Everlast Hazır Bandaj

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Kauss tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba Arkadaşlar,

Bandajımı değiştirecektim sipariş vermeden önce bir ürün dikkatimi çekti. Everlast hazır bandaj diye. Bunu giyip direk eldiveni giyiyorsunuz bandaj işlevi görüyor.

Aranızda bu ürünü kullanan var mı ? Kullanışlı mıdır ? Yoksa klasik bandajla devam mı ?

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Bu urunu kullanmadim ama Everlast'i goz kapali tercih edilebilecek bir marka olarak goruyorum. Su an kullandigim harbinger olmasa ben de direkt bu urune yonelirdim sanirim, guzel gorunuyor.

Yalniz sunu anlamadim, hazir bandaj ne demek oluyor? Bunu giyip direkt eldiveni uzerine giyiyorsunuz demissin. Ayrica everlast bildigim kadariyla, boks ve kb icin urunler cikariyor. Sen de konuyu guc sporlari bolumune actigina gore saniyorum ki bodybuilding icin degil, bir dovus sporu icin kullanmayi dusunuyorsun.

Biraz bilgi verebilir misin?

3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    ben çok sayıda motivasyon amaçlı profesyonelin antremanlarını izledim kimse bundan kullanmıyor herkes klasik bandaj sarıyordu.sanırım klasik bandaj kadar korumuyor ama vuruş gücün zaten çok fazla değilse kullanılabilir belki başında bir hocan varsa ona danışabilirsin.

4. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bende hazır bandaj tercih ediyorum ama bu biraz fazla abartılı gibi geldi :D

5. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    50 lira biraz pahallı bir eldivene bence, ben selexin ürününü kullanıyorum bodye başladığımdan beri, kokmasın diye her hafta çamaşırda temizleniyor hala sağlam 20 liraya almıştım tavsiye edebilriim onu da bileği saran bandajlı olan versiyon.

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Kusura bakmayın biraz açıklayıcı olmamış mesaj. Bileğimize sardığımız bandaj yerine bunu geçiriyoruz ve boks eldivenini üstüne giyiyoruz. Boks amaçlı kullanım için yani.

Markanın kaliteli olduğunu biliyorum zaten de bu ürünü dikkatimi çekti. Boks eldivenim filan everlast ve gayet memnunum. Bunda bilek ve ele sarmakla uğraşmıyorsunuz.

khephnes bunu beğendi.
  7. Di@blo

Di@blo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hazır bandajı sparring yaparken ve model yaparken kullanabilirsiniz aralarında en iyisi everlast tır ben kullandım fakat full contact sparring ve lapa çalışmasında bandaj kadar korucuyu değil özellikle tekmeleri perry yaparken elde sorun olabiliyor
    Yani bu hazır bandajı spontane kısa süreli antremanlarda tercih etmek en doğrusu.

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    aslında ciddi müsabakalrda bizim piysada satıldığı gibi bandaj kullanılmaz...önce toynak kısma "kauçuk ,ya da sargı yumağı "giydirilir, flaster bantla yapıştırılarak , el bi şekilde kalıba alınır , daha sonra üzeri ince sargı bandaj ile sarılır...tabi bu işlem bayağı uzun ve yardımcı gerekiyor...))

eldiven tipi bandaj , her zaman iyi desteklenmemiş sargı bandaj sisteminden iyidir ( yukarda yazdığım sistem hariç ) ...9

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:29 ----------

everlast i zamanlar iyiydi, koyunların olmadığı zamanlarda keçiye abdurrahman çeelbi denirken...oysa , şimdi son derece kötü ürünler üretebiliyor...

cidd, mt ve kb kullanıcıları asla tercih etmezler...hele , salonda "üstü pırçık pırçık dökülen " yerleri süpürmek zorunda kalışımız göz önüne alınınca...

mt ve kb söz konusu ise tabi ki en iyi eldivenler .

-kings ve twins ...aslında 2 is de aynı firmadır , marka çeşitlendirme numarası ...
    -raja
    -windy (windy aslında bayağı merdiven altıdır , ancak zaman zaman iyice , ancak pahalı )

ancak, zamana , parti oluşumları mal kalitesini etkilemekte, bi sene kings iyiyse , bakıyosunuz eretsi sene twins vb vb...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:34 ----------

bu arada bizde "yabancı eldiven pazarı " hakkında ciddi uyarı:

bizde kaliteli marka diye lanse edilen " twins, kings vb" ürünlerin % 80 i maalsef vbayağı çakmadır...

isteyenleri gerçekleri ile mukayese konsunda davet edebilirim...)

9. Di@blo

Di@blo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hazır bandajı amacı şu body yaptık ikimizde boks,mt,kb yapıyoruz 20-30 dk antreman yapıcaz sparring,lapa,kum torbası falan o zaman kullanılır ama maximum güçte vurunca 5 metrelik bandajlar gibi korumuyor eklemlerde sorun olabiliyor.EVarlast boks eldiven markası protex 2 isimli bir seri çıkardı ama clinch için pek uygun değil süni deri adamlar nedense deri olanı bağcıklı yapmışlar

Amerika tarafında muay thai yapanlar fairtex tercih ediyor ilk sırada king,twins daha sonra geliyor hepsini denedim fairtex çok beğendim özellikle yüksek ozlu eldivenlerde.

Hocam çakma derken nerdekiler çakma internet satılanlar mı? yoksa burda twins,king satan kişiler mi çakma satıyor?

10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    çakma derken aşağı yukarı ,burda ve internet üzerinden siparişle getirilenler ...

bunların % 80 ine yakını kalitesiz...

gerçi, twins ,kings vb de neticede ağırlıklı "pakistan "da yapılır , ancak , tayland harici satılanlarda bayağı bi kalite sorunu olur...kalıp ,deri, malzzeme vb hepis farkldıdır...

şu dönemlerde en iyi eldivenler "twins" ...5 sene önce "kings " di...bu aralar "top king" diye bi şey çıktı ,ancak bu dönem twins den şaşamamak gerekir...tabi şu anlar, ilerde ne olur bilinmez...

fairtex e gelince "para tuzağı "...))

11. Di@blo

Di@blo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl olucak o zaman hocam taylanda giden birine mi twins aldırıcaz?

12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    en doğrusu...)

Sayfayı Paylaş