdiye kadar kilomdan hep memnundum fakat ne olduysa sigarayı bıraktıktan sonra oldu.

1 senedir sigarayı bıraktım ve ayrıca (aşırı şeker/kola/cips neticesinde) 10 kilo kadar aldım. Yaza kadar fazla sıkıstırmamak için şimdiden definisyon'a gireyim diyorum.

Bu definisyon sonrası vücudumdaki yağlı görünümden arınmayı ve yaklaşık olarak 13-15 kilo yani 75-72 kilo'ya inmeyi hedeflemekteyim.

Kullanacağım definisyon diyeti, vg'ciler için hazırlanmış bir diyet sitesinden aldım, günlük 2000kcal hedeflenmiş ve haftanın 7 günüde aynı.

Sabah : 6 dilim light ekmek, 3 adet yumurta beyazı (haşlanmış ya da omlet olarak), 1 meyve, 1 muz, 1 bardak diyet süt, 1 kibrit kutusu diyet beyaz peynir, karışık müsli.

Kuşluk : Meyve

Öğle : 1 porsiyon ızgara et ya da tavuk (yağsız) , 1 tabak haşlanmış makarna (yağsız, tuzsuz), az yağlı yeşil salata, ayran ya da yoğurt, sebze yemeği.

İkindi : Yoğurt ya da ayran, diyet ekmeğe yağsız etten yapılma bir sandviç.

Akşam : 1 ya da 2 porsiyon ızgara ya da haşlanmış et, sebze yemeği, yağsız salata.

Supplementlerim ve kullanış şeklim;

Optimum %100 whey.

Antreman Günleri;

Sabah uyanır uyanmaz yağsız sütle 1 ölçek, Antreman sonrası suyla 1 ölçek ve yatarken yağsız sütle 1 ölçek.

Antreman Yapmadığım Günler;

Sabah uyanır uyanmaz yağsız sütle 1 ölçek, Akşam yatarken yağsız sütle 1 ölçek

Tr-Power L-Carnitine 500Mg Tablet.

Sadece antreman günleri, Cardio egzersizlerinden 30-40 Dk önce 2 tablet.

Cardio Programım;

24 Dakika level 5 de (Acayip Zor) Yatay bisiklet (interval) Yaklaşık 200 Kcal

Dumbell Side Belt 2x75
    Crunch; 3x25
    Sit-Up; 3x50
    Lying Knee Up; 3x25
    Dumbell Lounge; 3x10

Ayrıca programım dahilindeki diğer ağırlık egzersizleri. Gerek görürseniz onlarıda yazarım.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme: 25 Aralık 2010
  2. Beko1907

Beko1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bende benzeri bir beslenme uyguluyorum yaklaşık 10 gündür ve haftada 2-3 interval cardio yapıorum ağırlık çalışmalarım dışında ve etkisi gördüm acaba sende gözle görülür bir değişim var mı merak ettim

3. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bu beslenme ile kilo verilmez

4. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    1- neye göre?neden?

2- hangi beslenmeyle kilo verilir?

yeterli kaloriyi yakabileceği antreman yaptıktan sonra fazlasını bile verir ama definasyon kilo vermenin çok ötesinde bişeydir.
    olaya kilo vermek bazında kilitleyip bakmak zaten baştan kaybetmektir.

saygılar

5. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum .. kiloya değil vücudunun nasıl şekil aldıqına bakılmalı isterse vücut 1oo kilo olsun ama parçalı dursun

6. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Definisyon kilo vermek değildir, yağ yakmaktır. Şu an itibariyle 4 Kilo yağdan vererek bel çevremi biraz inceltmiş bulunmaktayım ilerleyen günlerde fotoğraflarımı koyarım, biraz yavaş gidiyorum fakat, kastan değil yağdan veriyorum.

7. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Su beslenme programina bakar misiniz? Bu zaten bir insanin normal beslenmesi. Yahu light diye 6 dilim ekmek yenir mi, karbonhidrat icin demeyin zira yaninda musli de var mis! Birinden biri olsun bari. Sonra 1 muz yaninda da 1 meyve? Yetmez mi bir meyve. Iki meyve etti yarim kilo meyve, al sana bir ton fruktoz.

Sonra ogle yemeginde izgara et tamam ama haslanmis makarna sonucta makarnadir. Eger o gun antrenman varsa tamam ama antrenman yoksa kabul edilemez.

