Evde Alt Gögüs Çalışması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve eyyüp tarafından 2 Şubat 2011 başlatılmıştır.

En estetik dura kas grubu?

Anketin kapanma tarihi 3 Şubat 2011.
  1. Kol Kası

oy sayısı 32
    15,3%
  2. Gögüs Kası

oy sayısı 127
    60,8%
  3. Omuz kası

oy sayısı 43
    20,6%
  4. Sırt Kası

oy sayısı 7
    3,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. eyyüp

eyyüp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İlk bir yılı spor salonu olmak üzere 4-5 yıldır ara ara evde dumbell lerle çalışma yapıyorum. ( Her biri max 10 kg) Gögüsler hariç istediğim gibi bir vucudum oldu ancak Evde Alt gögüs çalışabileceğim bir sehpam yok bu konuda ne önerirsiniz.

Bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Önce omuz Sonra Göğüs derim ben. Sehpa konusunda bende almayı düşünüyordum Ama Baktım Çok yer kaplıyacak vaz geçtim.Yerde Bench press yapıyorum.Tabiki Sehpa ile bir olmuyor ama Olsun:)Eğer eviniz geniş değilse almayın derim ben.Sehpalar Çok marka ve çok çeşitli Ama Almışken Paraya kıyıp sağlam bir şey almanızı öneririm.

3. eyyüp

eyyüp Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salondalarında dikkat ettiğim Alt gögüs hareketlerinin bazıları gögüsün alt tarafını çizmesinden çok üst tarafa doğru toplanması şeklinde etki gösteriyor gibime geldi. Belki aşırı bench press sonucuda olabilir bilemiyorum ama Evde Alt gögüs çalışmak için ne yapabilirim.

fitnessboy bunu beğendi.
  4. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Bir egzersiz minderi Ve yerde Normal bench press Tabi Tam olmuyor ama oluyor hareket.Hiç spor salonuna gitmeyenler ve Sehpa Almak istemeyenler için ideal.Uzman tv de Hakan Demirayda o şekilde göstermişti bende öyle başladım hep öyle devam ettim.Aynı şekilde dummbell pull over ve dummbell flyes ide evde yapabilirsiniz.
    Ya da evde bulunan Uzun elverişli sehpa da özüm olabilir.
    Şınavında Göğüse etkisi çok diye biliyorum ben.

eyyüp bunu beğendi.
  5. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Dips yap. İki sandalye vs kullanabilirsin.

letsev bunu beğendi.
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    evde 2 şekli var 1. Dips 2. benim yaptığın dipse benze bir şınav şekli.. onu görmen lazım ama :)

letsev, halterman ve Pappy bunu beğendi.
  7. Keops

Keops Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Dogru tespıtte bulunmussun alt kısmı keser gogus ıle karın arasındakı boslugu belırgınglestırır ve aynı zamanda ust goguse vurur ama hıc tavsıye etmem bu goguslerının ufak gorunmesıne neden olur yanı yumruk gıbı olur bol bol bench ve ust gogus calısarak yaymak en ıyısı kanımca

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    geniş bir gogus her zaman daha iyidir. ama o çigiyi belirginleştirmekte onemlidir. gogus kaslarını esneten bir egzersiz pull over dır. ama alt goguse pek fayda sağlamaz. gogus kasını hem çizen + esneten bir egzersiz varsa oda dipstir. dipsi kullanın arkadaşlar. ant sonuna çekemeseniz bile dips barı tutun. en alt noktaya kadar salının ve oylece 20sn. kadar kalın kaslarınızı esnetecektir. peşindende 15-20 sn barfikse asılı kalın.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:15 ----------

bu arada oyum her zaman omuzlaradır. ne kadar vucut bir butunde olsa omuz ve mide kaslarının bambaşka bir etkisi olduğunu dusunmekteyim.

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bana göre önce omuz sonra göğüs omuz kasları adamakıllı olursa yuvarlak box cular gibi o zaman harika gözukur vucut gogus ıyı olamsada omuz oyle olması daha ıyı gornus saglar bana gore

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Mayıs 2013
  10. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Bence en estetik ve en ilgi çekici kas bicepslerdir. Tişört olmadığında herkes karna bakar onu da hatırlatayım :)

Alt göğüs için dips yap demişsiniz, ben uzun süre yaptım yine orta göğüs doldu, ayakların duruşu falan da önemli bildiğim kadarıyla bu konuda bir makale okumuştum Muscle and Fitness dergisinde fakat şimdi hatırlamıyorum ayaklar nasıl durmalı, karnımızı sıkmalı mıyız, yani alt göğüs çizgisi için işin püf noktalarını yazar mısınız?

