Evde tek başına. Programıma bir bakarmısınız

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve physco tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. physco

physco Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamunaleyküm
    İlk defa bir forumun kurallarını okumak istedim aradım ama bulamadım. Herneyse ben konuya gireyim.

Elimdeki malzemeler:
    1 adet el yayı
    1 adet 10kg dambıl
    1 adet doğalgaz borusu
    1 adet 190x90 ebatlarında mekik sehpası olarakta kullanılabilen çok amaçlı yatak

Programımda şu şekilde

Set*Adet
    3*10 ========> Şınav
    3*5 ========> Barfiks(avuçlar dışarı bakacak şekilde kolları açabildiğim kadar)
    3*10 ========> Dambıl(Dirseğim bacağımın üzerinde oturduğum yerde indir kaldır)
    3*10 ========> Dambıl Pullovır(Yatakta başımı arkaya verip yapıyorum)
    3*15 ========> Mekik(Çapraz-Düz kombine bi şekilde)
    1*25 ========> Çök kalk(Kollarım ilerde oturup kalkıyorum)
    3*50 ========> El yayı
    3*15 ========> Bacak indir kaldır(Yerde sırt üstü yatar pozisyonda ayağımı yere değdirmeden indirip kaldırıyorum)
    3*10 ========>Arka Omuz Dambel Çekiş

Şimdi bu programda yanlış yaptığım, yapmamam gereken veya elimdeki aletlerde daha yapabileceğim hareket varmı dambıl yana açış yapamıyorum dambıl kalkmıyor yarıda tıkanıyorum.Bu programı 2 günde bir veya gün aşırı yapıyorum. En yakın zamanda resimde koyacağım.

Aslında tek istediğim omuzlarımı 3er 5er santim genişletebilmek.17,5 yaşında(3.5 ay sonra 18) 1.75 boy ve 57 kiloyum. Kilom biraz az ama çalışınca acıkır yerim sonrada alırım diyorum(İnşallah).15 yaşındayken kemiklerle alakalı bi test yaptırmıştık kemik yaşım 12 çıkmıştı. Yaklaşık 3-4 aydır haftanın en az 4 günü süt içiyorum.Kemik olarak genişler mi yoksa artık sadece omuz başlarımı gelişir.Genlerimin uygun olduğunu düşünüyorum yada zayıf olduğumdan öyle geliyor falan filan.

Kalbimde minimal mitral yetersizlik var doktorum sağlam insanlara göre daha yavaş gelişeceğimi söylemişti.Neredeyse 18 yaşındayım ama dışardan 15-16 yaşında gözüküyorum, sakallarım daha bölgesel olarak yeni yeni çıkmaya başladı. Biraz çabuk yoruluyorum. Bu sporla kalbimide güçlendirebilir miyim yoksa bir gün tık eder durur mu?(Elbet bir gün duracakta)Gelişmeye çalışayım derken sorunları arttırmayayım.

Bayağıda yazdım okuyacak ve derdime derman olacaktan Allah şimdide razı olsun.
    Teşekürler.

Son düzenleme: 29 Nisan 2009
  2. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    usta doğalgaz borusunda barfiks çekmiyorsun inşallah mazallah kötü kazalar dogabilir

edit: kişilere nickleri ile hitap ediniz!

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Mayıs 2009
  3. physco

physco Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla onda çekiyorum şu ana kadar bi sorun çıkmadı inşallah çıkmazda

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Doğal gaz borusu İstanbul'daki evde hol'un kenarından geçiyor. Barfiks çekmeyi bırakın yanından geçerken bile tedirgin oluyorum. Senin de düzenli olarak kilon artıyordur. Her barfikste borusu biraz daha zedeleyeceksin. Bence 20-30 liraya koridor ve kapı barfiksleri satılıyor üstelik tutmalık kaucukları da var, elini açıtmaz. Sakat iş yapma derim ben sana..

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
  6. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    usta napıyon sen 20ytl daha ver sağlıklı bi iş yap bırak doğalgaz borusunu neolur neolmaz

edit: kişilere nickleri ile hitap ediniz!

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Mayıs 2009
  7. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    tricepsler için de dips yapabilirsin (evde kolaylıkla yapılabilecek bir hareket) fotosunu da ekliyorum...

bu şekilde paralel iki sehpa arasında kendini aşağı doğru bırakıp daha sonra yukarı doğru ittiriyorsun...

bi foto daha ekliyorum bu da "seated dumbell triceps extension" isminden anlaşılacağı üzere triceps (arka kol) hareketi...

programındaki çök kalk hareketini yaparken de sahip olduğun dumbeli elinde tutarsan extra ağırlık sağlamış olursun...

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Nisan 2009
    physco bunu beğendi.
  8. physco

physco Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun arkadaşlar en yakın zamanda bi barfiks barı almak lazım

9. s3Lfm4de

s3Lfm4de Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    programda ilgimi çeken şey doğalgaz borusunda barfiks oldu diğer arkadaşlar gibi. aman kardeşim imamın teknesine değmez vücut çalıştırma :)

10. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben de evde antreman yapıyorum ve en çok zorlandığım bölge alt gögüs, bu konuda bir çözüm üreten var mı? Sehba dips'i arka kola vurur; ama alt gögüse vurdurmak için kendini daha geriye çekmen gerekiyor. Oda arkadanda sehba olduğu için mümkün değil? Var mı alternatif üreten?

11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

bir buçuk metre boyunda 30 -35 cm. eninde sağlam düz bir tahta parçasını evde koltukların kenarına dayayıp, eğik bir düzlem oluşturabilirsin.
    başın aşağı gelecek şekilde oluşturduğun sehpaya uzanıp, varsa bar ile yoksa dumbell ile "decline bench press" uygulayabilirsin, aynı şekilde "decline bench fly" yapabilirsin...

Sayfayı Paylaş