Evde Belirli Bir Derece Kas Yapmak İstiyorum.1-2 Soru.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ozn tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ozn

Ozn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet arkadaşlar sorum bu tam olarak.Bazı aletler sipariş ettim internetten.

2x5 kg lik Dambıl
    1 Barfiks Aleti
    El yayı

Bunlarla belirli bir derece çalışarak evde kas yapmak istiyorum.16 Yaşındayım 1.70 boy 65 kg yim.Ve bunlara ek olarak şınav ve mekikte çekeceğim.
    Çok birşey yapmaya gerek yok kollarım çok zayıf ve kollarımın altında selülitler bile var.

Bunlarla ne kadarlık çalışma yapmamı tavsiye edersiniz?
    Program yazabilirmisiniz?Dambıl hareketleri var biraz forumu araştırdım ve gördüm.
    Sakatlanma ihtimalim varmı?

Ve biliyorum salonda alacağım verimi evde alamayacağımı biliyorum.Okul nedeniyle gidemem.Ama hiçbirşey yapmamaktansa birşeyler yapmak iyidir benim düşüncem.Kiloların çoğunluğu bel altı bölgede yani basenlerde filan toplanmış şekilde üst tarafta pek yağ yok.

Sabah:1-2 bardak çay,2-3 dilim çukulatalı ekmek yiyip çıkarım malum okul var ve yürüme mesafesinde değil.

Öğle arası:Yarım ekmek tavuk döner ve benzerleri yerim ve + çukulata

Akşam:Ne yapılmışsa.

Biraz uzun oldu okuyanlara ve yorumlayanlara teşekkür ederim.

2. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Mekik,şınav,barfiksle vucüduna belirli bir zindelik, güç katabilirsin ama kas dersen orası sana kalmış gerçekten.. Bence forumu biraz oku yeni başlayanlar bölümü var oradaki programlara bak. Evde yapılacak egzersizler var onları oku, beslenme bölümünü ayrıntılı oku.. yani oku,oku,oku.. Ha yok illa ki birşeyler söyle dersen boyunu kilonu yağ oranı nedir bilmiyorum ama kahvaltıda zamanım yok diyosan sade yulaf ezmesi,süt, haşlanmış yumurta tercih et.. Çikolatalı ekmeği çıkar.. Tavuk döner ise yine aynı şekilde sağlıksız hem çok yağlı hem de tavuktan çok ekmek oluyor.. Akşam ise evde ne pişmişse ye ama ekmeksiz abartmadan olsun.. tabi sen yine de foruma iyi bir göz gezdir ondan sonra hem soruların daha net olur hem cevaplar.

Ozn bunu beğendi.
  3. Ozn

Ozn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Uppp kusura bamayın.

4. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    sabah,lorlu veya sucuklu yumrt ayada her ikisi,bal,peynir süt
    öğle,üniv. yemekleri çorba ana yemek makarna veya pilav yanında tatlı
    idmandan önce kurufasulye,ciğer,patatesli yumurta,kıymalı yumurta,kek ve meyvesuyu
    akşamyemeği;idmandan önce yediklerimin bi tanesi ve makarna ,
    yatarken;süt bu sana 80
    her öğünde 4-5 dilim ekmek
    bu benim beslenme programım
    bu 85 potein 300 karb ve 2300 kalori verir rahatlıkla yeter

Ozn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş