Evde bady yapıcam neler gerekli

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve harekir tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    arkadaşlar ben evde bady yapacağım normalde spor salonuna gitmek isterdim ama malesef bulunduğum bolgede spor salonu olmadığı için malesef yapamıyorum evde koşu bandı var birde elektriksiz olan bisikletlerden var başka neler almayım evde kendim yapabilmem için arkadaşlar fazla para harcamadan nasıl kurabilirim arkadaşlar neler lazım fazlada harcamak istemiyorum öğrenciyim bütçe fazla yok güzel gelişme gösterebilmem için aletleri bana onerebilirimsiniz ve nelerde kullanacağımı şimdiden sağolun

2. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Bütçeniz ne kadar??

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    ben sataj yapıyorum ve her ay asgari maaşın %30 unu veriyorlar 250 civarı yapıyor ve ben bunun 150 tl sini harcayabilirim max ama maaşımı her ay alıyorum 2 aylığımdan toplam 300 civarı verebilirim tahminen bana neler gerektiğini acıklayabilirsenin zaman içerisinde aşırıya kaçmadan tamamlayacağımı düşünüyorum evde yapacağım ve iyi bir gelişim görmek istiyorum bunun için neler gerekli kilom cok olduğu için bir diyetisyene gidip once kendime bir beslenme proğramı almayı planlıyorum bir kaç daha sorum var metabolizma hızımı tam olarak nasıl öğrenebilirim buradaki hastanelerde boyle imkanlar yok sanırım ve vucut yağ oranımı nasıl öğrenebilirim bunun içinde evde kullanabileceğim bir alet varsa soylerseniz sevinirim

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    150 tlnin bir kısmı ile bir salona neden üye olmuyorsun?

5. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Kilonuz olduğu için öncelikle dediğiniz gibi diyete başlayın ve koşu bandında kardiyo ya ağırlık verin gg da uygun fiyatlı ağırlık setleri var bütçeniz çok olmadığı için düz bir bench sehpası bakın yanına bir dambıll seti alıp yavaştan başlayın ağırlık çalışmaya birde resistance band lar var onlarda işinizi görür bir süre bakabilirsiniz sonra ağırlığa geçersiniz youtube dan hiit kardiyo videolarına bakın öncelikle amacınız kilo vermek olduğu için vücut ağırlığınızla çok güzel kardiyo yapabilirsiniz.yağ oranına su an takılmayın derim

6. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    verdiğiniz bilgiler için sağolun spor salonuna gidemiyorum çunki bulunduğum bogede spor salonu olmadığı için ve en yakın spor salonu 30 km yakınlığında olduğu için ve benimde okulum uzaklıkta arayı girince gidemiyorum malesef gitmek çok istiyorum ama ama ama bana yol gosterecek arkadaşlara ihtiyacım var mserkanxxx gg derken neden bahsettim anlamadım ve ağırlık seti hangisi olmasının yone sizinki ornek verirmisiniz

7. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Bildiğimiz alışveriş sitesi gg den kastım.160-170 tl ye deltanın sehpaları var ağırlık tutma yeri olan bench press için üst gögüste çalışılabilenlerden alın yana kolları olanları almayın hiç bir işe yaramıyor fly(açma)hareketini kendiniz dumbelle yaparsınız zaten.gg dan 50-60 kg lık dumbell seti aldım bench press için uzun demir 2 adette kısa dambıll demiri bi satıcının kendi üretimi biraz buyuk ağırlıklar falan ama gayet iş görüyor 150-170 de bunlar 300-350 ye tamamsınız birde çekebiliyosanız kapı barfiksi alın derim.30-35 de o.ama bence bunları almadan evde kardiyo çalışmalarına başlayın derim kendi ağırlığınızla çalışabilceğiniz çok iyi videolar var hiit cardio videoları ben off günlerde 15 dk bunları yapıyorum pert ediyo gerçekten.

8. depper

depper Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Gg dedigin site gitti gidiyor mu kardes ?

HTC ChaCha A810e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Evet ben ordam aldım 400 tl ye mal ettim 60kg ağırlık seti+bench sehpası+kapı barfiksi başka yerlerdede vardır ama ben bulamadım ucuz ağırlık seti o şekilde açık yazmak istemedim reklam falan anlaşılmasın diye

10. depper

depper Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Anladim sagolasin kardes agirlik setin dokum mu vinly mi ?

11. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Dökümler pahalı vinly a benzer bişey biraz büyük plastik ağırlıklar ama 60 kg uzun halter sopası 2 tane kısa bar 160 tl falandı kendi imalatıymış satıcının gayet iş görüyor 5 aydır kullanıyorum bütçesi çok olmayana yeterli bence

12. depper

depper Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Tesekkurler kardes .

13. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    o zaman arkadaşlar ilk başta kardiyo yapmalıyım yaglardan kurtulmalıyım yag oranı azaltana kadar body ye başlamam fazla bir onem arz etmiyor sanırsam

14. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğim gibi evde vucut ağırlığınızla yapabileceğiniz çok sıkı idmanlar var youtube da vs.(p90x,hiit cardio workouts gibi) bir yandan koşu bandı bir yandanda bu kardiyo egzersizleriyle başlayın derim.Salona gitcek olsanız direk hafiften ağırlığa başlardınız ama bence ev için önce dediğim gibi bi programla başlayın sonra ağırlık işine girersiniz.

15. sthammer

sthammer Guest

Sadece kardiyo yapman iyi sonuclar vermeyecek, agirlik calismasiyla kardiyoyu kombine et, kaslar daha fazla yag yakar ve kas oraninin artmasi yag yakimina da olumlu etki eder, tek tarafli kardiyoyla sadece zayiflarsin ve sarkmalar olabilir.. Beslenme onemli, asil butcelik olay orda..

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Ocak 2014
  16. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Ayarlana bilir dumbell yeni başlıyorsan 50 kg kadar yardımcı olur sana eger drumun iyi ise halter barfix demiri işini görür :)

17. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    evde yapacağım sporumu bana ornek olarak neler yapabileceğimi videoları link olarak verebilirmisiniz ben bir kaç hafta sonra diyetisyene gideceğim ve diyete iyice başlayacağım bırakmadan evde koşu bandı olduğu için koşmam kolay en etkili ne yapabiliirm onları acıkalrsanız iyi olcak yine evde kendi yapımım 1 tek dambulum var yaklaşık 10 kg cıvarı onla çalışmam sıkıntı olurmu tek kiloda ve ayarlanabilir olmadığı için direk boyle başlamak zorundayım malum onumuzde ygs sınavı var sınava girene kadar bu tek dambulla ve koşu bandıyla idare edeceğim ondan sonra 50 kg lik ayarlabilir dambul ve sehpahasını alacağım hayırlısınyla ve benim merak ettiğim beslenmeme ve sporuma dikkat ettiğim surece spor salonundan ne farkı kalıyor isteğim gelişmeyi evde alabilirimiyim

18. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Bir direnç bandı bir bar bir dumbell ayarlanabilir yeter

19. harekir

harekir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    hatay
    peki gelişimin bir spor salonuna nazaran nasıl olacak beslenme ve proğramları duzgun yaptığım surece ne gibi bir fark olabilir spor salonuna gidemediğim için gelişimimde bir eksiklik olabilirmi

20. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Valla bu konuda bilgiliysen bilinçli yaparsan gelişirsin

Sayfayı Paylaş