Evde Kas Çalışması Başlangıcı Önerileri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DoganKayhan tarafından 10 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. DoganKayhan

DoganKayhan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Evde kas çalışmaya başlayacam kaçar kiloluk dumbell lar alıyım hangi hareketleri yapıyım allah rızası için yardım edin yeni başlayacam

2. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    plastik dumbell yerine ağırlığı ayarlanabilir dumbell setlerinden almanı öneririm. Hareketler için ise forumdaki yeni başlayanlar bölümüne bakabilirsin. Bir de yeni başlayacaksan haftanın 4 günü çalış, bu 4 günde de komple tüm vücudu çalış hafif antrenmanlar ile.

DoganKayhan bunu beğendi.
  3. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Evde yapınca spor salonundakinin %30 unu anca görürsün,alacağın dumbbell dökümse,bench niyetine kullanabileceğin birşeyler varsa gene temel oluşturabilirsin ama kesinlikle spor salonuna gitmeni tavsiye ediyorum

DoganKayhan bunu beğendi.
  4. DoganKayhan

DoganKayhan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tavsiyen için teşekkür ederim ayarlanabilir ağırlıklı döküm ağırlık alacam 2 kısa 1 uzun bar almayı düşünüyorum uygunmudur ?
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2014 ---
    elbet öyledir spor salonunun yerini tutmaz ama sınava çalışacam bu sene salona gitme imkaanım biraz düşük o yüzden seneye hazirana kadar evde çalışıp sonra üstüne salonla devam etmeyi düşünüyorum

5. Talhaa

Talhaa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Uygundur. İyi çalışmalar..

6. romeofek91

romeofek91 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Evde bi yere kadar gidiyor 2 dumbell ile bende evde 1 ay geçirdim sonra salona geçtim genede hamlığı atmak bi kaç hareketi yapılışını öğrenmek diyete ayak uydurmaya başlamak için ev 1-2 ay güzel olabilir 2 dumbell ile ne kadar gelişirsin bilemem ama eve ilerde biraz daha malzeme alarak halter bench press sehpası felan daha eklersen salon sorunun hemen hemen çözülmüş olur kiloluysan işin daha zorlaşıyo ya dışarı çıkıp koşucaksın ya eve bisiklet felan alıcaksın yada evde yapılan insanity workout gibi cardio programları yapıcaksın beslenme zaten en önemlisi forumda bulabilirsin bir çok evde çalışanların günlükleri var kimi zayıflamak kimi hacim ama söyleyebileceğim tek şey 2 dumbell ile hem sıkıcı olur hemde gelişmen %30lara düşer beslenme çok iyi dersek %50 :/

7. DoganKayhan

DoganKayhan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    1.87 boyundayım 67 kiloyum

8. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Tamamen abartı.İnsanda çalışma isteği azım olunca isterse vücut ağırlığı ile çalışsın tamamen.Önemli olan çalışmaktır.Kaç tane abimiz var evde çalışıp harika vücutlara sahip olan.Tabii ki spor salonu daha karlı olur,hocaların olması vs vs.Ancak spor salonunun anca yüzde 30unu görürsün demek yanlış

9. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    selam bende evde calisiyorum.60 kg dambil setim var.her bolgeye tek hareket 3 set 12 tekrar calisiyorum.yeterli olurmu

10. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    İki tane dumbell, bir uzun bar, 8 tane 5 kg 4 tane de 2.5 kiloluk al(eğer imkan varsa) onlar seni bayağı götürür. Bir de sehpa alırsan on numara olur.

Sayfayı Paylaş