Evde v.g(resimli):)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve arthur tarafından 7 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. arthur

arthur Guest

selam.yaş 20 kilo 69 boy 1.74
    Taekwondocuyum.son 8 aydır vg ile ilgiliyim.Ama salona gitmiyorum ve imkanım olmadığı için gitmeyi düşünmüyorum. son 4 aydır bu siteden öğrendiklerimle bilinçli bir şeklide evde kendi imkanlarımla yapmaya başladım.önerilerinizi bekliyorum.(nerdeyse okumadığım makale kalmadı:))[​IMG]

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    ne konuda oneri istiyorsun? biraz daha acik yazarsan yardimci olmaya calisiriz..

3. arthur

arthur Guest

Salı,perşembe,cumartesi ve pazar günleri 1 saat taekwondo idmanına gidiyorum.Bunun dışında evde pazartesi,çarşamba ve cuma günleri ağırlık çalışıyorum.Bu şekilde vücudu fazla yorupta olmayan kaslarıda eritirmiyim?
    evde toplam 25 kg ağırlık plakası 2 dumbell demiri 1 uzun bar var.
    yaptığım hareketlerde genelde şöyle;
    biseps
    ayakta barbell curl 5 set 10-10-10-8-6
    konsantrasyon curl 3 set 10-10-10
    hammer curl 3 set 10-10-10
    triseps
    kapalı tutuş bench press 5 set 10-10-10-8-6(böyle yazıyorum ama genelde sonlarda 5 falan oluyo :D
    kafatası ezmesi(ona benzer bişi olması lazım:) 3 set 10-10-10
    bench dips 3 set 10-10-10
    msj biraz uzun oldu galiba kol bölgeleri bu şekilde bi yanlış varsa bende söylenilenlere göre hareket edicem.ve azimliyimweightlifter

4. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    consantrasyoınla hummeri yer değiştir bence
    birde triceps için bir hareket daha ekleyebilirsin (frnench dumbell)olabilir
    biceps için 3 hareket son derece yeterli!
    sitede yeni başlayanlar için programlar var diğer bölgeleride ordan oluşturabilirsin
    kolay gelsin

5. arthur

arthur Guest

fazla ağırlığım yok toplam 25-30 kg ağırlık var.2 TANE 10 KG 2 TANE 5 KG ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.bu ağırlıklar yeterli olurmu .dün bi salona gidip hocayla konuştum.evde sadece sertleşir büyütemezsin dedi.büyümesi için ağır basmamı söyledi(sitede var olan bilgilerin dediği gibi)bu ağırlıklarla gelişim kaydedebilirmiyim sizce?

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    hoca doğru söylemiş.hacim yapmak için biraz zorlaman gerek. elindeki ağırlıklar şu an için yeterli gelebilir fakat bir süre sonra yetmeyecektir. yetmediği için de hipertrofi yani kasları enine yırtarak büyütme olayı gerçekleşmiycektir. kasları ağırlıkla zorladığın takdirde sana büyüyerek cevap verir. ama çok tekrarlı fitness tarzı çalışacaksan şimdilik sorun yok. tekwondocular aqğırlıkta çabuk kuvvete dayalı çalışmalar yaparlar. senin çok fazla hipertrofi yapman hızını düşürecektir.

7. arthur

arthur Guest

FLEX-POİNT cvp için teşekkürler.Dizimdeki bi sakatlıktan dolayı Taekwondoyu bırakma aşamasındayım.ağır basıcamweightlifter:)

8. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    o zaman kolay gelsin. ağırlık çalışmasıyla dizindeki sakatlıktan da kurtulursun umarım. bende dizimdeki sakatlıktan dolayı hentbolu bırakmak zorunda kalmıştım. ama ağırlık çalışması her derde deva.:)

9. arthur

arthur Guest

aslında bana kalsaydı çoktan bırakmıştım ama hoca bırakmıyo:)
    bikaç soru daha:)
    triseps ile bisepsi aynı gün çalışsam bi zararı olurmu?
    vitalife amino 4600(200 tablet) var elimde ne kadar kaliteli bi ürün acaba bi arkadaştan aldım o kullanmıyomuş.

10. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Triceps ile bicepsi tabi aynı gün çalışabilirsin..2-3 ayda bir antreman şekillerini deiğiştirip sana en yararlı olanı bulman en uygunu..

(vitalife amino hakkında pek bilgim yok ve kullanmadım yanlış yönlendirmek istemem)..Kolay gelsin

11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    kardes bende aynı senin gibi baslamıstım bu işe;evde.... evde uzun süreli,disiplinli bi çalışma yapan kişi, bu işi gerçekten istiyor demektir.
    Çünkü evde çalışması özellikle konsantrasyon açısından çok zor,sana kolay gelsin.
    Bana sorarsan evde ya da salonda hiç farketmez barfix,barfix,barfix derim.
    Barfix,kanatlar,kollar(özellikle biceps), göğüsler, bel, karın,bacak bile çalıştırır...Ben hatırlıyorum 3 le başlamıştım,şimdi en son 41 yaptım.BENCE DENE,başlangıçta zor olacaktır ama sayı arttıkça faydasını görecek ve zevkini tadacaksın...

edit (diez) : forum kurallarını okuyalım.kişilere nickleri ile hitap edelim!!

Son düzenleyen: Moderatör: 15 Temmuz 2007
  12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Barfiksle bacakları nasıl çalıştırıyosun,belki kendini sıkmandan dolayı hafif bi izotonik kasılma olur ama bu çalıştırır anlamına gelmez bence.Ama diğer kas gruplarına katılıyorum :) Barfiks kanat,önkol,biceps ve üstgöğüse çok iyi geliyo gerçekten ;)

13. arthur

arthur Guest

muscled girl cvp için teşekkürler..wrestler ben evde uzun süreli ve disiplinli yapıyorum konsantrasyonumda çok iyi:)evime bi barfix demiri alim ben o zaman.en fazla 14 yapıyorum barfixi dediğin gibi zamanla çoğaltırım.tavsiyeler için saolun

14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    yaw cosmusum araya bacak kaslarıda mı girmiş,allah allah :) ama şimdi barfix demirinden yere atlayınca patlamalı bi çalışma oluyo orda :) ben onu kastettim...

Sayfayı Paylaş