Evde karın kası çalışmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bukowski tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bukowski

bukowski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum. Emek veren herkese teşekkürler. Bir konuda bilgi rica edeceğim.
    30 yaşında 1.90 boyunda ve 91 kiloyum ve bel bölgemde yağlanma var ( amiyane tabirle hafif göbek:) ) Sigarayı bıraktığım için kilo alma sorunuyla karşılaştım. Göbeği eritip sixpacks ve biraz da kol kası yapmak istiyorum. Açıkçası şu an için vücut geliştirmek gibi bir düşüncem yok sadece ideal bir fiziğe sahip olup daha sonra o fiziği muhafaza etmek istiyorum. Çalışıyorum. Hafta içi akşamları 1 saat civarı koşu yapıyorum. Evde 5 kg.lık dumble çalışıyorum. Bel fıtığı başlangıcım var o yüzden mekik çekmeye pek sıcak bakmıyorum malesef ( rahatsızlığım ortaya çıkmadan önce rahat bir şekilde mekik çekebiliyordum ama artık çekiniyorum açıkçası) . Sizden istediğim sixpacks ve kol kasına sahip olmak için neler yapmam gerektiği ile ilgili tavsiyeler rica ediyorum. Şimdiden çok çok teşekkürler

2. semto_lopez

semto_lopez Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    forumda mevcut karın kası hareketleri mekiği düzgün yaparsan beline yük binmez karın sıkıştırma yapabilirsin yani çok kalkmıcaksın yerden hafif doğrulcaksın karın kaslarının kasıldığını hissediceksin mekikte dirsekleri dizlere kadar değdirme olayı yanlış benim bildiğim tabi sadece bu hareketle karın kası çıkmaz forumda baya karın egzersizi var. kol kası biceps ve tricepsden oluşur yani ön ve arka pazu kolunun kalınlaşmasını istiyosan ikisinide çalıştırmalısın forumda egzersizler mevcut biraz araştırırsan çok rahat bulursun foruma direk girip konu açmışsın heralde.

bukowski bunu beğendi.
  3. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Vücut geliştirmek sadece halk tabiriyle şişmek-ayı gibi olmak demek değildir.İdeal fiziğe sahip olmak içinde vücut geliştirme yapılır.

Şimdi sadece kol kası yapmak nedir yani sadece pazu çalışarak ne spor yapmış olursun nede vücuduna sağlık kazandırırsın.harika bir biceps yapsan omuz olmadan ve iyi bir triceps olmadan ne işe yarar.iyi bir göğüs olmadan six pack nasıl durur ? vücudu bir bütün gibi düşün ve forumda bulunan evde çalışma programını uygula.ayrıca diğer soruların için arama butonunu kullanmalısın.

Bu kadar yazdım adminlerde zaten çöp kutusuna göndericektir konuyu.imzamdaki sözü okumanı öneririm önce kendin oku bilgilen.aklına soru takılırsa ara.bulamazsan sor.defalarca yazılıp çizilmiş konuların aynen durması ve sanki yokmuş gibi buraya yazıp cevap beklemen vakit kaybından başka birşey değil senin için.:)

DuE, joseph18, bukowski ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Keşke forumda arama yapmış ve bu sorduğun sorunun 1500 kere sorulup defalarca cevabının verildiğini görmüş olsan.

Yani "öyle fazla kas yapmak istemeyen, biraz kol biraz da mide yapmak isteyen" ilk insan olduğunu mu sanıyorsun?

vanesy ve bukowski bunu beğendi.
  5. bukowski

bukowski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    "yeter artık vurmayın adam öldü."
    diye bi' söz vardır sanal alemde çok yakıştı buraya heralde.
    yanlış birşey yaptıysam özür dilerim. Araştırmak mı evet araştırdım elimden geldiğince - tüm siteyi gezdim, okudum, hatmettim demiyorum tabii ki - aradıklarıma net olarak bi' cevap bulamadığımdan bu şekilde bi' başlık açma ihtiyacı hissettim ama bu kadar tepki alacağımı bilseydim asla yapmazdım.

"Yeni Başlayanlar Bölümü Bu sporda yenimisin ? Burada yeni baslayanlar aklina gelen sorulari sorabilirler."

Böyle de birşey yazıyor bu sayfanın üstünde bi' yerde. Aklına gelen soruları sorabilirmiş yeni başlayanlar.

Yine de zahmet edip cevap yazanlara, azarlayanlara teşekkürler.

Son düzenleme: 13 Nisan 2009
  6. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Burdaki hiç bir üyenin sana karşı bir kastı olmadığı bilmeni isterim.Neden böyle bir şey yapalım onuda anlamış değilim.
    Forumu okudum diyorsun.Forumda dumbell ile evde çalışma ve karın hareketleri çalışma programı olduğu halde soruyorsun "ne yapabilirim?"diye.Sen söyle o zaman bu konular olduğu halde biri gelip böyle bir soru sorsa sen ne yaparsın?Bizim üslubumuz yanlış mı ki bozulup tavır alıyorsun?
    Seni azarladığımı düşünüyorsan yanlış düşünüyorsun eğer seni azarlamak ve senin yaptığın tabirle sana vurmak istesem cevap yazmaz direk şikayet ederdim..Yeter artık vurmayın demişsin bir insana yardımcı olmak ne zamandan beri vurmak oldu?