NOT: Eğer hacimsiz bir göğsünüz varsa ve çizgiyi belirginleştirdiyseniz çok kötü bir görünüm olmaz mı kadın gibi :)

11. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar dips ve dumbell pullover ikisi de alt gogus hareket mi 2 sinide yapmya gerek yok dimi 1ini yapsak olur mu

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Pullover, Türkçeye üstten çekiş diye çevirmişti Can Üstel.
    Yapılış şekline göre, göğüs ya da kanatları etkiler.

Göğüs idmanında yapılanın en büyük faydası, göğüs kafesini gererek genişlemesine ve yükselmesine fayda sağlamasıdır.
    Göğüs kafesi yeterince gelişirse, göğüsün üzerine yerleşebileceği bir çıkıntı oluşur.
    Yüksek ve dolu bir görünüm kazandırır göğse.
    Yani kası geliştirmekten çok altını dolduran, kas yapmadan ölçü almayı sağlayan bir harekettir.
    Göğüs kafesi geniş insanların her zaman göğüslerde ölçü avantajı vardır.
    Mesela benim yapısal olarak oldukça yüksek ve geniş oldugu için göğüs ölçüm daima büyük oldu.
    Şiddetle tavsiye ederim, giyimli oldugun zaman görünümüne büyük bir artı katar.

( Karasan adlı üyeden alıntı yaptım. )

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Mayıs 2013
    Ocensers bunu beğendi.
  13. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bu dips i yeni duyuyorum ya, bizim salonda hiç yapan olmamıştı. Evde bu hareketi nasıl yapacağız ki :) barfiks demiri var bi benzeri falan olmazmı acaba?

14. securit

securit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kocaeli
    Önerileriniz ???

Bana neler önerebilirsiniz ilk kez böyle birşey düşünüyorum umarım umudum kırılmaz :/

Ekli Dosyalar:

15. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    ellerin biraz yüksekte şınav çekersen alt göğüse vurur.bizim salonda sehbanın ucuna elini koyup şınav çekenler oluyordu onlara sormuştum.sandalyede yapman zor olur ama 2-3 kitap işini görebilir.

16. mF

mF Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    ayaklarını yukseye koyup sınav cekebılırsın .

17. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    dips yaparsan iyi olur. alt göğüsü çiziyo diyorlar

18. izmirli umut

izmirli umut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    grafik
    Yer:
    izmir bornova çamdibi
    halterin hareketsiz kalmasını sağlarsam yüksek şınav için iyi olabilir mi
    bir de dips dediğimiz hareket için google image de arama yaptığımda iki farklı hareket çıkıyor acaba ikiside alt göğüse vurumu ? cevaplarsanız çok sevinirim

saygılar ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:54 ----------

belki bu video işine yarayacak bilgiler içeriyordur .

https://www.youtube.com/watch?v=371ArYIo4yA

19. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    erkeklere göre en estetik gögüs ve bicepstir ama bayanlara göre omuzlar ve karin kaslaridir. o yüzden genelde bayanlar yüzücü vücutlarini daha cok seveler. yüzücülerde gögüs kaslari iyi degildir ama omuz ve karin iyidir. siskin gögüslü erkekleride itici bulurlar.

20. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Evinizde bench sehpası yapmak istiyorsanız bu çok basit.

Hepimizin evinde genelde süs olarak bir köşede duran ansiklopediler vardır.
    onları sehpa şekli oluşturacak şekilde 7 şer 7 şer dizerseniz tebrikler bir bench sehpanız oldu:)

Evde alt göğüs için ise dumbell ve barbell pullover den başka bilmiyorum bir hareket yapılabilirmi.Eğer baş aşağı çapraz durulabilecek bir eşya vs varsa belki orda alt göğüs açış ve press yapılabilir dumbell ile.

Bu arada bence omuz kasları daha estetik :D

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

Kadınlar vücutlarında olmayan yerlere ilgi duyar.Zaten onlarda fazlasıyla göğüs var.O yüzden göğüse özel ilgi duyan bayan çok azdır genelde hep omuz karın biceps.Tıpkı bizimde bayanların ayıptır söylemesi vücutlarında en çok ilgi duyduğumuz yerlerinin göğüsleri olması gibi.

Sayfayı Paylaş