Evde süper set nasıl yapılır?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rexxar21 tarafından 1 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rexxar21

rexxar21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli forumdaşlarım; evde dumbellerim, barım, ağırlıklarım ve sehpam mevcut lakin amacım parçalı fit bir vücuda sahip olmak.Kol, göğü, omuz, karın için çalışma programı önerirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.
    Saygılarımla... bench_O

2. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    forumda yeni başlayanlar için ve evde çalışanlar için bir çok program zaten mevcut...
    ayrıca konunun süper set ile ne alakası var çözemedim :) ...

rockybalboa7 ve GencGrafiker bunu beğendi.
  3. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
  4. rexxar21

rexxar21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anladınız ilgili bölümde açıcaktım konuyu giriş yetkiniz yok dediler.Konunun süpersetle alakası yok derken anlamadım.Süper setle çok set çok tekrar az ağırlık olayı yok mu bu da parçalı vucut sağlamıyo mu bulka nazaran? Daha önce yaklaşık 6 ay body çalıştım ama vucudum hafif yağlı.kardiyoyla beraber süper seti bütünleştirip idealimdeki vucudu yapmak istiyorum. Bilgiçlik taslamadan açıklayıcı cevap verin aşşağılayıcı değil.Süper setle ikili kas gruplarını daha belirgin yapmak istiyorum.

Son düzenleme: 1 Mart 2012
  5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaşlar ne bilgiçlik taslamış, nede aşağılayıcı cevaplar vermiş. Söylediklerinde haklılar, belliki süper setin ne olduğunu bilmiyorsun. Biraz araştır, aradığına bulursun. Hepsi forumda mevcut.

Phil_Heath bunu beğendi.
  6. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    süper seti sana kısaca biceps+triceps örneğiyle açıklayayım 2*10 barbell curl yaparsın sonra da 2*10 lying z bar triceps ext yaparsın sonra tekrar 2*10 barbell ve 2*10 z bar yaparsın bu sayede ters kaslar (biri açılırken diğeri kapanan kaslar) gelişir ...
    ancak bir antremanda çok fazla süpersetin yapılmasının manası yok ve süper setin her zaman büyük verim sağladığı söylenemez ...

Sayfayı Paylaş