Bütün forumu okuyup bulamadığın linkleri aşağıda verdim.Sana İlk mesajımda söylemek istediğim eğer araştırma yaparsan zaman kaybetmezsin demekti ama anlamamışsın.İmzamı okumanıda o yüzden istemiştim.Kendisine yardımı dokunmayana kimin yardımı dokunsun...

Neyse artık yardım etmek mi? ASLA !
    Yardımcı olayım dedim suçlu oldum.Ciddi şekilde canımı sıktı son mesajın.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/karin-egzersizleri-tam-liste-t13716.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t8554.html

DuE ve bukowski bunu beğendi.
  7. FREE-4

FREE-4 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer six pack istiyorsanuz vücudunuzdaki yağ oranı baya düşmesi gerek bunun için dikkat edilmesi gerekenleri yazıyorum:

-Definasyon(Sıkı ve iradeli bir beslenme programı)
    -Kardiyo (En az 15 en fazla 30 dakika koşu bisiklet jogging vs)

Vücut geliştirme yada fitness da bölgesel eritme yoktur o yüzden ilk önce tüm vücudunuzu düzene sokacaksınız sonra bu düzeni antrenman ile besleyeceksiniz ben bacakları sırtı beli kilolu olupta six packı olan dünyada kimseyi görmedim kaldı ki six pack çok ağır çok berbat bi kastır çalıştırması eziyet sabrı eziyettir.

İyi çalışmalar ama kardio ve definasyon şart

bukowski bunu beğendi.
  8. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    en büyük yanılgı; mekik çekerek abdominallerin dışarıdan gözükeceğini sanmamk bence. karın kasını çalıştırmakla six pack sahibi olamazsınız. veya şöyle söyliyeyim "olursunuz ama dışarıdan gözükmez!"

yağ oranınızı %12 'nin altına indirmeniz gerekli ,buda bol cardio ve diyet ile mümkün..

bukowski bunu beğendi.
  9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sixpac öle günde 100 şınav 100 mekikle olcak iş değil. programlı definasyona girmeniz gerekir definasyondan önce de aşaması var

bukowski bunu beğendi.
  10. bukowski

bukowski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @ cosaNostra:
    Tüm forumu okudum demedim hocam elimden geldiği kadar inceledim dedim.
    Beklediğim şey de sadece iki tane link vermenizdi - ikinci mesajında yaptığın gibi -. Ayrıca yanlış bişi' yaptıysam da özür de diledim. İnsanların canını sıkmak gibi bi' düşüncem yok. ( Karın kası çalışmaya tekrar baktım ve cidden göremedim inan.) Kendi kendime yardım etmeyi de bildiğimi düşünüyorum. Sen de sonuçta burada yaptığım bir yanlış hareketle benim karakterim, kişiliğim hakkında bir yargıda bulunmak gibi bi' yanlış yapmazsın diye düşünüyorum. neyse teşekkürler tekrar ve yanlışım olduysa özür dilerim.

Bunun dışında son 1 aydır evet beslenmeme dikkat ediyorum ve haftada minimum 3 akşam 1 saat tempolu koşuyorum. Başka da yapmam gereken birşeyler varsa yardımlarınızla öğrenmek istiyorum. Cevap yazan herkese teşekkürler.

11. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Benim amacım sadece sana yardımcı olmaktı ve bunun için mesaj yazdım fakat sende vurmayın deyince gerçekten üzülmüştüm.
    Ben sadece senin vakit kaybetmeden doğru bilgiye en kısa sürede ulaşman için ilk mesajı attım herhangi bir küçümseme yada aşağılama maksadı gütmedim.Neyse problem değil.Benim sana karşı bir kusurum , hitabımda bir yanlışlık olduysa ben özür dilerim.
    Tabi ki bir yanlış hareketinden yola çıkarak kişiliğini yapını eleştiricek değilim.Buna hakkımda yok zaten ayrıca böyle bir amacımda yok.:)

DuE ve bukowski bunu beğendi.
  12. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
  13. bukowski

bukowski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @CosaNostra:Hocam ilk defa mesaj atmışım ve arkasından üç kişi sözbirliği etmişcesine " Niye bunları soruyorsun? Yazılı bunlar var ki forumda hep. Düzgün bakmamışsın ki." diyor. Bu yüzden üstüme gelindiğini düşündüm biraz neyse sorun yok , çözüldü . Kolay gelsin.

@okaan: emeğine sağlık hocam. Teşekkürler linkler için.

Sayfayı Paylaş