Eve hangi aletleri almaliyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve arda35 tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. arda35

arda35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    herkese merhaba.forumda araştırdım ve bulamadım...ben 103 kilodan 68 70 kiloya düştüm 5 6 ayda filan ve vücumda aşırı sarkmalar oldu...yaklaşık 3 4 ay kadar kendi haline bıraktım vücudumu ama sarkmalar ne yazıkki geçmedi.bodye başlamayı düşünüyorum ama babam salona gitmemden yana değil. çünkü geçen sene 1 yıl kadar özel kick box dersi aldım zayıflamak amacıyla ve epey bir masraf ettim.o yüzden eve alet almayı düşünüyorum. 2 tane 8 kg a kadar çıkabilen dumbell mevcut.şimdi kendime alet alıcam ama ne alsam bana yararlı olur hangi aletler işimi görür diye sizden yardım istiyorum.sonuçta boşa masraf yapmak istmiyorum. vücudumu şekle sokup az da olsa hacimlenmek güçlenmek istiyorum.aletlerin fiyatı o kadar önemli değil benim içinama çokda abartmak istemiyorum .geçen bir tane özdilekte gördüm büyük bir alet.590 filan civarında yakından inceleedim 25 farklı hareket yapılıo yazıodu.acaba omu benim işime yarar yoksa daha başka şeylermi işime yarar? göğüs kol ve omuz şekillendirmek ,güçlendirmek benim amacım... arkadaşlar sizce hangi aletleri almalıyım? lütfen yardım edin hepinizin fikirlerine ihtiyacım var özelliklede deneyimi olan arkadaşlar...

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Babam diyorsun masraf diyorsun 600 ytl lik alet diyorsun.Git iyi bir spor salonuna yıllık yazıl.Yıllık yazıldığın zaman aylık ücreti 60-70 e gelen bir spor salonu bul ama iyi olsun hocası flan olsun.yıllık 1 milyar 1.2 milyara kayıt ol.Alet alacaksın 700-800 milyona değmez.Sarkmalarda kilo verirken fitness la desteklemen lazımdı ve yavaş yavaş vermen lazımdı.Yanlış yapmışsın.Derini toparlaman daha doğrusu alt bölgeyi kasla doldurma sürecide tak diye olmuyacak bir kaç yılını hatta daha fazla zamanını alacaktır.

3. arda35

arda35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    sen 1 yıl olarak ele almışsın ben ise spora çok uzun vadeli bakıyorum. sen 1.2 milyara kayıt ol demişsin en kötü üç sene gittiğini düşün 3.6 milyar yapar ama evine alırsan sonuçta bir kere para verip uzun vadeli kullanabilirsein kilo vermem konusunda doğru haklısın çok kısa sürede verdim ama fitness la desteklememe rağmen oldu zaten sarkmaması için vücudumun kick boxa gittim çünkü bütün kas gruplarını çok fazla kalori yakarak çalıştırıyorsun....

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Fitness la zayıfladıysan olması çok ilginç ama sağlıksız bir kilo verimi olduğu için böyle olmuş sanırım.(Hızlı ve çok).Alet diyorsun valla şöyle bi düşündüm 10-15 tane hareket var(senin yapacağın tahmini sayı).Hepsini içinde barındıran alet var mı bilemiyorum alış-satış bölümüne bak derim.

5. arda35

arda35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    tamam bakarım genede sağol.arkadaşlar başka yokmu bana fikir verebilecek ve yönlendirecek????

6. gencbarmen1

gencbarmen1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    benim tavsiyem, evinde dumbell varmış forumdan flexor hocanın evde dumbell ile çalışma programını uygulayabilirsin. alet olarak ise barfiks aleti öneririm. eğer hantal değil üşengeç değilsen dumbell lar ile barfiks aleti bence sana yeterli olacaktır. çünkü dumbell ile gereksinim duyduğun yerleri çalıştırabilirsin ve barfiks gibi kendi ağırlığınla yaptığın hareketler vücudunu şekle sokacaktır. ama arkadaşında dediği gibi deri sarkması olan çok kişiye rastladım uzun süredir çalışıolar ve seninde uzun vadeli çalışman lazım. umarım mekik aleti gibi şeyler düşünmessin çnkü evde yere 2 yastık atıp rahatlıkla mekik çekebilirsin. koşu ve yürüyüş bandı gibi şeylerde tavsiye etmem , bir sürü park ve yürüyüş alanı var. eğer alacaksan ve ortamda müsaitse 100 tl ye fln bir bisiklet alıp dağ bayır gezmeni tavsiye ederim

arda35 bunu beğendi.
  7. arda35

arda35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    şu an barfiks çekemesemde yinede azar azar da olsa alıştırırım kendimi.mekik aleti de düşünmüorum dediğin gibi evde ztn mekiği yerde çekiyorum.Doğru sölüyorsun uzun vadeli çalışmam gerekcek... Ama kilo vermedede uzun vade gerekir demişlerdi çok çalıştım azmettim kiloyu verdim inşallah vücudu toplamadada kısa zamanda başrılı olurum....verdiğin bilgiler için sağol uzun bar ve sehpaya filan gerek varmı sizce ?

8. gencbarmen1

gencbarmen1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    bence sehpaya veya bar gibi aletlere para verme, sehpa olarak 5-6 tane yastık koy altına zaten yeterince yükselmiş olursun göğüs fln çalıştırmak için. bar içinde dumbell ları flexor hoca çok güzel bar gibi kullanmayı göstermiş, şuanda barfiks aletinden başka bişey önermem ama bişeyler alıyım okadar para biriktirdim fln dersen yay gibi bişey öneririm ve paran emin ol sana ilerde çok lazım olucak, kendine uygun bir vücut yapınca çok kıyafet alman gerekicek :)

9. arda35

arda35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir

dediklerini düşüncem ama yinede sadece 2 dumbella iyi bir vücut yapıcağımı sanmıyorum çünkü o programı yaz boyunca uyguladım ve istediğim kadar fayda gremedim belkide hata bendeydi hareketleri yanlış yaptım yanlış beslendim nese yinede teşekkür edeim

10. gencbarmen1

gencbarmen1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    ben 78 kiloydm ekimde flexor hocanın programına başladım, şuan 65 kiloyum ve göbeği erttim ve göğüslerim fln iyi durumda. bence öyle haftada 3-4 gün çalışma yerine, 1 gün göğüs + sırt öbür gün bacak +omuz +kol çalış ve hergün karın çalış. yani haftada 4 gün göğüs + sırt, 3 gün bacak + omuz + kol çalış. karın hareketlerini ve barfiks i günlük yap aralıksız. ilk 1 ay böyle aralıksız çalış. ondan sonra programını haftada 3 gün göğüs + sırt , 3 gün bacak + omuz + kol şeklinde çalışıp 1 gün dinlenmeye ayır. her türlü verim alırsın diye düşünüyorum.bisiklet türü bişeyler gördüm bugn 150 tl civarıydı onları aslında düşünebilirsn hep kullanılacak bişey nasılsa, dışarı çıkamadığın günlerde evde bisiklet sürersin :)

Sayfayı Paylaş