Evde spora başlamak hakkında.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve İskenderoglu tarafından 26 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. İskenderoglu

İskenderoglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler bodyforum ailesi.

Ben bundan 1 yıl önce kadar spor salonuna yazıldım. 9 ay kadar devam ettim. Aslında amacım kas yapmak değil kilo vermekti. Fakat 10 kiloya yakın verebildim daha da veremedim. Elime adam akıllı beslenme listesi veren de olmadı.
    Arkadaşlarımdan gelen öneriler ise kilo vermek yerine vücut yağlarını kasa çevirmekti.
    Benim sorum ise ; böyle bir şey mümkün mü ? Tekrar salona paralar harcamak istemiyorum. Evde 6x2 dumbellarım var. Bu işi evde becerebilir miyim ? Sıkı bir diyet ve çalışma programı uygulamayı düşünüyorum. 92 kilo 1.82 boyundayım

2. TolgaTunçel

TolgaTunçel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Insanity Workout yapabilirsin.

Bildiğim kadarıyla yağ kasa çevrilmez.

3. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    1.si yağlar ne kasa dönüşür kaslarda ne yağa dönüşür bu senin beslenmene kalmış..
    kilo vermeye gelirsek sadece düzenli bir beslenme ile de kilo verirsin spor şart değil ama sporun katkısı da tartışılamayacak kadar çoktur...

4. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Yağı kasa çevirmek şehir efsanesidir. Önce yağı yakarsın sonra kası inşa edersin bu şekilde gelişim olur.
    9 ayda 10 kilo bana göre çok az sanırım beslenmen de programında yanlıştı. Zaten ilk 5-6 kilo çok kolay verilir.
    Bana göre öncelikle koşuya başlamalısın malum göt hareket etmedikçe erimez tam tabiri budur. Tempolu bir koşu yap önce kilondan kurtul sonra nasıl devam edeceğine karar verirsin. Bu süre zarfında dambılla çalışsan bir zararı olmaz ama temel programın diyet ve koşu üzerine olmalı.

5. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Yag yakmak icin agir kaldirmayi ihmal etme, cardio yap, gunluk aldigin kaloriyi hesapla, yaktigin kaloriyi hesapla dengeyi kur, fazla kalori yakarsan kilo vermen kolaylasir kardesim.Yagsiz beslenmeyi unutma.

6. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Çok rahat verirsin 90 kiloyken 2 ayda 80 kiloya inmistim hemde gayet iyi yemek yiyerek.

Formül=haftada 2 gün kas çalışması 3 gün kardiyo hepsi 1 saate yakin olda yeter 1 saati gecmesin

Günde 5 öğün yemek. 2 ara öğün 3 ana öğün şeklinde. Ara öğünlerde yoğurt yemeni tavsiye ederim

Aldığın karbonhidrat i düşüd yağı 0la proteini arttir

7. İskenderoglu

İskenderoglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yardımlarınızdan dolayı teşekkürler. Peki bir de şöyle bir şey duydum acaba doğruluğu var mı ;

Örneğin dumbell ile göğüs çalışırsam göğüsde kaslanma başladığı andan itibaren yağlar erimeye başlarmış. Yani yağlar kası görünce erirmiş. Doğru mudur ?

8. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Yok oyle birsey. Sumo güreş çileri dünyadaki en kaslı insanlardir.Ama kimse onlar gibi olmak istemez bence.

nGzbyk bunu beğendi.
  9. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Neden 1 saati gecmemeli? Neden 2 saat calisip iyi beslenip, aynada gelisimini izlemesin.45 dakka 1 saat bunlari butun profesyoneller yalanliyor ustadim.Bende arkasindayim, 10 dakka isinip 35 dakka spor cok ama cok az.Bu yazdiklarim biyerlere gelmek isteyenler icin.Fazla buyumek istemeyenler icermez.
    Ayrica kilo vermek isteyen birisi icin 5 ogun cok fazla, kilo verimi icin gunluk.aldigin kalori verdigin kalori.Bu sekilde zayiflanir.Soruyu soran arkadas belki 3 ogun yiyor, kilo veremiyor siz 5 ogun diyerek dogrumu yaoiyorsunuz? Amacim tartismak degil, yanlis anlasilirsa ozur dilerim.
    Saygilar.

mericboss99 bunu beğendi.
  10. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Anlıyorum hatta kısmen katiliyorum ama benim 1 saati gecmesin dememin nedeni şu

Kas gelistirmede 1 saatten fazla yapmanin zaten hic bkr mantığı yok

Kardiyo olarakta yürümeyi önermiyorum yeterince kalori yakmaz bosa kürek cekmek olur tavsiyem Hiit veya koşu dur.1 saatten fazla koşuyu da degil spora yeni baslamis kilolu biri sporda asagi yukarı iyi birinin yapmasi bile zordur.1 saat hiit dahada zor.Ayrica yeni baslayan birinin 1 saatten fazla yapmasi kalp sorunlarına yol açabilir. Süreyi yavas yavas arttirmalidir.

5 öğün konusununda tartisilacak bkr yani yok.Ablam diyetisyenlik okumuş biri diyet listelerimi bizzat ona yazdiririm ve kesinlikle ise yarar bugun istediginiz diyeti yapin size 5 veya 6 öğün yiyin derlee bunun iki temel nedeni var
    1) ara öğünlerde yoğurt gibi hafif şeyler yiyerek açlık duygusu yok edilir çünkü diyetteki kişi ana öğünlerde normalden az yiyecegi icin aclik hissedebilir

2) Kisa araliklarla az yemek ama fazla öğün sayisi seklinde beslenmek metobolizmayi hizlandirir

nGzbyk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş