Evde sırt çalışma programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 12 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    CHIN-UP (BACK)
    Hareketin etki ettiği gruplar BURDAN

CHIN-UP (FRONT)
    Hareketin etki ettiği gruplar BURDAN

CHIN-UP (CLOSE)
    Hareketi etki ettiği gruplar BURADAN

ONE-ARM DUMBBELL ROWS
    Hareketin etki ettiği gruplar BURADAN

Evde dumbell ile çalışma (Göğüs,kol,Omuz,Arka Kol)BURDAN

Evde bacak Çalışma BURDAN

Evde yapılabilinecek diğer çalışma proğramları BURDAN

Evet sevgili bodyforumtr Üyeleri Sırt konusunda kendimce bişeyler yapmaya çalıştım umarım işinize yarayacaktır salonda barfiks sehbası olduğu halde bftr üyelerine gösterme amaçlı ucuz yollu bir set hazırlattım ve köşe kolona monte ettirdim 2 adet çengel ve dar tutacaklar ile farklı bölgelerin çalışımını sağladım maliyeti 20 tl civarında tuttuğu için hepiniz rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Hareketteki sıralama önemlidir tüm hareketlerde zirvede kas iletişimini sağlamak gelişimi için oldukça önemlidir.
    Hareketleri evde dumbell ile çalışma proğramının 3. gününe dahil edebilirsiniz
    Hareketleri 3-4 set olarak piramit yada sabit sayı sistemi ile yapabilirsiniz tavsiyem en iyi etkiyi azalan piramitte veriyor.

Azalan piramit: Her yapılan set sonrası vucudun yenilenme sürecine istinaden aynı oranda toparlayamaması yüzünden bir sonraki sette sayı %20 düşürülerek %80 toparlanmış vucuda uygulanan ve sayıyla yorgunluğu orantılayarak çalışmadan verim alınan bir sistemdir.

Öncelikle ilk yaptığımız hareket kanat yada sırt kaslarının genelini oluşturur bu hareket ayrıca çatınızın gelişiminede etkilidir hareketin zorluk derecesi diğer varyasyonlara göre daha zordu ilk zamanlarda sehpa yada başka destek ile yaparak başlayabilirsiniz kendinizi çekerken sehpadan destek alıp bırakırken tamamen vucut ağırlığınız veriniz.

2.Hareketimiz ise ilk harekete göre daha çok ön kısıma etki eder ve lat a dolmuş olan kanın dağılımını yapar ilk hareketteki kas guruplarının uzamalarını ve yayılmalarını devam ettirir.

3. hareketimiz Daha çok koltuk altını etkileyerek üçgen profilnde önemli yer sahibi olur ilk 2 aşama ile tamamen farklı ve kendi bünyesindeki bölgeye yoğunluk sağlar bu yoğunluk üçgeni sağladığı gibi omuzlarada katkı sağlar.

4. Hareket Benim en çok sevdiğim hareketlerdendir ilk 3 hareketteki gurupları farklı açı ve ağırlıkla çalıştırarak adeledeki zirvede kasılmayı sağlar buda kapanış için iyi bir hareket anlamına gelir.

Umarım sevgili üyelerimize yardımcı olur hepinize kolay gelsin arkadaşlarthums:

Soru veya yorum için aşağıdaki linki verilen başlığı kullanınız:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde_s_rt_al_ma-t10426.html

Son düzenleme: 23 Haziran 2009
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş