Evde kendi salonunuzu oluşturun

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve Mgg tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 70 üye.
  1. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    İnşallah vardır bende kısa bir süre içinde Power Stand almayı planlıyorum. Montaj yapmayı sevmiyorum :)

2. Mgg

Mgg Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe

Kurmana gerek yok, firmanın yetkili bayisine telefon açıyorsun gelip ücretsiz olarak 15 dakika da kuruyorlar.

Yalnız arkadaşlar buna kilo eklenebiliyor mu? Bayiye soran varmı hiç? Bana kilosu yetmiyor artık.

3. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun

Azıcık değil, çok büyük bir sorun bence. 6 ay evde çalışmıştım. Antreman saati geldiğinde plakaları çıkarıp takarken çektiğim eziyet aklıma geliyor, o yüzden ağırlığı taktığımda tekrar çıkarıp takmamak için karma karışık bölgeleri peşpeşe çalışıyordum. Bu hiç doğru değil; ama şu da bir gerçek: Plaka çıkarıp takmak büyük çile...

4. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Güzel noktaya değindin. Yakında bana da yetmeyecek kilolar bunun için birşeyler yapmak lazım. Plaka eklendiğini duymadım ben, özel olarak 10 veya 15 kg'lık bir yada iki plaka eklettirebilir mi acaba veya nerede yaptırılır? Aklıma takılan soru çelik ip/halat'ın bunu kaldırıp kaldırmayacağı

5. Mgg

Mgg Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    900 kiloya kadar kaldırabiliyormuş o konuda için rahat olsun ama sonuçta ince plaka lazım ki etkin hareket mesafesi kalsın. Bu inceleride biraz pahalı olur gibi geliyor.

6. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Hey maşallah :) peki ya uygun plakaları nereden bulabileceğimize dair fikrin var mı hiç

7. edipjohn

edipjohn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ziraat mühendisi
    Yer:
    izmir
    ben de evimde kurdugum sistemle çalışıyorum ancak kablo çekiş yapabilecegim hiç bir düzenegim yok

8. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Normal ağırlıkları demir bi çubuk ile göbeğinden plakaların takma deliğine geçirdiğinizde aynı işi görüyor.Biz salondada ağırlığı yetmeyen makinalarda böle yapıoduk..

BodyEser bunu beğendi.
  9. ESC

ESC Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dynamic 1000 ile evde 1 sene boyunca çalışmayı düşünüyorum. Tabiki yanında kondisyon bisikletiyle.

Acaba bu düzenli şekilde yapılırsa kilo verimi ve sağlıklı vücuda dönme olayı gerçekleşir mi?

Yoksa spor salonu daha mı iyi olur.
    1 sene sonunda spor salonuna gitmeyi düşünüyordum çünkü.

10. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    eğer düzgün bir programın olursa faydasını görürsün sanırım ama hiç slona
    gitmediysen bilgin yetersizdir gibi geliyor ben senin yerinde olsam 1-2 ay gider birşeyler öğrenirdim
    ama evet diyet de yaparsan 1 senede iyi kilo verirsin, biraz da kas yaparsın
    ama gelgelelim çoğunluk evde olunca disiplinsiz yapar umarım sen öyle olamzsın

11. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    dynamic in montaji hakkinda sorular sorulmus gerci baya gec kaldim cevap ver,mek icin ama ben yinede yazimde cevabi forumumuzda bulunsun :)
    montaj hizmeti var evet zaten kendimiz montaj etmemiz cok zor olur. ama montaj ucretlimi ucretsiz mi onu aldiginiz yerle gorusmeniz gerek ben carrefoursan almistim ucretsiz eve getiridler ve montajladilar ama bidahaki sokup birlestirme olayi ucretli demisti bana eve gelen yetkili servis elemani. oyuzden mantaj karsiligi para talebinde bulunabilirler urunu almadan once goz onunde bulundurun bu durumlari

ayrica ek agirlik olayina gelince halatlar belki tasir ek agirligi ama bench press yaptigimiz kollar tasimaz cunku benimkinormal kullanimdan dolayi bile biraz yamuldu ustelik ek agirlik plaka falan takmadimda. cunku bench press kollarinin ici bos .

Son düzenleme: 16 Şubat 2010
  12. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Ben yazlığa Böyle birşey kurmayı planlıyorum... Arka Teras depo gibi birşey sadece bir kaç eşya var üstü kapalı olduğu için güneşte vurmuyor :D önüde açık ohhh mis gibi çam kokusu eşliğinde ağırlık çalışması :D başka ne isterim bilmem ki ?... Ağırlıkları Demir döküm yerine Plastik İçi Kum Dolu şekilde alırsak en az nerden baksanız 150TL kadar fiyatın düşeceğini tahmin ediyorum :) Ama plastik kaplama kum ağırlıklar ne kadar uzun süre dayanır onu bilmem... İzmir de oturan varsa sanırım ikiçeşmelik spotçular pazarında 1 yer vardı sadece adam plastik döküm ağırlıklar satıyordu Çok profesyönel üretim olduğunu söyleyemem ancak bana baya 1 dayandılar... 5kg ağırlık + 1 kısa barı 10 tl ye aldım ayrıca kampanya vardı sanırım orda 2 kısa bar 1 uzun bar + 45-50kg ağırlık 65-70TL kadar filandı :)

13. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    millet, sirkeci taraflarında ucuz ağırlık seti satan yer söyleyebilir misiniz? salona 6-7 ay gittim ancak artık evde çalışmak istiyorum. hemde yaz dönemine gircez yazlğa gideceğimden çalışmalrıma ara vermek durumundayım ama bunu istemiyorum.

ayarlı sehpayıda bi marangoza yada demirciye falan söylesek yapabilir mi acaba, kaça mal olur?

14. extreme_sports

extreme_sports Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Hmm benimde hayalimdir evimde böyle şeyler olması, imkan meselesi :)

15. jackhammer

jackhammer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    3 sene boyunca aralıklarla salona gıttım, yanı duzensız sekılde bır calısma, en son 6 ay once agırlık altına gırdım ve malum su an kas yogunlugu cok az yag oranı fazla, evde kosu bandı var, sımdı de bır dumbell setı aldım 15kg lık, evde yavas yavas baslıyacagım dusuncem evde calısacagım bırde calısma ıstasyonu ılaveten bench press sehpası, tabıkı en onemlısı dengelı beslenme ve dınlenme, gercı dusuncesı olan varsa paylasırsa sevınırım bu durumda ıken nasıl calısılması gerektıgı konusunda.

16. saydam_sevgili

saydam_sevgili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin

Burası da benim salonum :)

-70 kilo döküm plaka
    -2 adet ayarlanabilir dambell barı
    -1 adet uzun bar
    -1 adet z bar :)
    Sehpaya gelince,sehpayı hepsiburadadan aldım.Tavsiye edermisin derseniz etmem.Sadece idare ediyor.Yanlarında sıkıştırma için aparatları vardı söktüm,dardı.Arm curl aparatı çok sağlam değil 30 kilodan sonra oynamaya başlıyor.Leg curl yapılamıyor ama leg extension yapabiliyorum.Bu yorumlarımı hepsiburadaya yazdım yayınlamadılar bile.
    Kısacası bu şekilde..Barfiks de yapabiliyorum damda asma için yaptığımız demirlere asılıyorum :)
    Şimdilik idare ediyor.Yaptıgım masraflar 400 tl.4-5 aylık salon param.Yorumlar sizden:)

17. Calavera

Calavera Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  18. zaliminsan

zaliminsan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    sana ne kadar güldüm bilemezsin :d çok haklısın aynı durumdayız :d

19. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    dostum bence mekik sehpası alma sana daha ucuz fiyata daha fazla fonksiyonlu bir alet önerebilirim hem aynı işi görür hemde artıları olur.çok fonksiyonlu barfiks aletleri var dips , barfiks , şınav , mekik hareketlerini yapabiliyorsun bu aletle ve çokta ucuz fiyatı 20 TL mi neydi hepsiburada.com'da onu tavsiye ederim..

Bu arada evi salona çevirma hakkında bende size katılıyorum aslında yapılabilir ama arkadaşın verdiği aletleri eve sığdırmak baya bir zor olucaktır bunu yapmak için boş bir yer gerekli gibi görünüyor..

20. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Son düzenleme: 4 Mayıs 2012

Sayfayı Paylaş