Evde Ne Kadar Gelişilebilir

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve berkay736 tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    evet abilerim bu işi bilenler evde ne kadar gelişebilirim 2 adet ayarlı dumbell almayı düşünüyorum merak ettiğim soru evde vücüt geliştirme adlı başlığı inceledim. ve çok fazla gelişemem duygusu oluştu bende sizce evde aşırı derecede gelişme olurmu merak ettiğim bu ?dumbelllls

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Aşırı derecede olmaz ama bu biraz sana bağlı.beslenme olsun ağırlıkları kullanma olsun

Evde fazla çeşit olmadıgı için çok iyi bir gelişim olmaz ama fit bir vucuda sahip olabilirsin

Sana tavsiyem ağırlıkların sabitse hareketi yavas yap 2 saniye kaldırıs 4 saniye indiriş vs.

Beslenmenede dikkat edersen güzel sonuclar elde edersin.

berkay736 bunu beğendi.
  3. berkay736

berkay736 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle tşk ederim ama bazı kişiler agırlıkları sürekli artırarak aşırı derecede gelişebilicegimi söylüyorlar buda beni biraz ümitledirmişti gerçeken aşırı gelişmek isteyen birisiyim fit beni pek kesmez :)

4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Aşırı gelişmek beslenmek ile olur ağır kaldırmak ile değil :)

Bzm salonda birisi vardı 25kg tek biceps dumbbell curl yapıyordu 6 tekrar denemek amaclı ona 5kg dumbbell leri verdim ve 2 saniyede kaldırmasını 6saniyede indirmesini istedim 5kg dumbbell lar ile 9 tekrar a cıkamadı :) :)

yani ağır kaldırınca gelişmek gibi birsey söz konusu değil.

berkay736 bunu beğendi.
  5. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    ağırlıkları tabiki düzgün çalışmak gerekir ama zamanla ağırlıkları artırmadıkdan sonra istedigin kadar çalış gelişemezsin kasların dayanıklılıgı artar ama hacmiartmaz kas lifleri zorlandıkça gelişir 2 ay aynı kilolarla çalışıyorsan o fitness olur sıkılaşma olur bende evdekileri ihmal ettigim halde mecburen salona gidiyorum evde biraz başlangıç olabilir ama bir zaman sonra tecrübeli bir hoca düzgün program gelişimine göre eksiklerine göre güncellenecek programlar ve salondaki daha çok imkanları kullanmak çok daha etkili olur ama iyi derece vücud evdeki temel şeylerle bir bar bir z bar 50 kg dumbell plakalar çok daha rahat(barfiks,şınav,mekik,squat,deatline gibi ) korunur ama başlangıç seviyesi ve orta seviyede daha randımanlı gelişim için salon gerekli bence 6 saniyede indirme kısmı yeni duydum tüm okudugum bilgilerde 4 saniye diye geçiyor

berkay736 bunu beğendi.
  6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    müsabık olmak istiyorsan evde olmaz.
    amator takılayım biraz şekil vereyim yağları yakayım fit olayım, sağlık için yapayım diyorsan evde daha iyi.

berkay736 bunu beğendi.
  7. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    berkay736 aşırı gelişmek istediğini yazmış fit kesmez yazmış o yüzden salon şart evde fit olmak hafif toparlamak yağ yakım kilo verme veya oturmuş bir vücudu muhafaza edebilirsin

berkay736 bunu beğendi.
  8. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Evde ne gibi aletlerin ve ağırlıkların olduğuna bağlı. Çalışacak rahat bir mekanın, kondisyon aletlerin ve yeterli ağırlığın varsa evde de müsabık olunabilir. 1,5 yıldır evde çalışıyorum toplamda 30 kg ağırlık setim var ve bu süre içinde 7 kilo verdim, belden 10 cm kadar inceldim, bicepslere 4 cm ekledim.

Çoğunlukla hafif ağırlık çok tekrar ve süperset çalıştım. Artık ağırlıklar beklentimi karşılamadığından salona yazılıcam. Ama yeterli ağırlığım ve uygun çalışma ortamım olsaydı evde devam ederdim.

berkay736 bunu beğendi.
  9. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    ErcinTT ne yalan söylüm okuduğumda ha.....r dedim.
    ve sana gelince evine alcağın aletlere balı tek dumballa olcak iş değil bu tek dumballa olsaydı eve 40 kg plaka 2 adetde 30 cm lik bar alırdık 110 tl ye herkez bodyci olurdu

Bunun 100 kg plaka ağırlığı var 120 cm lik barı var z barı var barfix demiri var kaliteli bir sepah alırsan resimdeki gibi gayaz bi fitlikten baya fazlasını yakalarsın

Ekli Dosyalar:

berkay736 bunu beğendi.
  10. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Hafif çalışarak gelişmez yanlış bir tabir olur.

Mr.olympia daki adamların cogu artık yorma sistemi ile çalışıyor hafif ağırlık süper set gibi

Beslenme ile alakalı bir durum bu pump denen şey hafif ağırlık ile yapılır kasa asıl o zaman adam gibi kan pompalanır.

6 saniyeyi ben söyledim ona çünkü oldukça güçlü birisi :)

normalde 4 saniyedir tabiki

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:25 ----------

Gercekten yaw :) :) söylediğim kişinin kollarıda 43 falandır.

berkay736 bunu beğendi.
  11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    sunu belirteyim ters piramit olcu alma konusunda oldukca işe yarar. drop setlerle girilirse etkili olacaktır

berkay736 bunu beğendi.
  12. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    Mr.olympia daki adamlar süper kütleli gelişmiş yıllarını vermiş adamlar dimi ? böyle kaslı adamlar az agırlıkla çok tekrarla definasyon yapar kasları belirginleştirir ve kasların dayanıklılıgını artırır biz normal adamlardan bahsediyoruz kasları yıkmadıkça yakmadıkça zorlamadıkça hafif ağırlıkla gelişemezsin kas gelişimi kas liflerin zorlanması ve kalınlaşmasıdır başka hiçbirşey degildir zorlandıkça ve hızlıca protein destegiyle ve dinlenerek büyürler ama gelişmiş olan kasların dayanıklılıgı esnekligi definasyonu artar belirginleşir sende az tekrarla kasların belirginleşince kaslarım gelişti zannedersin forumda benzer birçok konu var aratabilirsiniz aksi olsa tüm body salonlarında gelişme aşamasında bulk aşamasında ideal 8-10 tekrar 3-4 set yaptırılmazdı çok tekrar ise 15-20 tekrar 4 set gibidir bu fitness a girer bulk hacimli adamların definasyonu ve kasların ortaya çıkmasıdır bu arada kaslar kayıp bile olur

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:03 ----------

ağırlıga gerek yoksa sabah akşam protein tozu içsin fit olsun beslen beslen dur kasları zorlanmadıkça beslenmedikçe dinlenmedikçe gelişemez gelişmez bu 3 kural tüm dünyada altın kuraldır bozulmaz biri olmadan diğerleri olmaz 3 şartda yerine gelince olur yada kulakdan dolma bilgilerle 3 senedir salona gelip aynı tipte olan adamlar var görüyorum onlar gibi olursunuz az ağırlık çok tekrar sadece sıkılaşma ve definasyon sağlar gerisi yalan bıu benim degil bu forumdaki üyelerin ve tüm dergilerde makelelerde bilimsel uzmanların bu işin uzmanlarının görüşü

Sayfayı Paylaş