Evde kondisyon

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve canbag tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. canbag

canbag Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, forumda yeniyim.

biraz durumumdan bahsetmek istiyorum.15 yaşındayım ve bugüne kadar futbol basketbol yüzme gibi bir çok spor ile ilgilendim.Ancak hiçbirinden zevk alamadım.boyum 193 kilom ise 90. onca spordan sonra bile kalas gibi bir vücuda sahibim :D

web programlamayla ilgilendiğim için bütün gün oturuyorum.bu yüzden geçen sene yaz aylarında bir spor kulübüne kayıt oldum. 6 ay boyunca hoca ne diyorsa yaptım ancak mekik vs çekemiyordum.omuzlar kollar bacaklarda gözle görülür gelişme vardı ancak göbeği eritemiyorum.Ters mekiği çekerken zorlanmıyorum ama düz olanı çekemiyorum.

6. ayın sonunda 15 gün ara verdim tatil amaçlı.15 günün sonunda yaşlı kadınlardaki gibi bir sarkma oldu kollarımda.moralim bozuldu bıraktım.

yaklaşık 5 ay önce başka bir spor salonunda wushu antrenmanlarına katıldım.Çok zevk alıyordum ve maç yapmak için can atıyordum. Bir gün benden 3 yaş büyük bir öğrenci ile maç yaptırdı hoca.3 tane vurduktan sonra gücüm bitiyor gardıma kapanıyordum.Hocaya sebebini sordum kondisyon eksikliği dedi.

ilk yardım isteğim, evde dumbell ile yapabileceğim kondisyon hareketleri neler olabilir.

bunun dışında birde göğüs yapmak istiyorum.bunun için ne önerirsiniz ev şartlarında.Şuan sıfırım denebilir. bundaki amacım sadece görsellik.

Şimdiden teşekkürler...

2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    açık alanda koşu ve spor salonunda fitness egzersizleri....kondüsyonun için koşu önemli çünkü belli bi yerde kesiliyosan aerobik seviyen düşük demektir. düz koşularla başlaman daha sonraları intervale geçmen gerekir. patlayıcı güç kullanılan sporlarda da intervalli çalışmalar idealdir. interval nedir: örn: 100 metre sürat koşusu 200 metre hafif tempo koşu , bunları çeşitlendirmek bizim elimizde...

Sayfayı Paylaş