Evet ama Nasıl?

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve PizzaBoy tarafından 29 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar...

Önce kendimden bahsedeyim.
    28 yaşındayım.
    Kilo: 107
    Boy: 1.80

1 sene önce tam 120 kiloydum ve şu anda 107 kiloyum. Hiçbir şey yapmadım hiç bir değişiklik yapmadım beslenmemde ama 13 kilo vermişim. Artık bilinçli bir şekilde spor yaparak vermeyi düşünüyorum.
    Beslenme programımı ilgili yerlerde yazmıştım. Karatay diyeti uyguluyorum. Spor salonuna yazıldım ve bilinçli bir şekilde spor yaparak kilolarımı vermek istiyorum ama daha önce bilinçli bir spor geçmişim yok. Bu nedenle nasıl bir cardio programı yapmalıyım bilmiyorum.

Kaç saat çalışmalıyım? Koşmalı mıyım ? Tempolu yürüyüş mü? Bisiklet mi? Yoksa hepsini belli sürelerde mi yapmalıyım? Açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum.

2. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Abi salona yazıldıysan ordaki eğitmenlerin sana daha faydalı olacaktır kolay gelsin :)

3. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    +1 Katılıyorum. :) Arkadaşımız Belki De Hocası Olmayan(!) Bir Spor Salonuna Yazılmıştır :D O Yüzden Soruyordur. :D Sevgili PizzaBoy Amacımız Nedir Sadece Kilo Vermek Mi? Kas Kütlesini Koruyarak Kilo Vermek Mi, Yoksa Kaslarımızı Kaybetme Pahasına İyice İncelmek Mi Bunu Öğrenelim Önce :D

Son düzenleme: 2 Mart 2012
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Cardio için antrenörün sana bir program verir.Aletlerde hepsinde ne kadar kalori kaybettiğin yazar ilk hafta hepsini sırasıyla hocanın ilk şu sonra şu dediği şekil yap bisiklet , koşu , sonra merdiven çıkma aleti benzeyen bir alet olucak amacın kilo vermek olduğuna göre haftanın 7 günü full cardio ile karatay dietini uygulayarak devam etsen bence yakın zamanda hedefine ulaşırsın.Birde HIIT Cardio antremanı diye bir kardio şeklide var bunuda bi siteden araştır belki onuda uygulamak istersin.

5. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Hiçbir şeyde değişiklik yapmadığın halde 13 kg vermek normal bir durum değil. Ya bir takım değişiklikler var sen farkında değilsin ya da metabolizman ile ilgili bir problem olabilir. Bu nedenle öncelikle bir doktor kontrolünden geçmen, hormon kontrolü yaptırman faydalı olur.

6. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Selamlar :)

Spor salonunda hoca var ama bildiğimiz gibi değil. Sürekli ağırlık idmanı yaptırıyor ve cardio programları çok az. Kilo vermek istediğimi söylediğim halde hala ağırlık çalışmasına ağırlık verdiyor. Bunun olacağını spor salonuna yazılırken anlamıştım ve ondan böyle bir başlık açmıştım ve yanılmadım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:48 ----------

10 dk bisiklet ardından ağırlık çalışmaları, mekik hareketleri birde uzay yürüyüşü mü tam adını bilemediğim şey ile bitiriyor idmanı. Yani spor salonundan çıktıgımda hala enerjimi atamamış oluyorum. Nedense kısa tutuyor ve ağırlığa önem verdiyor hoca. Halbuki enerjik halde oluyorum hala hyper_

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:51 ----------

Doktor kontrolünden geçtim ama hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Beslenmemde hiçbir değişiklik yapmadım, spor yapmadım ama 1 senede 13 kilo vermişim. Toplamda 1 sene içerisinde verdim bu kiloyu. Doktor kontrolünden geçtikten sonra diyet ve spora başladım artık daha sistemli kilo verebilirim.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Haftada kaç gün gidiyorsun?Yeni başladıysan salona her salondaki klasik başlangıç programlarından birini vermiş sana , haftada 3 veya 4 gün mü ağırlık antremanı yapıyorsun yapıyorsan diğer günler gidip full time cardio yapmıyor musun?Yani 3 gün cardio 3gün ağırlık antremanı gibi 1 günde off gibi bir antremanın yok mu? seni yormamasının sebebi fazla yüklenmemen olmasın ağırlıkları birazcık artır sınırlarını zorla , cardio sürelerini artır..Hocanın senin istediğin programı uygulamamasında sitem eder gibi olmuşsun programın eğer 3 gün cardio 3 gün ağırlık değilse nasıl bir yaz merak ettim.

8. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada 6 gün gidiyorum salona. Pazar off günüm. Hergün yaptığım şeyler çok basit geliyor bana. 10 dk bisiklet sonra tek setten olusan yaklasık 7 agırlık çalışması ve mekik çekiyorum. En son uzay yürüyüşü ile 45 dakikada idmanı kesiyor ve bugünlük bu kadar diye gönderiyor. Yaw Arkadaş spordan çıkıyorum terleme diye bir şey yok nasıl bi spordur bu :) Belirli bir rutini anlarım ama çok zayıf bi rutin bu ya da bana öyle geliyor, ben mi yanlış anlıyorum acaba :D

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    tek set mi?Alla Allah tek set ile neden çalışıyorsun ki hocanın planı ne anlamadım.3 set idealdir..Bence programını değiştirmek istediğini söyle ve hedefini söyle olumlu bakış açısıyla bakmazsa bu salonu değiştir başka salona geç.

10. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence siz oradaki hocayı boşverin, her egzersizdede hocaya danışmayın. Sitede cardio başlıklı bir yığın konu var ve hepside aynı mantıkda birleşiyor zaten. Önemli püf noktalarıda var, kendinize çok rahat bi program oluşturabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş