Evde nasıl çalışarak kendimi geliştirebilirim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve epar tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. epar

epar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    16 yaşındayım. Direk konuya geçmek istiyorum. Kendimi bildim bileli barfiks,mekik,şınav vs. çekerim ancak plansız programsız tabiri uygunsa dandik bir biçimde. Sebebi ise nasıl çalışacağımı bilmiyor olmam. Bilgisayarda vaktimi harcamaktansa spor yapmak istiyorum. Fakat salonlara gidemem çünkü daha yaşım açısından yeni yeni boyum uzamaya başladı. Kısa kalmak istemiyorum. Evde normal ve planlı çalışarak güçlenebileceğime inanıyorum. Benim buradaki tek amacım kas yapmak değil açıkçası hemde sağlıklı bir hayatım olsun istiyorum.
    Boyum: 1.76
    Kilom: 56

Evde şuan tek 8 KG dumbellim var. Al derseniz 2x 5 KG dumbell ve barfiks sopası alabilirim. Ben evde nasıl çalışmalıyım kısacası sizden yardım etmenizi istiyorum günlük düzenli olarak şınav,mekik,barfiks,dumbell kaç adet çalışmalıyım? Hareketlerle ilgili makaleleri okuyacağım orda sorun olmaz. Ağaç yaş iken eğilir sözüyle işe koyulmak istiyor yardımlarınızı bekliyorum.

2. epar

epar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımcı olacak kimse yok mudur?

3. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Barfiks sopasini kesinlikle al tavsiye ederim boyun uzamasinada yardimci olabilir hemde farkli sekillerde barfiks cekerek ust kisimdaki kaslarinin buyuk kismini calistirabilirsin

4. By CrAzY

By CrAzY Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Forumda aratmalısın bir çok bilgi mevcut tekrar tekrar konu açmaya gerek yok iyi çalışmalar.

5. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Forumu biraz oku hem dumbellar ile hemde vücut ağırlığıyla ilgili antreman programları mevcut.

6. epar

epar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize teşekkürler şimdi bakıyorum sırayla

7. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Barfiks, şınav, mekik, squat, dips gibi temel kompleks hareketleri bölgeler halinde 3 e böl ve 3 gün çalış bir gün dinlen.
    Hareketleride 6 şar set değişik formlarda yap ve zorla..!!
    Değişik formlarda derken şöyle örnek vereyim.
    Barfiksi iki set geniş açı tut, iki set dar tut iki set eller bitişik ters tut
    gibi..

Bu şekilde istikrarlı çalışma sonuç getirir, örnekleri var.

Sayfayı Paylaş