Evde dumbell ile çalişma - gelisimim(guncellenecek)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 10KOLİK tarafından 22 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 10KOLİK

10KOLİK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda 2-3 Haftadır Konuları Okuyorum... Fakat SAdece Bır Başlık Altında Başarılarının Sonuclarını Toplayan bır konu yok..Herkez DEneyımlerını Bu Baslık Altında Toplarsa Yeni Başlayan Arkadaslarımızın İşine Yarar... Ve onları Spora Teşvik Etmiş Oluruz...

Evde 2 Adet Dumbell İle Yapılabılecek Egzersızlerı Buldum. Haziranın İlk Haftasından İtibaren Bu hareketlerı Yapmaya Başlıyacagım DEngelı Beslenerek Sonucları Görmek İstiyorum...İlk Gün Ve ideal kıloma Geldıgım GününFotografını Cekerek Sizlere Sonucları Gosterecegım....Flexorun Verdiği Hareketleri Yapan Arkadaslar Varsa Foto Atarlarsa Sevinirim...

Bazı Arkadaslar Bu Hareketlerle Hıc Bırsey Yapılamayacagını Soyluyorlar.Bence Bu hareketler Evde Vücud Yapmak İçin En İdeal Hareketler ve İşe Yarar Hareketler...

Kilom 83
    Boy 170

Sabahları Yarım Dilim Koy Ekmegı Peynır SAlca Domates......
    Öglen Okulda Ne cıkarsa Bellı olmuyor...
    Akşam ev yemeklerınden porsiyonumu küçülterek azar azar yıyorum...

Hayırlısı İnşallah İstedigimiz Sonucları Göruruz. Kolay Gelsın....

2. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Ben yaklaşık olarak 2,5 senedir ara ara vg ile yazılar okuyup belirli dönemlerde evde çalışmış biri olarak şunları diyebilirim: Evde vg çalışmak gerekli teçhizatlar olmadıkça gerçekten zor çünkü gerekli ekipmanlar olmayınca her hareketi uygulayamıyor ve gereği kadar düzgün yapamıyorsunuz ama bu şekilde de gelişme alınıyor mu tabiki evet ama herhangi bir spor salonuna giden birisine karşın daha yavaş gelişeceğiniz aşikar ve evde çalışmada en zor noktalardan biriside (benim için özellikle) proğrama sağdık kalmada ve düzenli yapmada sıkıntılar yaşayabiliyosunuz.
    Ben lise 1deyken vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlerle vgye başladım ve lise 2ye kadar da şınav, mekik, barfiks vb. şeylerle kendimi geliştirdim. Lise 2ye geçiş yazında ağırlıklar kullanmaya başladım derken beslenmem hiçbir zaman gereken kadar iyi olmadığı için fazla ağırlık az tekrar çalışmış olsam dahi vücut otomatikman sıkılaşarak kaslar tam hatlarıyla çıkmaya başladı ki ektomorf birisi olarak bana sadece hacimsiz ama düzgün bir vücut kazandırdı diyebilirim :) Ve en kötü noktalardan biri ise her bölgeyi istediğim ölçüde çalıştırıp gelişim sağlayamadım.
    Bu tip şeylere karşı evde çalışmak istiyorsanız dumbell seti, uzun bar, mekik sehpası gibi şeyler illaki olmalı. Bunlar varsa ve proğramına harfiyen sağdık kalıp da en önemli noktalardan birisi olan beslenme konusunda da aynı sağdık kalmayı gösterirseniz başarıyı elde edersiniz. Diğer türlü pekte önünüzün açık olduğu söylenemez ki protein eksikliğinden dolayı bi noktadan sonra proğramınız düzgün olsa dahi ölçü almanız yok denecek kadar az olur.

3. 10KOLİK

10KOLİK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    DEdiklerınız Tabıkıde Dogru Ama Hem MAddı Yonden Hem Zaman Acısından olsun arkadaslarımız gıdemıyor... Bu Arkadaslarımıza Kolaylık Olsun + Birbirimize Destek Amaclı bir Konu...Bende Okul Nedenıyle Hazıranın Ilk Haftası Baslıyacagım Evde calısmaya...Sonucları Guncellıyerek Göstericez..Benım Amacım gosterıs ıcın kas degıl.. Kılomu Azaltmak Ve sıkı bır vucuda sahip olmak...Sanırım kımse ıstemez bıngıl bıngıl yagların sarktıgı bır vucud :)

4. Velez Sarsfield

Velez Sarsfield Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Siz gerçekten inanıyor musunuz 2 adet dumbıl ile evde vücut geliştirmeye ? Ozaman herkes neden salona gidiyor ? Bu vücutçular alsın ozaman 2 dumbıl eve çalışsınlar , beslenmeyi de en ala şekilde yapsınlar bakayım sonuç ne olacak , kocaman bir sıfır olur , belkide bir :)

Zaman geçirmekten başla bir şey olduğunu sanmıyorum , çünkü kendimden biliyorum . En kısa zamanda spor salonuna kayıt olacağım .

5. 10KOLİK

10KOLİK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

KArdesım Yazdıklarımı Okursan Anlarsın... Biz Plaj Vücudu İStemıyoruz yanı.Adam maddı yonden zayıf zamanı yok napıcak ? Hıc Çalısmamakmı ıyı Yoksa Gunluk Spor Yaparak Vucudunu Sıkılastırmakmı? Bizde Bılıyoruz Evde 2 Adet dumbell ıle plaj vucudunun yapılmayacagını.

6. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle yanlışın var. Saydığım koşullar sağlandıktan sonra kesinlikle gelişme elde edilir ki spor salonuna gidince kaslara özel bişi uygulamıyorsun gene aynı bölgeleri çalıştırıp aynı eforu sarfediyosun. Gerekli beslenmeyi yapıp diyet veya protein alımını düzgün yaptıktan sonra düzgün bir antrenmanında varsa yapılamayacak hiçbirşey yok ki beslenmeni iki şekilde de düzgün yapmazsan, antrenmanı kafana göre birgün yapıp birgün yapmazsan, gelişi güzel hareketler yaparsan aynı 0ı spor salonunda da alıcağından emin ol. Spor salonun elbette avantajları var ama bunu o kadar da abartmamak gerekir ki evde hiçbirşey yapılamayacağını söyleyemezsin.
    Mesela sana şöyle bir örnek vereyim. Hacimli bir vücudum olmamasına karşın sadece evde çalışarak vücudumu güçlendirdim ve parçalı hale getirdim. Ve beslenme sıkıntımdan dolayı her bölgeyi eşit güçlendirmemiş olsamda bilek güreşine olan ilgimden dolayı çok iyi bileklere sahip oldum ki lise 1deyken sınıfta en kötü bileği olan kişi bendim. Şuan 1900 kişilik okulda bilek güreşinde karşımda sadece 5-6 adam civarı durabiliyor. dumbelllls :D

10KOLİK bunu beğendi.
  7. 10KOLİK

10KOLİK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bazılarının sporla alakası yok vucud gelıstırcem dıyınce adam baklavalar cıkmıs asırı kaslı bırı sanıyor...Amac Yağlardan kurtulmak ve sıkılasmak...

Sayfayı Paylaş