Evde Vücut Ağırlığıyla Çalışma Programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve by_burak tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba adım burak , 51 Kiloyum 1.62 - 1.65 boylarındayım 51 kiloyum evde vücut ağırlığıyla çalısıyorum.Akşamları çalısıyorum...

30 normal şınav
    10 dar şınav
    10 kollar açık şınav
    10 ters barfiks
    10 düz barfiks
    20x3 normal dips
    50 düz mekik
    50 ayaklar üçgen mekik
    50 hem ayaklarım kalkıcak hem gövdem kalkıcak şekilde mekik
    50 ters mekik
    50 ters hem ayaklar kalkıyor hem ön taraf

Yaklaşık 20 30 dk sürüyor...Amacım fit iyi bir vücut sizce yeterlimi yetersizmi istediğim sonuca ulasabilirmiyim.

Not:Eksiksiz yapmaya çalısıyorum...Gün arası vermiyorum arada bir veriyorum...Flexor hocanın evde dumbelle çalısma programınıda ilerleyen günlerde eklemeye çalısıcam...Kaç kg dumbell alıcagım hakkında bir bilgim yok malesef.

bench_O Hırslı ve Azimliyim

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    1 gun calıs 1 gun ara seklınde evam etmnı öneririm
    evde dambul setı 50 kg ideal olur içinde 2 kısa bar ve bir uzun bar cıkar sakın 30 kiloluk alma ilerde hafif gelir

3. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında fotoğraf koysan daha iyi yardımcı olabilirdik :) Antremanlara gelince antremanları gün aşırı yap kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir :)

4. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Dumbell seti alıcamda öncelikle barfiks almam lazım evde barfiks yok bi yer var orda çekiyorum ondada ellerim acıyor. 1 hafta içinde barfiks alcam 1 ay içindede dumbel seti alrm inş. malum yas 15 kazanç kaynagım yok günlük 2 tl harçlıkları biriktiriyorum :)

5. cmgnş

cmgnş Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    10 şınav 5 barfiks 15 squat hiç ara vermeden 20 dk boyunca yapabiliğin kadar yap
    şınav ve barfikste değişiklikler yapabilirsin geniş tutuş dar tutuş gibi

6. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadasım iyice okumadan cevap vermesen...Zaten normal,dar,açık olarak şınav stillerini kullandıgımı belirttim..

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şınav kombinasyonuna eğer ki seni zorlamıycaksa Yumruk üstü şınavıda ekle ve adını unuttum şunuda ekle ayaklarını koltuğa koy yani ayaklarını yükselt ve ellerim yerde olsun şınav çek üst göğüs çalıştırıyor.Ayrıca yapabiliyorsanız tek el şınavda 5 tane çekseniz yeterli bir miktar.
    10 ters barfiks
    10 düz barfiks
    demişsiniz buna tam anlam veremedim :) yanlış anlamayın
    Barfiks olarak tavsiyem geniş tutuş göğse barfiks , dar tutuş barfiks buda çoğunluk kol kaslarını çalıştırıyor..Sırtınız için daha bir kaç barfiks tarzı daha deniyebilirsiniz..Birde mekik kısımları sizi yormuyor normal mekiği 50 tane çekip bırakmak yerine normal mekiği 4x50 yapmak bence çok çok daha iyi olucaktır..

8. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim...Şınav konusunda haklısınız bende düşünmüştüm onuda programıma ekliyim :) Mekikte dediğiniz gibi çekiyordum ama ozaman tek alt karın kaslarım çalısıyor bu şekilde hem üst çalıstırıyorum hem alt + bir mekiktede hem karın kası hem baldır kasları çalısıyor..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:47 ----------

Bu arada tek elle şınav çekemiyorum ama 1 elimde bir parmak 1 elimde bir parmak şeklinde 2 şınav çekebiliyorum max şınav sayım 35 - 40 civarı ama okadar zorlanıyorumki kollarım titriyor 40 şınavda

SiR_Arawn bunu beğendi.
  9. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar bu konuda progam hazırlayabilecek gerçekten bilgli arkadaşların yardımına ihtiyacım var

10. cmgnş

cmgnş Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    iyice okudum sonra cevap verdim arkadaşım sen dar geniş vs olarak belirmişsin bende diyorum ki ''benim yazdığım programda klasik şınava bağlı kalmak zorunda değilisin şu an olduğu gibi değişik şekillerde de çekebilirsin''
    he bu arada arkadaşım iyice anlamadan cevap vermesen daha iyi olur kolay gelsin

11. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ben max 30 - 40 şınav çekiyorum...Sete bölünce çok çekemiyorum ilkinde çok çekiyorum diğerleri az oluyor. Mesela 3 set şınav yapsam 3x30 olarak ilk 30 yapabiliyorum sonraki sette 20 lerde falan bırakıyorum zorlanıyorum.Sizce bir kerede max 40 şınav mı çekiyim yoksa 3 set halinde 30 25 20 halinde flnmı çekiyim.

Sayfayı Paylaş