evde spor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erhan82 tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. erhan82

erhan82 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Foruma yeni üye oldum 29 yaşındayım, özel bir bankada çalışmaktayım. Yaklaşık 7 yıl kadar önce 1 sene b.b yaptım ve iş hayatı yüzünden bırakmak zorunda kaldım.Şimdi ise vücudum berbat bir hal aldı :mad: ufaktan göbek çıktı kollarım,omuzlarım vs.. cılızlaştı. Biraz olsun şekli düzeltebilmek için geçen gün ;

* 50kg lık döküm dumble seti ( 120 cm lik bar dahil )

* Ayarlı bench sehbası

* Çalışma istasyonu (Abdominal crunch, Arm curl, Bench press, Biceps curl, Deltoid raise, chest cable cross, Front shoulder raise, Frontal Lat Row, Outer Thigh kick, Rear Delt Flies, Side Bend, Lateral raise, Lat pulldown, Leg curl, Leg extension, Leg kickback, Pectoral fly, Rear deltoid fly, Triceps pushdown, Upright row, Stepper, Vertical knee raise, Shoulder press, High & low cable crossover, Concentration, Curl, Front, Lat Pulldown, Led abduction, Shrugs gibi farklı egzersizleri yapabilirsiniz.

Kurulu Ebatları: 120x91x187 cm
    High Pulley/Lat Barı ile beraber : Lat barını değişik pozisyonlarda tutarak çeşitli el kaslarını çalıştırabilirsiniz. Çelik dikey bench press kolları bulunuyor.
    Boya : Elektrostatik toz boya ile fırınlanarak üretildiğinden aşınmaya karşı dayanıklıdır.
    Makara Sistemi : Makaralar, yüksek kaliteli rulmanlarla beraber kusursuz çalışır.
    Kablo : Havacılık sanayisinde kullanılan, 900 kg ağırlık kaldırabilecek, özel çelik kabloları bulunuyor.
    Sırt yastığındaki dolgu malzemesi sayesinde spor yaparken belinizi ve sırtınızı korumuş olursunuz.
    Aksesuarlar : Lat bar, döner düz bar, ayak bilek kayışı. Minderli bölümler yüksek yoğunluktaki malzemeden üretilmiştir. Bu sayede hem dayanıklılık hem de kullanım konforu artar. Sırt minderi bel desteği sağlar.
    ÇALIŞMA TİPİ : TEK KİŞİLİK.
    Net ağırlık: 80kg
    Brüt ağırlık :85.5kg
    Toplam ağırlık plaka: 50kg

aldım ve odalardan birine kurulumlarını yaptım.Şimdilik ağırlıklar yeter , ileride yenilerini alarak arttırırım diye düşünüyorum. Uzun süre ara vermiş olmam nedeniyle çoğu hareketleri ve programları unutmuşum forumdan da destek alarak program oluşturmayı düşünüyorum.Akşamları idmanları aksatmadan tekrar forma girmeyi umud ediyorum.

2. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    allah kolaylık versin

erhan82 bunu beğendi.
  3. erhan82

erhan82 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.
    Sanırım ilk baştan ağır başladım trisepsler çok ağrıyor su içmek için bardağı ağzıma götüremiyorum.

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    uzun bir ara verdigin icin önce düsük agırlıklarla basla zaten ilerde mecburen artacak agırlıkların sakatlanma yasama

erhan82 bunu beğendi.
  5. Basri

Basri Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bakkal
    Yer:
    Tekirdasğ
    Acaba o çalışma istasyonuna nereden sahip olğuna ve maliyeti hakkında bi bilgi verebilimisin?

erhan82 bunu beğendi.
  6. erhan82

erhan82 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Site ismi verirsem reklama girer ö.m yoluyla göndereyim daha iyi olur. Ürünlerin fiyatlarını yazayım ama;

50 kg döküm dambıl çanta seti 6 x 1 kg Plaka - 6 x 2 kg Plaka - 4 x 5 kg Plaka - 1 x Uzun Bar - 2 x Kısa Bar 6 adet yıldız vida(sıkıştırma vidası) 129,99-tl

Ağırlık sehpası Bench Pres - Leg Raise - Leg Curl - Leg Extension - Mekik

Leg Extension/Leg Curl
    Dört Adet Süngerli Mekanizma Sayesinde Bacak ve Baldır Kaslarını Çalıştırır 99,12-tl

Yukarıda özellikleri yazılı Çalışma istasyonu 352,82-tl

Z bar 120 cm 29,45-tl

toplamda herşey dahil 636-tl tuttu 12 taksit yapınca aylık 53 tl ye denk geldi.

Basri bunu beğendi.
  7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    hesaplı bir alış veriş olmuş tebrikler

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    canı gönülden destekliyorum
    çok iyi yapmışsın
    bende ilerde öyle bi şeler yapıcam

9. olympos01

olympos01 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli/Darıca
    çok başarılı , aylık salona vericeginiz paradan daha düşük fiyata evinize işinizi görecek bir salon kurmuşsunuz , ama 1 ay bir salona gidip hareketleri güzelce ogrenmenizi sonra evınızde calısmanızı öneririm

Sayfayı Paylaş