Ara ogunler guzel gozukuyor. Ama daha sunlar var tum bunlara ek olarak:

"Sabah uyanır uyanmaz yağsız sütle 1 ölçek, Antreman sonrası suyla 1 ölçek ve yatarken yağsız sütle 1 ölçek."

Bu kadar protein zaten gun icinde bolca et tuketilmisken kesinlikle yaglanma yapacak zira sizin ne kadar proteine ihtiyaciniz vardir ki? Zaten hic et-sut-yumurta almazsaniz bile 3 olcek gunluk ihtiyacinizin yuzde 120 sini karsilar. Fazlasi yag olarak depolanacak.

Sonra demissiniz ki definasyon yag yakmaktir. Sizin acaba definasyona girecek bir bulk doneminiz oldu mu? Ilk mesajinizda aralikli yaptiginizi soylemissiniz. dolayisiyla bence bu beslenme en az 6 ay duzenli hacim yapmis birisi icin uygun olabilir o da en az.

Saygilar.

8. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    180 cm boy .bu boyda alt kılo sınırı 75 ust kılo sınırı 85 dır.(normal ınsanlar ıcın)
    bu boyda bır sporcu 80 ,85 kg olur defıne olur.72,73 bu boyda cok ınce bır yapı olarak kalır.
    dıet programı tekrar gozden gecırılmelı.duzenlemeler yapılmalı.
    pek verımlı bır dıet degıl.

6 dılım dıet ekmek.muslı ,muz,meyve bır terslık var dıettde.
    saygılar dılerım.

not:usluba dıkkat edelım.kımse sıze ters bır laf kullanmamıs.kımsenın kımseye saygısızlıgına gerek yok.

Son düzenleme: 12 Şubat 2011
  9. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa

Definisyon denince benim aklıma daha az kas kaybıyla maximum yag yakımı geliyor yanılıyorumuyum ?

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Güzel araştırmışsın güzel bir program oluşturmuşsun. İmzamda gördüğün gibi bende definisyon günlüğü yazmıştım günlüğümü okumanı tavsiye ederim. Programında yanlış gördüğüm yerler ise şunlar.

Sabah kalktığında protein tozunu hem antrenman gününde hem dinlenme gününde sütle yazmışsın. Sabah kalktığımızda protein almamızın amacı gece boyu proteine aç olan bünyemize hızlı bir şekilde protein vermektir. Bu yüzden bu tozu sütle değil suyla alman çok daha doğru olacaktır.

Gece alacağın protein tozu için ise sütle karıştırman doğrudur.

Yemekte akşam kırmızı et olması definisyon dönemi için yanlıştır. Bunun yerine balık ızgara veya tavuk göğsü tavsiye ediyorum.

Yine de 3 günde 1 kırmızı et tüketebilirsin ama öğlen öğününde ve az yağlı olandan. Örneğin biftek, antrigot vs. Kesinlikle kıyma, köfte vs. olmamalı.

Tartıya çok kafayı takmışsın. Tartıda azalmayı çok kafana takarsan kas kaybın artar. Bir arkadaş çok güzel yazmış. Definisyon kilo kaybı değil yağ kaybı için yapılan çalışmadır. Ben definisyonda 10 kg vermiştim ama inan 30 kilo vermiş kadar değişmiştim. Vereceğin kilonun en az %70'inin yağ olması gerekmektedir.

Program iyiye benziyor dediğim iki kısmı düzeltmelisin.

Kaldırdığın ağırlıklarda ciddi kilo düşüşü yaşamaya başlarsan 1 gün yağsız karbonhidratı arttırarak boşalan glikojen depolarını doldur. Diğer günde ise karbonhidratı yine aynı alarak kaliteli yağ içeren kuruyemişleri her öğünden sonra 1 avuç olarak ye. Örneğin sabah kahvaltısından sonra 10 adet fındık, öğlen yemeğinden sonra 1 avuç badem, akşam yemeğinden sonra 1 avuç ceviz gibi.

Bunları yapınca ağırlıkları hemen arttırmayacaksın ama güç kaybını kısmen engelleyecektir.

Aklına takılan olursa pm atabilirsin. Bazen mesaj yazdığım konuları sonradan takip edemiyorum.

Sayfayı Paylaş